Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedik a nyugdíjasoknak...

Miért engedik a nyugdíjasoknak, hogy dolgozzanak?

Figyelt kérdés
Üdv! Miért engedik a nyugdíjasoknak, hogy nyugdíj mellett dolgozzanak? Így sokszor a fiatalok elől veszik el a munkát. Példának ott van a nagymamám, szeretem meg minden de akkor is elveszi a munkát a diatalok elől. 70(!) éves több mint 10 éve nyugdíjas, 80000 forint a nyugdíja (ami nem olyan rossz ahhoz képest, hogy egyedül él, egy kis panelba) emellett dolgozik egy irodában (könnyű irodai munka) ahol keres kb 70000-et. Tehát egyedül él 150000-ből más aki meg fiatal, munkaképes nem talál munkát. A legviccesebb, hogy azt hiszem három kolléganője van akik szintén nyugdíjasok. Miért nem küldik már haza a nyugdíjasokat, hogy másnak is legyen munkája? Szerintem ez felháborító!

2013. nov. 10. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

1. A havi 80 ezerböl a "kis panelt" fenntartani meg még enni is elég nehéz lenne.


2. Mivel a nyugdijasnak megvan a kellö ismerete, ezért a vállatok öt alkalmazzák és nem azokat, akiknek ugyan nagy szája, de semmi tudása sincs.


3. Ha nem dolgozhatnának, akkor attól nem lenne több munkahely, mert a legtöbb "más" nem is tudná elvégezni a munkát.


4. Attól, hogy nem alkalmaznak nyugdíjast, még nem valószinü, hogy felvesznek másokat, mert más besorolás miatt többe kerülnének a cégeknek, mint a nyugdíjas.


5. NEM az a baj, hogy a nyugdijasok dolgoznak, hanem hogy másoknak nincs olyan munkahely, amit el tudnak látni.

2013. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha te lennél nyugdíjas, akkor NEM tartanád felháborítónak, hogy nem kell éhen halnod. MErt a havi 80000 Ft-ból elég nehéz kaját, rezsit, közös költséget fizetni.
2013. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kine találja nekem valaki, hogy 80000-ből egyedül nem lehet megélni. Nekem van ismerősöm aki a feleségével együtt keres 160000-et és még gyerekük is van. Csak számolj egy négytagú családnál ha minden főre jut 80 ezer az 320 ezer forint ami a szülőknél fejenként 160 ezer ami kicsit több mint az átlagfizetés. Ennyit nem keres mindenki.
2013. nov. 10. 16:53
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze aki jól jár az sose háborog. Ja de mégis a nyugdíjasok nagyrésze állandóan panaszkodik.
2013. nov. 10. 16:56
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

"Csak számolj egy négytagú családnál ha minden főre jut 80 ezer az 320 ezer forint ami a szülőknél fejenként 160 ezer ami kicsit több mint az átlagfizetés."


Azért azt ne felejtsd el, hogy egy négytagú család NEM tart fenn NÉGY lakást, a kaja és egyéb (fütés, rezsi) költségek sem négyszeresek.

De a legtöbb szakember böven megkeres 100-150 ezret, szóval annyira nem irreális két keresö esetén a 300 ezer körüli jövedelem.

De egy munkaadó nem fog kisgyerekes nöt alkalmazni, mert az igen sokat hiányzik a gyerek miatt, nem hajlandó túlórázni, ha kell, mert megy a gyerekért, stb.

Ne érts félre, tudom, hogy akinek gyerek van, az nem tud mást tenni, de a munkaadónak olyan dologzó kell, aki akkor van ott és addig, ameddig kell.

2013. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze értem amit mondassz tényleg nem kell egy négytagú családnak négy lakás de valamivel nagyobb lakás kell nekik, főleg ha nagyobbak a gyerekek. Aztán sokkal több dologért kell fizetniük pl közlekedés (ha nem autót vesz akkor buszoznia kell, a nyugdíjasoknak az ingyen van). Aztán egy négytagú családban az étel is többe kerül (két fejlődő szervezet egy férfi a családban) ha elosztod néggyel egy kis nyugdíjas nagymama nem eszik annyit. Kell fizetni az iskolát, (nem egyetemre gondolok) tankönyvek iskolatáska, osztálypénz, meg egy rakás fizetős dolog.
2013. nov. 10. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

"Kine találja nekem valaki, hogy 80000-ből egyedül nem lehet megélni."


Majd egyszer próbáld ki!

2013. nov. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, ha én lennék a nagymamád minden nap elvernélek ustorral.
2013. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy dolgozik és nem neked kell kiegészítened a keresetedből a nyugdíját. Mert ugye tudod, hogy a nyugdíjas szülők tartása a leszármazottak kötelessége az alaptörvény óta. Havi 80 ezer tényleg nem sok. Lehet a temetésére gyűjti, hogy nektek azzal se legyen gondotok.
2013. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A baj az hogy se a havi 80ból se a havi 70ből megélni nem lehet, hiába lenne neked munkád te és a nagyi is a szüleid anyagi támogatására szorulna.

A másik baj hogy a fiatal ne képesitést nem igénylő irodai munkára akarja építeni az életét hanem legyen végzetsége

legyen könyvelő, rendőr, hűtőgépszerelő..

2013. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!