Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy szobrot avattak a...

Horthy szobrot avattak a Szabadság térnél. Már csak ez hiányzott a vörös csillag mellé. A felszólalók jól ismert jobbikosok voltak. Vélemény?

Figyelt kérdés
"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. " - Horthy Miklós

2013. nov. 6. 19:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%

"Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."

idézet második felét kihagytad ...

2013. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Bár a forrás hitelessége messze kétséges!

Horthy Miklós titkos iratai. Kossuth, Budapest, 1962.

2013. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

"idézet második felét kihagytad ..."


mert lényegtelen

2013. nov. 6. 19:50
 4/35 anonim ***** válasza:
44%

Abban egyetértek Horthyval, hogy a zsidókat nem szabadna a médiumokhoz engedni, mint szerkesztő , főszerkesztő.Illetve a művészeteknél sem jó, ha ott vannak.

Illetve ez vonatkozzon az állami tisztségekre, igazságszolgáltatás minden területére.


De, azt nem szabad megtiltani nekik, hogy gyárt , boltot birtokoljanak, kereskedők legyenek , kereskedjenek.

A kereskedésben jók.


De, nem szabadna őket az állam irányításához engedni.

2013. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
igazából arra vagyok kíváncsi, hogy miért ragaszkodnak ennyire a magyarok a szélsőséges eszmékhez és bálványokhoz. miért nem lehet normális élni tömeggyilkos emberek/eszmék dicsőítése nélkül?
2013. nov. 6. 19:52
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Tudtad, hogy Luther is antiszemita volt? Mégis vannak szobrai. Ha neki lehet, pedig ő csak egy pap volt, akkor miért ne lehetne Horthynak, aki Magyarország kormányzója volt?
2013. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
32%

"gazából arra vagyok kíváncsi, hogy miért ragaszkodnak ennyire a magyarok a szélsőséges eszmékhez és bálványokhoz. miért nem lehet normális élni tömeggyilkos emberek/eszmék dicsőítése nélkül?"


Mi szélsőséges?

Miért tömeggyilkos?


Én anyai részről arisztokrata származású vagyok, a kormányzóúr számomra egy igazi államférfi.

Illetve, tetszett, hogy szigorú volt a kommunistákkal.


A németek , cserébe amiért segítettek a magyar határrevízióban , megkövetelték a zsidótörvényeket, illetve a zsidókkal ezt-azt.


A doni esetnél pedig, igen hibázott.Napóleon is hibázott amikor a feleslegesen halálba küldött katonákat és megfagytak, de ennek ellenére egy igazi államférfinak számít Franciaországban.

2013. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

"Vélemény?"

Teljesen hidegen hagy, mint az összes ilyen rendezvény. Az életemet semmilyen módon nem befolyásolja néhány szobor itt vagy ott. A hőbörgést meghagyom másnak, és nem idegesítem magam.

2013. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
én kicsit komolyabban veszem emberek százainak halálát mint járulékos veszteséget egy kormányzási feladat hibájaként.
2013. nov. 6. 20:19
 10/35 A kérdező kommentje:

"Teljesen hidegen hagy, mint az összes ilyen rendezvény. Az életemet semmilyen módon nem befolyásolja néhány szobor itt vagy ott. A hőbörgést meghagyom másnak, és nem idegesítem magam."


persze, mert épp nem téged akarnak listázni. szolidaritás 0 ignorancia 100.

2013. nov. 6. 20:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!