Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon el van nyomva,...

Magyarországon el van nyomva, sérülve vannak a jogai a cigányságnak ahogy a baloldal állítja?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen.


Ez csak megélhetési rettegés.

2013. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokan akarnák az oszd meg és uralkodj elvet alkalmazni, de mszp ilyen h:lyeségekkel senkit se tudnak már megosztani. lehet, hogy elhitetik néhány tv nézővel, de pont azok fognak a legjobban felháborodni a hatásvadászat miatt, akik érintettek a kérdésben.

ők is dolgozni akarnak és nem kérnek az mszp hitegetéséből. Volt rá 12 évük...

2013. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nincsen elnyomva. Én is baloldali vagyok, de nem állítok ilyesmit.


A "sérülve vannak" kifejezés nagyon magyartalan, tudod-e? Pont a cigányok használják előszeretettel, legalább ne akarj hasonlítani rájuk.

2013. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne? Hány olyan helyről tudsz ahova valaki amiatt nem mehet be mert cigány, vagy nem vásárolhat valamit a származása miatt, nem jár neki valamilyen szolgáltatás azért mert cigány, vagy nem tanulhat valahol a származása miatt.
2013. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kirekesztés elég komoly a társadalom részéről, munkát nem kapnak. Pont az a két dolog ami kellene ahhoz hogy ne itt tartsunk. Cserébe tömik őket pénzzel, amivel csak növelik az ellenszenvet irányukba. Szóval valahol igaza van a baloldalnak a probléma az hogy ők sem csináltak semmit meg a fityesz se mert így könnyebb a szavazataikat megvásárolni.
2013. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokáig én se kaptam munkát, egy percig meg se fordult a fejembe, hogy azért mert xy vagyok.

Elköltöztem és lett munkám. ennyi ... nem több!

2013. okt. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos helyzetekben több joga van mint egy magyarnak. Papíron nem, de a valóságban igen.
2013. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5: "Kirekesztés elég komoly a társadalom részéről, munkát nem kapnak. "


Na és miért nem kapnak?

Nem könnyű meggyőzni egy multit, hogy telepítsen gyártósort Mucsarögöcse-alsó mellé, ha az ott élőknek úgy van meg a 8 általános, hogy 4 első és 4 második, nem szokták meg a rendszerességet már az iskolában sem, hogy időben beérjenek, ott a munkára/tanulásra koncentráljanak, továbbá elfogadják egy vezető (iskolában tanár) utasításait.

Úgyhogy ha a probléma gyökerét keressük, az nem ott van, hogy szegények nem kapnak munkát.

Menjünk tovább: miért nem kapnak munkát? Mert nincsenek meg a szükséges képességeik, végzettségük és tudásuk a feladat ellátására.

Miért nincs, ha az iskolában megkapták ugyanazokat a lehetőségeket mint az átlag magyar gyerekek? Mert a családjuk, a környezetük nem arra ösztönzi őket, hogy tanuljanak és fejlődjenek. Na itt kell valamit tenni.

2013. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as, erről van szó. Nálunk is voltak cigánygyerekek az iskolában, nem voltak megkülönböztetve negatívan, sőt még akár többet is foglalkoztak velük ha kellett, hogy segítsenek. De egyik sem akart tanulni, normális életvitelt élni, náluk ez nem divat.
2013. okt. 29. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen. Én is együtt ültem velük az iskolapadban, egy utcában laktunk, ugyanolyan ruhákban jártunk. A 70-es, 80-as években semmi megkülönböztetés nem volt közöttünk. Miért van az, hogy a volt osztálytársaim közül mindegyik jutott valahová: nem milliárdos vállalkozók, de átlag emberek: óvónő, tanár, bolti eladó, ügyintéző....

Miért pont a cigány osztálytársak nem vitték semmire, amikor a társadalomtól ugyanazt kapták?

A probléma forrása ott van a családban. Az, hogy mi kaptunk egy maflást (vagy az ígéretét, de következmény nélkül nem maradt) ha rosszul tanultunk, ha tiszteletlenek voltunk a tanárral, vagy ha lógtunk.

Akkor nem másban kell a hibát keresni, mástól várni a megoldást és a csodát.

2013. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!