Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot magyar emberekn...

Magyarországot magyar embereknek kellene irányítani, mi ebben olyan furcsa? (Sokak számára)

Figyelt kérdés

2013. nov. 7. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%

Univerzális ember jogok, emberi méltóság...blablabla


Azoknak furcsa, akik szerint a magyarság szó használata is kirekesztő.Nem vicc, az előbb néztem, egy videót, melyben egy liberális nő szerint, a magyarság szó használata kirekesztő.


Tehát a liberálisoknak sértő, akikből sok van.

2013. nov. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

liberális mai értelme: fogadd el ha a cigány meglop, megkésel, ,megerőszakolt, megver. Fogadd el hogy valakik akik agyi szintje nem közelíti meg egy kerti sütőét híresek lesznek és sokkal többet keresnek mint akinek agy nevű szerve is van.

Gonosz és megátalkodott az aki ezzel nem ért egyet és náci kirekesztő. A konzervatív gondolatok rosszak. A kereszténység bűn a zsídóság isten kiválasztott népe.

Ez a liberalizmus mai értelemben

2013. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Amennyiben a magyar ember definíciója az, hogy olyan ember, aki életvitelszerűen Magyarországon él, akkor semmi furcsa nincs ebben. De azt, hogy ki magyar, azt nem más határozza meg, de főleg nem Te.


Ezt az országot nem "magyar embereknek kellene irányítani", hanem "a magyar embereknek kellene irányítani". Legalábbis szerintem, a magyar definíciója anélkül, hogy erőszakos lenne másokra nézve, csak és kizárólag úgy értelmezhető, hogy azok az emberek, akik itt élnek, és ide tartozónak vallják magukat. Ha ezeknek csak egy szűk köre irányít (elit), akkor arról van szó, hogy elhatárolják, elkülönítik magukat a nemzet többi részéről, vagyis a nemzet megoszlik. Van "magyar elit", és "magyar pórnép". Ennyi erővel saját nevet is adhatnának maguknak. Én a magam nevében ezt nem hagyom szívesen. Olvasd el a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__502..

2013. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Kérdés, hogy kit tartasz magyar embernek? Azt aki állandóan ezt hangoztatja, vagy azt, aki itt született és itt él?

Ugyanis az a magyar, aki itt született, itt él és magyar állampolgár.

2013. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%

3#


Ez egy liberális szöveg.


Ha én japánnak vallom magam, akkor kb mindenki körberöhögne, de az univerzális emberi jogok értelmében vallhatom magam japánnak ha akarom.

Vagy kongóinak is ha úgy tartja kedvem.


Magyarok csak európaiak lehetnek.


A japánok szemében én sem lehetek japán, soha.


A kérdező gondolom zsidókra gondolt.

Nos, ez vitát igényelő téma.


Radnóti Miklós például mindenképpen magyar volt és nem zsidó.

Dániel Péter vagy Kertész Ákos viszont inkább zsidó és nem magyar.


A zsidók esetében attól függ, hogy melyik áll elsődleges helyen.A többségük elsősorban zsidó , másodsorban magyar/német/lengyel....stb

Ha ezt fordítva van és első helyen áll a magyar indentitás, akkor már nevezhető magyarnak, de ha nem, akkor csak egy magyarul beszélő zsidó.

2013. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
latom alapvető problénák vannak egyeseknél hogy ki magar és ki nem. Nem születés kérdése vagy rassz kérdése. Ha teszel a hazádért és annak boldogulásáért, a magyar nemzetért és emberi értékekért, ott ahol laksz, ahol születtél, akkor magyar vagy. Ennyi. Dehogy az országot olyan liberálisok vezetik, akik mást sem csináltak az elmúlt 20 évben mint napról napra tönkretették az országot, gazdaságát és a magyar kutúra érékeit, meg magyar emberek életeit, na az nem magyar. SÉ jelenleg ilyen emberek vezetnek. Szóval nekem jöhetsz azzal hogy zsidó származású magyar vagy, senkit nem érdekel. teszel az országért, nemzetért, vagy ellene teszel? Ez itt a kérdés. A zsidók helyében meg meg elgondolkodnék miért van ekkor zsidózás a vilában. Biztos mindeki rasszista, nyilván.
2013. nov. 7. 09:54
 7/23 A kérdező kommentje:
bocs a hibákért, teló
2013. nov. 7. 09:57
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

"Ez egy liberális szöveg. "

Hühüüühüü innentől végül is mindegy, mint mondok, hiszen szerinted liberális vagyok, tehát gonosz, komolyan nem vehető. Hovatovább: személyeskedő, áskálódó.


"Magyarok csak európaiak lehetnek. "

Miért, nem minden magyar európai? Hiszen Magyarország európában van. Vagy úgy gondolod, hogy kb. az államalapításig visszavezetve a felmenőik többségének is európainak kell lenni? Mert ezzel a magyar társadalom legalább 80%-át zártad ki a magyar nemzetből, feltehetőleg magadat is beleértve.


"Radnóti Miklós például mindenképpen magyar volt és nem zsidó.

Dániel Péter vagy Kertész Ákos viszont inkább zsidó és nem magyar. "

Tehát, TE mondod meg, hogy ki magyar, és ki zsidó? Miért?!


"A zsidók esetében attól függ, hogy melyik áll elsődleges helyen.A többségük elsősorban zsidó , másodsorban magyar/német/lengyel....stb "

Miért csak a zsidók esetében függ ettől? Mitől zsidó valaki (szerinted)? Honnan tudod, hogy kinek mi az elsődleges, vagy hogy kinek mit jelent egyáltalán az, hogy zsidónak/magyarnak lenni.

2013. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

"Biztos mindeki rasszista, nyilván."


Te igen. De az hogy ki még, engem nem érdekel. Én nem kutakodok az emberek iránt, mindenki azt gondol, amit akar. Ellenben te másképp gondolkodsz: "teszel az országért, nemzetért, vagy ellene teszel? Ez itt a kérdés."


Én az ilyen gondolkodású emberektől csak azt szoktam kérdezni: hogyan ítélik meg, hogy ki miért tesz? Saját szimpátia, elképzelés, világnézet alapján? Szerinted ki tesz a nemzetért, országért? Szerintem ezt nem te döntöd el. Itt nem hazafiságról van szó, hanem énközpontúságról. Mindenkiről te akarod megítélni, hogy jót tesz-e, és jó ember-e. Magadnak sohasem tetted fel a kérdést, hogy vajon te jó ember vagy-e?

2013. nov. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Mi az, hogy elsősorban magyar valaki? Én pl. vidéken alig szoktam járni, mindig is Budapesten éltem, tehát mondhatjuk, hogy elsősorban budapesti vagyok, másodszorra magyar. Akkor én nem lehetek politikus?
2013. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!