Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akar a Tisztesség és...

Mit akar a Tisztesség és Emberség Szövetsége, és van-e esélyük?

Figyelt kérdés

Ebből a cikkből nem értem, ahogy akarnak-e indulni a következő parlamenti választáson, vagy sem. Mert azt is írják, hogy tisztességes embereket akarnak küldeni a parlamentbe, meg azt is, hogy nem akarnak párttá válni. A választáson viszont csak párt indulhat. Vagy be akarják könyörögni a jelöltjeiket mások listájára? Ez elég naivan hangzik. De ettől függetlenül is érdekelne, hogy meg tud-e erősödni, meg tud-e kapaszkodni egy ilyen, az eddigi elitekkel szembeforduló erő. Ha nem 2014-ben, talán 2018-ban.


[link]



#Ángyán József #Tisztesség és Emberség Szövetsége
2013. nov. 21. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól vettem ki, az Élőlánc Magyarországért nevű párt listáján indulnának a jelöltjeik.
2013. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen "legyen tisztességes a politika" és hasonlók mind képmutatások szerintem (lásd LMP). Ha most nem olvasom ezt a kérdést, azt sem tudom, h léteznek; a kutya sem fog rájuk szavazni. A kormánypártiak egyértelmű, miért nem; a másik oldal meg ha győzni akar, akkor összefog, nem megoszlik még eggyel több párttá.
2013. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A 2-esnek köszönöm, hogy visszarángatott a földre. Próbálnék egy kicsit reménykedni, de hát nincs alapja valószínűleg most se. Én 4 éve az LMP-ről se tudtam sokkal többet, de rájuk szavaztam olyan alapon, hogy legyen más. Aztán hamarosan kiderült, hogy az is egy nagy nulla.
2013. nov. 21. 14:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Most újraolvasva nekem is úgy tűnik, hogy az Élőlánc lehet az a párt, aminek a keretében indulhatnak. Hát nem is tudom...
2013. nov. 21. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:

számomra totál képmutatás Ángyán József személye miatt


az igaz, hogy felrúgta az asztalt a földügyek miatt, no de a többi?


ugyanazt a maffiát a másik oldalról ugyanúgy etette a frakción belül a szavazataival


szép, szorgalmas szavazógépe volt a fidesznek


így ő tisztességesen tett a hazája ellen

2013. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy egy új erő bejusson egy parlamentbe ahhoz elsősorban az kell, hogy lehessen mit állítani, vagyis legyen egy konkrét csoport akinek az érdekeit képviselni tudod, kell egy konkrét ideológia, vagyis politika konyhanyelven kell szabad hely a politika palettán. Mert azt hogy mindenkinek jó lesz, az egy dolog, de a hozzávető utat is vázolni kell amikhez valamilyen módszerek kellenek, amit valahová végül besorolnak a emberek. Az ingyen sört és az örök életet mindenki megtudja ígérni, ezért a formációk amik csak egyet tudnak nyújtani, nem érnek el pár ezreléknél többet. Kell egy szabad ideológia amit képviselni lehet.


Nincs ilyen Magyarországon, sőt túl sok párt próbálja ugyanazt lényegében eladni, nincs olyan lap amit ki lehet konkrétan játszani. Tehát akkor jut be valaki, ha valaki kibukik helyette. Látványosan ez 1989-ben és 2010-ben volt észlelhető, hogy egy kormánypárt szavazatai oroszlánrészét elbukta, de azt a második erő csak egy részét bírta haszonsítani, a maradékból pedig képződött néhány párt. Így jött létre az MSZMP romjain az MDF, SzDSz,FKGP, Fidesz, MSZP, majd az MDF,SZDSZ és az MSZP táborának jó része helyén a Jobbik és z LMP és szerzett még cirka 10%-ot a Fidesz is.


Úgy lehet bejutni a parlamentbe, ha egy másik párt önmagát vagy épp más golyózza ki, vagy ha masszív kampánnyal összeszeded minden bázis hülyéit. Az előbbihez pénz és a rivális dilettantizmusa, a másikhoz csak több pénz kell. Viszont kvázi ismeretlen pártok nemigazán tudnak pénzt szerezni.


Tehát az új párt valamely régi párt szólamaival juthat be, csak le kell korrupt hazugoznia az ideológia korábbi képviselőjét. Hazánkban még csak ideológiát kitalálni sem kell nagyon, mindegyik párt (talán az LMP kivételével) az emberarcú szocializmus fantazmagóriáját tálalja más csomagolásban, annak minden velejárójával együtt.


Ángyán kezdeményezése mivel kigolyózott párt sem támogatás nem áll mögötte nem fog sokkal több szavazatot összeszedni, mintha én indítanék pártot.

2013. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És az nem elég új ideológiának, hogy én tisztességes és emberséges leszek? Eddig senki se volt az.
2013. nov. 21. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont mindegyik ezt mondta eddig. És mégsem lett az egyik se. Szóval szerinted lenne hitele egy ilyen indításnak? Ugyanmár...
2013. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy semmi, bár én azt vettem észre, hogy mostanában már nem is ígéri senki, hogy tisztességes lesz. Ezért ha valaki mégis erre helyezi a hangsúlyt, az talán mégis jelenthet valamit.
2013. nov. 22. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!