Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklóst miért támadják...

Horthy Miklóst miért támadják hevesen?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 22:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
92%
Én mindig is erősen baloldalinak tartottam magamat (szociális/konzervatív gazdaság, liberális társadalom), de azt még én sem értem, miért bántják Horthy-t. Annak ellenére, hogy sok döntésével nem értek egyet, állítom, hogy Mo-nak örülnie kéne, hogy egy ilyen szar időszakban, ilyen ember állt az élen!
2013. nov. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Dwight Schrute ***** válasza:
92%
Ezen az oldalon úgy sem tudja meggyőzni a fiatalság a 40 feletti mamákat akik itt lepontoznak mindenkit aki akár 1 pozitív dolgot is ír Horthy-ról, mivel ők még nem azt a történelmet tanulták, amit mi. Én gimnáziumban, meg most egyetemen politológián, már egy pozitív embernek tanulom, de elfogadom azoknak a mamáknak a véleményét, akik a atv-ken nőttek fel, mivel megváltoztatni úgy sem tudom, és nem is nagyon tehet róla, maximum, hogy azóta nem frissítette a tudását, és továbbra is Dániel Péterektől tanul.
2013. nov. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
kérd meg azoktól kik támadják
2013. nov. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
90%
Itt szinte senki sem ismeri a történelmet, tisztelet a kivételnek. Horthynak köszönhető a százezres áldozat, pusztulás? Volt közben egy világháború, Közép Európa vastagon érintett volt, erről Horthy tehet? De kár is vitatkozni, csak azokkal lehet, akiknek legalább minimális ismeretei vannak. Érdemes elolvasni Horthy menyének, a nemrég elhunyt Gróf Edelsheim Gyulai Ilona írását, ő első kézből látott, hallott sok mindent.
2013. nov. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

Azok támadják hevesen- és jogosan. Horthyt, akiknek az ősei NEM voltak arisztokraták, nagytőkések akkor. Akiknek az ősei munkások, szegényparasztok vagy gazdasági cselédek voltak, vagy a hozzátartozójuk meghalt, vagy hadirokkant lett a háborúban ,joggal támadják.

Olvass el néhány Móricz Zsigmond, Gárdonyi, Móra Ferenc vagy Tömörkény írást, akkor tudod hogyan éltek abban az időben az emberek.

Horthy saját bevallása szerint is antiszemita volt. Nem tett semmi a deportálások megakadályozására. A pesti zsidókat is CSAK azért mentette meg, mert az angolok figyelmeztették, ha nem teszi meg, akkor háborús bűnösként fogják kezelni.

A menye emlékiratai nem mérvadók. Természetes, hogy védi az apósát.

2013. nov. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván voltak társadalmi egyenlőtlenségek, ismerem a kor irodalmát. Nem voltunk gazdag ország. Trianon, vesztes első háború, Tanácsköztársaság, román megszállás, '29 - es válság után, talán svájci színvonalon kellett volna élnünk? Egy ipar nélküli, hadsereg nélküli, vesztes, megcsonkított országban.


Tudni kell, hogy korban a revíziós politikával kapcsolatban konszenzus volt, a kommunistákat leszámítva azzal mindenki egyetértett. Horthy mindkét szélsőség ellen fellépett, Szálasit, Rákosit egyaránt becsukatta.

Menyének írásai, csűrhetjük - csavarhatjuk fontos feljegyzések, senki más nem állt olyan közel hozzá. Meg különben is: nem volt háborús bűnös ez tény. Nem vádolták semmivel, Rákosi haza akarta hozatni, de Sztálin lebeszélte róla.


Akkor nem tudták, mi történik a zsidókkal, az angolok sem (vagy ők igen?) Horthy az ún. auschwitzi jegyzőkönyv kézhezvétele után állította le a deportálásokat, amiket nem ő kezdeményezett, hatásköre alig volt a megszállt országban. Amúgy halogató politikája tulajdonképpen majdnem sikerrel járt: utolsóként szállt meg minket Hitler, ez is tény. Egészen '44 márciusáig a zsidók élete nem volt veszélyben hazánkban - szemben más országokkal. Ha csak egy fél évvel később történik a megszállás, jó eséllyel nincs - legalábbis magyarországi - holokauszt.


Összefoglalva: Horthy korában mérsékelt politikus volt. Nem volt diktátor, ilyet a kommunista történetírás kivételével senki nem állít. Nem volt nácibarát, sőt kifejezetten ellenségnek tartotta, velük kényszerből működött együtt. Nem volt háborús bűnös, Nürbergben tanúként hallgatták ki. Emigrációja idején nem kis részben zsidó adományokból élt.

2013. nov. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Pedig olyan szép ember volt!
2013. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
5%

"Horthy volt aki megmentette 600 ezer zsidó életét."


Ja, "megmentette". Kb. úgy, ahogy a bankrabló menti meg a pénztárosnő életét, amikor nem lövi le, miután odaadták neki az aznapi kassza tartalmát.


És az sem 600 ezer...

2013. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
49%
Sokan utaljak mert egy igaz MAGYAR ember volt, ami ma nem divat
2013. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
17%

Miért kellene annyira tisztelni?


Mi az, amit végeredményben elért? Egy második Trianon? Egy romba dőlt, megszállt ország?


Egy korlátozott gondolkodású, nem túl nagy észlény politikus volt, akinek a jelleme gyengeségéből adódó hibás döntései katasztrófába vezették Magyarországot.


Ezért kellene annyira oda lenni érte???

2013. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!