Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted a Holokauszt vagy...

Szerinted a Holokauszt vagy Trianon volt a magyar történelem legnagyobb tragédiája?

Figyelt kérdés

A Holokauszt a Magyarországon történt eseményekre vonatkozik -gyengébbek kedvéért.

CSAK EZ A KETTŐ KÖZÜL LEHET VÁLASZTANI!

Nem érdekel ha valaki mondjuk a tatárjárást tartja a legnagyobb történelmi tragédiának, szeretném ha csak ezt a kettőt rangsorolnátok.

(aki a kérdésre válaszol annak pluszt adok, tehát nekem mindegy,hogy kinek mi, csak azt fogom leszavazni aki vicceskedik vagy nem a kettő közül írja be valamelyiket)


Azt sem bánom ha valaki kiegészíti a válaszát a véleményével, csak legyen benne hogy melyiket tartja nagyobb tragédiának.

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



2013. nov. 3. 10:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%

"Minden felnőtt férfiért jár 1 pont, a nőkért persze csak fél, hiszen ők alacsonyabb rendűek eszerint a mentalitás szerint... Meg persze minden nyugdíjasért és cigányért fél pont levonás gondolom."


Az, hogy te milyen beteg dolgokra gondolsz, legyen az nőgyűlölő, homoszexuális, szadista, aberrált,gyilkos szándékú, állatokra gerjedő vagy akármi engem pont nem érdekel, a fentieket nem állítottam, ezek a te fejedből pattantak ki. Ha a fejedben zajló dolgokat más szájába adod azt attól még nem a másik mondta, hanem a te gondolatvilágodat tükrözi.

2013. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%

"Tehát szerinted a határon túli magyarok nem is magyarok?


Vagy te ilyen úri játéknak tekinted az országokat, és éppen az áll nyerésre, akinek az országának nagyobb a népessége? Minden felnőtt férfiért jár 1 pont, a nőkért persze csak fél, hiszen ők alacsonyabb rendűek eszerint a mentalitás szerint... Meg persze minden nyugdíjasért és cigányért fél pont levonás gondolom."


Kiforgatod mások szavait, és olyan dolgokat írsz le amiről nem is volt szó. A határon túliak is magyarok, de nem tartoznak az anyaországhoz, mivel elcsatolták őket, ergo lélekszámuk nem köthető az anyaországéhoz. Csupa baromságot ne írj le, és szándékosan ne gondold túl és ferdítsd el az egészet.

2013. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

16# Bent van a kérdésben hogy a "Holokauszt Magyarországon történt eseményeire vonatkozik"

És Mo. irtottak ki 6 millió zsídót, cigányt mivel nem is lehettek annyian.

Légyszíves elõbb olvasd el a kérdést mielõtt ide írod a baromságaidat!

2013. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
# Mo-n nem irthattak ki
2013. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Holokauszban a zsidó magyarság egy részét, Trianonban meg a s Székely, Felvidéki, őrvidéki, Bácskai stb. magyarság másik felét vesztettük el.
2013. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Trianon volt az igazi holokauszt...
2013. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
A jó, hogy mindkettőt magunknak köszönhetjük.
2013. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a németeknek, de mindegy.
2013. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
42%
Aha.. biztos a németek vették el Versaillesi békében az ország kétharmadát... Gondolom a bécsi döntésekről meg senki nem hallott... egész ország részek kerültek vissza. A kommunizmus és a nyugati liberalizmus.. aminek ezt lehet köszönni.
2013. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Valaki korábban leírta ezt a szót "szégyen". De csak egyvalaki.

Pedig szerintem fontos szó. A holokauszt volt Magyarország legnagyobb szégyene, mert a nagy többség bizony hagyta. Persze tudom én, hogy hazánk nem Hollandia, vagy Belgium, ahol kiálltak a zsidókért, meg más a geopolitikai helyzetünk, ezért nem is hányom a kortársak szemére, de az a szégyen, amit ez ügyben éreznünk kell, az is felér egy nemzeti tragédiával. Most ezt én mint magyar ember mondom, és még nem is említettem a több százezet elpusztított magyar zsidó saját tragédiáját, mert én őket ugyanúgy a magyar nemzet részének tartom, hiszen legtöbbjük anyanyelve magyar volt, magyarnak tartották magukat, ebben a kulturában szocializálódtak épp úgy mint én. Az is tetézi szégyenünket, hogy -bár meggyőződésem szerint nem így van, de mégis úgy érezzük - tehettünk volna többet zsidó honfitársainkért, mert a holokauszt talán nem nevezhető úgymond "történelmi szükségszerűségnek". Azért hozom fel ezt a mára kissé elavult szót, mert azt gondolom, Trianon meg az volt. Nem a Böhm Vilmos, meg a Károlyi tehetnek róla, hanem az a sajátos történelmi helyzet, hogy Magyarországon a magyarok kisebbségbe kerültek, vagy talán mindig is kisebbségben voltak, az ország periférikus területein nem magyarok laktak, hanem olyan nemzetiségek, mint a határ túloldalán, akik meg nemzetállamokat hoztak létre, ahová a magyarországi nemzettársaik tartozni vágytak előbb utóbb, amint a sokat említett nemzeti öntudatukra ébredtek a XIX. sz. folyamán. Trianon után tehát etnikailag igazságosabb helyzet állt elő, mint előtte, hiszen sokkal több olyan ember került olyan országba, ahova vágyott, mint amennyi olyanba, ahonnan visszavágyott Magyarországra. De mivel ez utóbbiak magyarok voltak, nekünk joggal nemzeti tragédia Trianon, mert elég gyakran rosszabbra fordult a sorsuk és ezért mi okkal sajnáljuk őket. Ezert, ha valaki jobban szeretne egy soknemzetiségű közepes nagyságú középeurópai országban élni, mint egy ilyen kicsi, ámde etnikailag nagyjából homogénben, akkor annak Trianon a legnagyobb baja. én nem tartozom ezek közé, így a válaszom döntetlen.

2014. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!