Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltak Matolcsy György...

Mit gondoltak Matolcsy György jegybanki tevékenységéről? Simor A. -hoz képest jobb vagy rosszabb?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Rosszabb. Nem ért sem a gazdasághoz, sem a bank szakmához. Azt teszi, amit Orbán "parancsol" neki.

Az MNB tartalékának is nagy részét már felhasználta a kiadások fedezésére.

2013. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd részletesebben mire gondolsz? Miért nem ért hozzá?
2013. nov. 1. 21:33
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

A baloldaliak szerint nagyon rossz, Simor sokkal jobb volt és kész. Rendszeresen hangoztatják, hogy Matolcsy bedönti a forintot.


Ha a tényeket nézzük, akkor az ország szempontjából kedvező a kamatcsökkentés, bár a betétesek, államkötvényt vásárlók ennek kevésbé örülnek. A kihelyezett jegybanki olcsó hitelek is hozhatnak egy gazdasági élénkülést, de a bírálók szerint hosszabb távon inkább ártanak.

2013. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Annak aki nem ért a gazdaságpolitikához, nehéz lenne ezt kifejteni. Inkább a pénzügyi elemzők írásait kell olvasgatni. Nem a magyarokat, hanem a külföldieket.

Kockázatos az állandó kamatcsökkentés. Rövid távon lehet, hogy jó, de hosszútávon komoly következménye lehet.

2013. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Az MNB tartalékának is nagy részét már felhasználta a kiadások fedezésére."

Erről nem is hallottam, hol tudok utána olvasni?

2013. nov. 1. 21:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as. A kormány a kiadásokat az Államkötvények eladásából finanszírozza. Ha a kötvényesek nem örülnek a kamatcsökkentésnek, akkor nem fognak kötvényt vásárolni. A gazdaság komoly bajba kerülhet emiatt.

Nem vagyok baloldali, de ebben a kérdésben igazuk van.

2013. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Miért kockázatos a kamat csökkentés, bármikor megemelhetik a kamatot... Ráadásul 2009ben 11% kamat mellett lettünk fizetésképtelenek. Most semmi se igazolja azt, hogy a kamatcsökkentést ne lehetne folytatni.

Akk kötvényeit többszörös túljegyzés mellett tudják értékesíteni. A forint 300 határt ritkán lépi át.

Alacsony kamattal a forint is erősödhet.

Nem értem kinek jó az ha az unió legmagasabb alapkamatját fizetjük? Még így is jóval magasabb, mint a lengyel vagy szlovák cseh alapkamat.

2013. nov. 1. 22:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Írd be a keresőbe: Milyen forrásból fizettük ki az IMF hitelt?

Ha érdekelnek ezek a dolgok, akkor olvasd folyamatosan a pénzügyi elemzők írásait. A külföldieket, és a nagybankok elemzőit is. NE a Fidesz mellébeszélését.

2013. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Adj egy linket.

Mellesleg tudjuk, hogy azt is kötvény kibocsátásból fizették ez senki se vitatja... Nincs az a Bajnai vagy Orbán kormány, aki 20 milliárd dollárt visszatudna fizetni 3 év alatt. Nyilván imf hitelt is piaci alapú hitelekre cserélték le, 5-10 éves dollár kötvényekre.

Ha az alapkamat csökken akkor a kötvények hozamai is csökkenek, ami pedig csökkenti a terheket. Ezért nem értem miért baj, ha csökken az alapkamat. (mert a akk aukciókon, így is túljegyzés van. ) Ha jól tudom szeptember óta nem is volt aukció, mert erre az évre már meg van a szükséges forrás a lejáró betétek rendezésére, vagyis év közben tartalékoltak.

2013. nov. 1. 22:20
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Mert ostoba:


"Miért kockázatos a kamat csökkentés, bármikor megemelhetik a kamatot... Ráadásul 2009ben 11% kamat mellett lettünk fizetésképtelenek. Most semmi se igazolja azt, hogy a kamatcsökkentést ne lehetne folytatni. "


Hogy a gazdaság beinduljon 4 dolgot kell tenni alapesetben, és ezeket egyensúlyban tenni. Kamatcsökkentés, pénznyomás, magasfizetésűek adózatása (pénz újraosztás), vagyis a rászorulokank többet hagysz. Államházatrtási ktg csökkentése.

Ebből jelenleg egyet csinálnak. Ami szerintem arra megy, ki, hogy az emberek ne tegyék bankba a pénzüket, és azok tönkremenjenek, illetve az államnak, majd eladják az eszköziket.

És akkor lesz itt nagy probléma. Állami, bank, aki a haveroknak majd bagóért hitelt, neked, majd 30% kamtra dobálja.

Az elmúlt 3 év hülyeségei miatt így is kaptunk egy 10% büntetést az EU-s pénzekből, így a következő 7 évben 8215 milliárd helyett csak 7300 milliárdot kapunk.

Nehéz lenne elmagyarázni, hogyan is mükdöik a gazdaság, de attól nem lendül be, ha nálunk a VILÁGON az legmagassabb az áfa, és a vállalkozó 1 millió forint bevételéből 35 fajta adó befizetése után marad 300 ezer ft. Ez a gazdaság megölése.

Persze a legtöbb alkalmazott imádja a Fideszt, viszont ha jövőre megint ők nyernek, akkor csak a magam köréből tudok közel 20 céget, akik el fognak menni innen, át szlovákiába, vagy ausztriába. Értem én, hogy nem sok 2000 munkahely, de még 200 hasonló cég így gondolkodik, és hatalmas bajban lesz az ország.

2013. nov. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!