Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A svábok hogyan viszonyulnak...

A svábok hogyan viszonyulnak Hitlerhez?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 13:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Gerjednek rá, de csak egyéjszakás kapcsolatot szeretnének vele.
2013. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Különösen azok "szeretik"Q akiknek a rokonait a háború után kitelepítették! Igaz, ezt nem Hitler tette, de a háborúkövetkezménye volt.
2013. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13:35 azt jól teszed, de ha bemész, nyugodtan üdvözöld karlendítéssel, mi svábok így szoktuk egymás között. :D
2013. okt. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

ma 13:43!


Ennyire behatóan nem ismerem Hitler privát pénzügyi dolgait, így erről nyilatkozni sem tudok. Mi köze ennek a kérdéshez?

2013. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Vegyesen. Olyant is ismerek, aki virágot vitt a sírját helyettesítő valamire (a szülőfalujában van valami illegális emlékhely), de a többség elítéli, ahogy a németországi németek többsége is.

Amiatt elvileg némileg többen lehetnek a nosztalgiázók, mint az anyaországban, mert egy kisebbség tagjaként vigasztaló arra visszagondolni, hogy egykor mi uraltuk Európát. De ezt nem tapasztalom.


Amiatt vannak talán kevesebben, hogy akik annakidején haverkodtak a nácikkal, azok a visszavonuló német csapatokkal elhagyták az országot. (Pl. apám keresztanyja, aki Hitlejugend vezető volt). Az itt maradókon csattant aztán a kollektív büntetés (vagyonelkobzás, kitelepítés, kényszermunka), úgyhogy nem igazán mertek németnek lenni. A sváb nyelvjárás kihalóban van, a mai huszonéves sváb származásúak vagy nem beszélnek németül, vagy a Hochdeutschot beszélik (bár érteni értik a svábot is).


Van egy harmadik csoport, a "gárdista svábok", akik nem (német)nemzeti, hanem antiszemita alapon szimpatizálnak Hitlerrel, miközben magukat elsősorban magyarnak tartják.


De a többség normális. Annakidején aki nem dőlt be a "Herrenvolk" dumának, az leginkább valláserkölcsi (főleg katolikus) alapon tette. A gyarapodás útja a kapálás-kaszálás-kalapálás, nem pedig hogy fegyvert fogva leöldösünk idegen embereket távoli tájakon. Úgyhogy a svábok többsége a békés úton felemelkedő NSZK-ra alapozta nemzetiségi büszkeségét, a maiak meg Németországra.


Ja, én is büszke vagyok, hogy Angela Merkel atomfizikus, Orbán meg csak egy jogász :)

De Bayer Zsoltra és Wekler Ferencre gondolva azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy a magyarországi svábok nem alkotnak politikailag egységes csoportot.

2013. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15#


Én nagyon nem vagyok büszke Németországra...


Amiket csinálnak sokszor , legszívesebben letagadnám, hogy német származású vagyok.

Például ez a hannoveri cigánypecsenye.Fogtam a fejem miatta.


Németországban nem is érzem jól magam, olyan fullasztó , fojtogató érzés.Lakni semmiképpen nem laknék ott.


A multikulturalizmust mindig is mélységesen elítéltem és roppant károsnak , hazafiatlannak , nemzetellenesnek tartottam.


Azért lehetett volna arany középutat találni, a náci ország meg a mai ultraliberális között.


Apám full német , anyám magyar.Hogy minek valljam magam ,az gyakorta problémát okoz...

2013. okt. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ohhh látom sokan Sváb és Német azért nem szeretik Hitlert és meg vetik, azért mert elrontotta, és nem írtotta ki az összeset? Istenem...
2013. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Te normális vagy utolsó?
2013. okt. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez jött le a szavukból! Olvass már vissza, és értelmezd.
2013. okt. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!