Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maximálisan meddig lehet...

Maximálisan meddig lehet valaki közmunkás? A végtelenségig?

Figyelt kérdés
Közmunkás vagyok 3 éve (közben kb 3 hónap megszakítás volt) ugyanott, ugyanannál a munkáltatónál. Mindig visszahívnak vagy meghosszabbítják a közmunkás szerzödésem. Szeretem a munkám, elégedettek is velem csak éppenséggel állandósítani nem akarnak. Kihasználnak. Meddig tehetik ezt velem?
2013. okt. 10. 08:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Sosem kérdezik meg hogy akarom-e továbbra is ezt csinálni ilyen körülmények között, csak elém tolják a hosszabbítást. Mi van ha nem írom alá a közmunka szerzödés hosszabbítását?
2013. okt. 10. 09:02
 2/12 anonim ***** válasza:
90 napig ha jól tudom. Egyébként szerintem minden további nélkül mondhatod azt, hogy nem hosszabbítod meg a szerződést, szociális segélyt kaphatsz. Én ilyet még nem is hallottam, hogy valaki 3 éve közmunkás. Sokan meg annak örülnének ha 30 napot lehetnének.
2013. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja meg tudtommal van a munkatörvénykönyvben (vagy volt? ) olyan rész, ahol le van írva, hogy határozott idejű munkaszerződést maximum hányszor lehet meghosszabbítani.
2013. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amíg kedve tartja. Én 2004 óta vagyok közmunkás, előtte csak szar munkahelyeim voltak, itt találtam meg a számításom és a megfelelő megbecsülést.
2013. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Mi van ha nem írom alá a közmunka szerzödés hosszabbítását?"


Megszűnik a munkaviszonyod, és az előmeneteled.

2013. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én 2004 óta vagyok közmunkás"



Szerintem ti összekeveritek valamivel. A közmunka alapból 30, 60 vagy 90 napos, amit meg lehet hosszabbítani, nem pedig egyoldalúan meghosszabbítják. Egy idő után viszont határozatlan idejű szerződést kell kötni, akkor meg már nem közmunkás vagy, akkor sem, ha szemétszállító, vagy parkfenntartó vagy.

2013. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A közmunkásokra nem vonatkozik a munka törvénykönyve.!!!!
2013. okt. 10. 13:58
 8/12 A kérdező kommentje:

"Megszűnik a munkaviszonyod, és az

előmeneteled." Milyen elömenetelröl beszélsz???/

2013. okt. 10. 13:59
 9/12 A kérdező kommentje:

"Egy idő után

viszont határozatlan idejű szerződést kell

kötni, akkor meg már nem közmunkás

vagy, akkor sem, ha szemétszállító, vagy

parkfenntartó vagy." Nos ez sem vonatkozik a közmunkásokra mint ahogy a munka törvénykönyve sem. Sõt a közmunkásnak max 20 nap az éves szabija tök mindegy hány éves. Lehet 50 is akkor is max 20 nap jár neki.

2013. okt. 10. 14:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és a bérük sem a munka törvénykönyve szerinti.
2013. okt. 10. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!