Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedik a nyugdíjasoknak...

Miért engedik a nyugdíjasoknak, hogy dolgozzanak?

Figyelt kérdés
Üdv! Miért engedik a nyugdíjasoknak, hogy nyugdíj mellett dolgozzanak? Így sokszor a fiatalok elől veszik el a munkát. Példának ott van a nagymamám, szeretem meg minden de akkor is elveszi a munkát a diatalok elől. 70(!) éves több mint 10 éve nyugdíjas, 80000 forint a nyugdíja (ami nem olyan rossz ahhoz képest, hogy egyedül él, egy kis panelba) emellett dolgozik egy irodában (könnyű irodai munka) ahol keres kb 70000-et. Tehát egyedül él 150000-ből más aki meg fiatal, munkaképes nem talál munkát. A legviccesebb, hogy azt hiszem három kolléganője van akik szintén nyugdíjasok. Miért nem küldik már haza a nyugdíjasokat, hogy másnak is legyen munkája? Szerintem ez felháborító!

2013. nov. 10. 16:33
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Aztán Te elvállalnál e olyan munkát amiért havi 70 ezret fizetnek?

Mert sok fiatal azt mondja, hogy ennyiért fel sem kel az ágyból.

2013. nov. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A semminél 70000 is több. Aki meg nem kel fel ennyiért annak nem is kell munka, vagy nagyon túlképzett.
2013. nov. 12. 16:51
 13/13 anonim ***** válasza:
83%

A fiatal meg éljen meg havi 60 ezerből? A nyugdíjasnak már nincsenek akkora igényei. Nem vesz magának új ruhákat, nem jár edzeni, szórakozni, és még sorolhatnám. Havi 80 ezer az untig elég kellene hogy legyen. Amíg élt a nagymamám, havi 64 ezer forint volt a nyugdíja. És tudott ebből félretenni is!

Ismerek olyan nyugdíjast, aki bár nyugdíjba ment, ott maradt a munkahelyén, és az alap nyugdíjon felül (120 ezer forint) ugyanúgy megkapja a 180 ezres havi fizetést is. Azért szerintem ez elgondolkodtató.

2013. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!