Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minimálbér hogy van ez? Pont...

Minimálbér hogy van ez? Pont annyival emelték meg a brutto minimálbért, hogy a 16%-os adót ne érezze meg az ember?

Figyelt kérdés

Sok emberrel beszéltem, akik azt állítják, hogy a Fidesz 10-12 ezret kb, kivett a zsebükből az adójóváírás eltörlése miatt, viszont sokan azt állítják, hogy annyival emelték meg a bruttóját, hogy az ember ne érezze meg, ergo nem változott, csak pár ezer forinttal.


Hogy is van ez most?

A válaszokat köszönöm.



2013. nov. 28. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
felnyomták a bruttót, hogy ne érezd a csökkenésben a nettót. szóval ugyan annyit kapsz. én sz*rul jártam, mert kaptam vasárnapi, illetve délutáni pótlékokat, amit hála a fidesznek, már nem. ja és kajajegyet sem..
2013. nov. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megemelték a bruttót, de az adójóváírás megszűnése miatt a nettó nem nőtt.

Közben volt infláció is, így a minimálbér reálértékben csökkent.

[link]

2013. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

nekem jól jött, mert a bruttó 3 kilóból megmarad picivek több mint 2 kiló nettóba.

2010 előtt kb a fele ment asszem állambácsihoz

2013. nov. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én személy szerint többet kerestem fidesz előtt mint most


annyi adót rávágtak a kicsinyke fizumra hogy kb 5000 forinttal kapok kevesebbet havi szinten


ez nem tűnik soknak csak előtte 140ft volt egy kiló kenyér most meg 240ft


akkor jobban jártam kedves viktor?

2013. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!