Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet specifikusan...

Dubi kérdése:

Hogyan lehet specifikusan franchise McDonalds étterembe jelentkezni dolgozónak?

Figyelt kérdés
A probléma többrétű, először is honnan tudjam, melyik franchise és melyik nem. Van e valamilyen "központi" rendszer, amin keresztül jelentkezhetek franchise éttermekbe? Vagy ez úgy történik, hogy jelentkezek a meki MO honlapján és random beosztanak franchise-ba vagy központi mekibe? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! Ui.: nyári diákmunkáról lenne szó, ez fontos lehet!

2013. máj. 31. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez eleg hulye kerdes alapjaba veve! Ezzel nem minositeni akarlak es elis mondom miert! 5evig mekiztem helyetteskent fejeztem be tehat ugy erzem erdemben hozza tudok szolni. Ma magyaroszagon kozel 90 etterem van ennek kozel fele kozponti (McOpCo) illetve a masik fele Licensees etterem. Teljesen egyseges a dolog annyi a kulombseg, hogy a vallalati ettermekben sokkal jobbak a juttatasok. Vagy peldaul vannak dolgozoi kedvezmenyek mig licensee partneres uzeltekben nincs! Dunantulon osszesen 6helyen doloztam illetve gyorben kozpontiban tehat van osszehasonlitasi alapom! Licensees uzletben konyebb az elore jutas mint vallalatiban de ezen kivul nincs tobb elonye csak hatranya. Nos igazibol szerintem egyedul pesten van olyan hogy adott varosban van ilyen is illetve olyan is mert minden mas helyen vagy kozponti vagy licensee etterem uzemel! 2fele keppen tudsz jelentekzni. Vagy szemelyesen elmesz egy uzletbe es ott szolsz egy dolgozonak, hogy muszakvezetovel szeretnel beszelni munkaugyben es akkor o ad felvilagositast, hogy adott helyen van-e szukseg emberre es ehez szukseges nyomtatvanyt is ad. A masik megoldas a mekis kozponti oldalon [link] jelentkezel. Az ne tantoritson el ha esetleg a weboldalon azt irja nincs ott felvetel mert az nem mindig naprakesz. Azt azert erdemes tudnod ha valahol volt veled valami jelentosebb problema rendszeres keses, rossz munkavegzes, kajalas, esetleg valami lopas es emiatt kuldtek el akkor az kor emailben eljut minden uzlethez azonnal. Ha meg van valami nyugodtan kerdezz!
2013. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Itt valami nekem nem klappol... Minden McDonalds Franchise Magyarországon.


Vagy van, amelyeket a McDonalds Magyarország üzemeltet, míg van, melyet magáncégek. De ettől még a McDonalds Franchise része mindkettő.

2013. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 nem ertem a kerdesed
2013. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Mit nem értesz, én nem is kérdeztem semmit :/


A kérdező nincs tisztában a "franchise" szó jelentésével.


A Franchise annyit jelent, hogy van egy anyavállalat (jelen esetben a McDonald’s Corporation Illinoisban), aki nem kíván saját leányvállalatokat létrehozni a világ különböző országában, mégis szeretné terjeszteni az áruját / szolgáltatását. Ilyenkor a franchisor (aki jelen esetben a McDonalds' Corporation) a márkanevét / az üzleti tervezeteit / a termék receptjét / stb... bizonyos feltételek és díj megfizetése mellett átadja a franchisee-nek, aki majd üzemelteti pl. Magyarországon a McDonald's éttermet.


Ezt jelenti a franchise. Magyarországon MINDEN McDonald's étterem franchise, hiszen A McDonald's Corporation nem üzemeltet egyetlen egy éttermet sem az országban, csupán franchise rendszerben - mondjuk úgy - bérlik a jogot.


Amit ti "központi"-nak neveztek azok azok az éttermek, melyeket a McDonald's Magyarországi Étterem Hálózat Kft. üzemeltet. Az összes többi meg a JóskaPista 2009 Kft és társai által üzemeltetett éttermek.

2013. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi első válaszoló. Igazából mindenki azt írta (kb 5-6 emberke), hogy a franchise helyek jobbak, kevésbé szívatják és dolgoztatják ott agyon az embereket, mint a központiban - ezt sok évig ott dolgozó mekisek írták. Az előrejutás szerintem nem lényeges, tényleg csak nyári melóról van szó, egyébként szeptembertől nem hogy az adott meki, de még az ország közelében sem leszek.


Tehát ha jól értem, konkrétan franchise étterembe személyesen kell elmennem, központi mekis munkához pedig elég a weboldal?

2013. máj. 31. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Barmelyik ettermben jelentkezhetsz szemelyessen illetve a weboldalrol is! Nincs osszefugges vallalati vagy sem!
2013. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kivalo elemzesed van a dolgokrol csak az a baj, hogy akkora baromsag hogy ahhh! Tudnam javasolni elso korben a John F. Love: A McDonald's birodalom cimu konyvet ahol kicsit vilagosabban is latnad az egesz Mcdonaldsot! A masik dolog pedig nem tudom honnan vetted hogy a McDonald' Corporationnak nincsenek leanyvallalatai?! Ez is hulyeseg! Azt teny hogy az ettermek nagy resze franchise alapon mukodik. Ez valoban igy van! Csak az a helyzet hogy ezt a jogot minden orszagban kizarolag a McDonald's Corporation leanyvalalata adja el a jogokat! Igy a magyarorszagi kft is az amerikai anyaceg hozta letre. De a mcdonald's.hu is HA vegig olvasod az ismertetot akkor magad is lathatod, hogy mekkora suletlenseget hordatal ossze. Semmi gond mert ebben az orszagban ezt mar megszoktuk vezetoinktol akkor mit varnank a kisemberektol....
2013. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Tyű, hát Neked, kedves "minden McD franchise" szerintem lövésed sincs a franchise rendszerekről... De mondjuk azért elég jól tudod előadni magad, már én is majdnem meginogtam, de sajnos tök baromságokat írsz! A franchise pont az takarja, hogy nagyon jó ez az üzleti modell, ezen a helyen tök beválna, vágjunk bele egy ilyen üzemeltetésébe. De nem 50 étterembe! :D


Leányvállalat pedig általában szokott lenni, ha a cég megjelenik egy külföldi piacon, még akkor is, ha az anyacég franchise-orientáltan gondolkodik!

2013. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tipikusan az az eset, hogy lovesunk sincs, de azert mondjuk a dolgokat :))

De orulok, hogy azert mas is mellem alt a temaban es alatamasztotta amit allitok!

2013. jún. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!