Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz hogy nálunk a tv-s vita...

Igaz hogy nálunk a tv-s vita kultúra Orbán óta azért nem honosodott meg, mert a demagóg populista hazugsággal nem lehet szembeszállni, főleg hogy azokat számon kérni sem lehet?

Figyelt kérdés

Bocs a megfogalmazásért, gondolok arra hogy sokszor olvasom itt hogy Orbán bedőlt Gyurcsány ellen abban a vitában.

Na most nem tudom hogy előtte voltak-e ilyen viták, de úgy látom meg akartak itt honosítani egy Nyugati értelmes embereknek való kultúrát, de itt ez a nép még nem volt erre felkészülve.

Nem védem Viktort, de így utólag elnézve a mondanivalóját, csórikám arra számított hogy a népnek van esze, és az eredményekkel majd megmutatja hogy "szakmailag" alkalmas a fidesz a további vezetésre, és bízott a nép józan eszében.


De jött Gyurcsány aki tudta hogy a tömeg hülye, és elkezdte nyomatni a nem is olyan régi szoci propagandát, demagóg hazudozós szöveget amivel értelmes igaz ember nem tud szembeszállni, ha csak nem ereszkedik le arra a szintre.

Na most jól gondolta hogy a népet meglehet avval etetni hogy úgy tűnik mintha lealázta volna Orbánt, mert a sok hülye a felét se értette miről van szó, csak azt látták hogy Feri jön ki jobban a vitából.


És a legnagyobb vicc hogy utólag senkit sem érdekel hogy Fletó konkrétan belehazudott MÁR AKKOR ennek a "szajha" országnak a képébe. És így marha könnyű megnyerni egy vitát hogy azt hazudja amit a nép akar hallani, aztán meg konkrétan az egész ellenébe ment. De erre miért nem emlékszik senki sem?

Már akkor lehetett látni Öszödöt.


Tehát valójában Orbán nem fél, egyszerűen tudja hogy a nép még mindig buta és nem fog kiállni egy populista hazudozóval szemben, mert abból csak rosszul jöhet ki.

Engem ebbe az bosszant hogy a balosok sokszor felhozzák ezt, de azt a részét elfelejtik hogy Orbán azért jött ki rosszul belőle mert Fletó hazudott végig, és utólag megcsinálta azokat a dolgokat amikre azt mondta "Ugyan már Orbán úr, maga sem gondolhatja komolyan hogy...", csak ezt valahogy mindig elfelejtik számon kérni rajta a nagyeszűek.



#Orbán Viktor #Gyurcsány Ferenc #vita #demagógia #populista #következmények-nélküli-abszurdisztán
2013. okt. 15. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig. Véleményem szerint egyszerűen nincs rá igénye az embereknek.
2013. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Orbán nem csak akkor, de Medgyesivel szemben is beégett. Aki látta és hallotta a vitát, ezzel tisztában van. Nem vagyok balos, és nem is voltam soha, és értettem, amiről vitáztak. Akkor nem Orbánnak volt igaza.

De ha hazugságról beszélünk, akkor Orbán mindig is hazudott és hazudik.

Ha vennéd a fáradságot, és közel 20 évre visszamenőleg elolvasnád, amiket mondott, akkor tudnád, hogy ez igaz. Amit egyik héten mond, a másik héten éppen az ellenkezőjét állítja.

Orbán sem kéri senki számon a hazugságait.

2013. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sajnálom, hogy Orbán nem fogadta el Bajnai kihívását egy vitára. Szívesen meghallgatnám.
2013. okt. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 fospuska ***** válasza:
Tetszőlegesen kiválasztott politikusról azonnal tudni, hogy hazudik: mozog a szája.
2013. okt. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Teljes mértékben egyetértek! Orbán Viktorról köztudott, hogy egy nagyon tehetséges szónok, kiváló vitapartner, de csak abban az esetben, ha a másik fél is értelmes és őszinte. Ócska hazugságok szintjén nem lehet politikai vitát folytatni, sajnos a sokat mondás és a blöffölés mindig legyőzi az egyszerű, megvezethető emberek szemében a keserű igazságot.


Bajnai Gordon pedig eléggé kiskaliberű politikus Orbánhoz képest, minek szálljon vitába vele? Úgyis csak az ATV-n hallható hazugságokkal lenne képes érvelni Bajnai. Amikor kormányra került a Fidesz, borzalmas állapotban volt az ország, minden rosszabb volt, mint amit a Bajnai-kormány állított. Emlékszem, amikor Kósa Lajos őszintén kiállt az emberek elé, és elmondta, hogy államcsődre is lehet esély, olyan rossz a helyzetünk. Természetesen kapta a támadásokat a baloldali médiától, amiért az eddig eltitkolt dolgokat ki merte ejteni a száján és ezzel bebizonyította, hogy mit tett az MSZP valójában az országgal. Ennek következtében gyengült a forint az euróval szemben, tökéletesen példázva, hogy a világ pénzügyei felett milyen érdekeltségű emberek ítélkeznek...

2013. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Orbán Viktor nem jó vitapartner. Tehetséges előadó, de improvizálni nem tud. Viszont sose fog Orbán vitázni. Miért? Utoljára Gyurcsány Ferenccel vitázott 2006-ban. Eredmény: MSZP győzött. Orbán következtetése: nem szabad vitázni.
2013. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"Utoljára Gyurcsány Ferenccel vitázott 2006-ban. Eredmény: MSZP győzött. Orbán következtetése: nem szabad vitázni."

Kár, hogy az emberek akkor nem láttak Gyurcsány szavai mögé. Hiszen ő végig csak hazudott és ígérgetett, nagyokat mondott, ellenben Orbánnal, aki nem volt elrugaszkodva a valóságtól, és tudta, mi a helyzet az országban. Kár, hogy 2006-ban nem a Fidesz győzött, különben sokkal előrébb tartanánk, mint most, bár minden elismerésem a mostani kormány erőfeszítéseiért és hogy sikerült a süllyesztőből kimenteni az országot.

2013. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hülyével nem szabad vitázni mert legyőz a rutinjával, szerintem ez volt 2006ban.
2013. okt. 16. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!