Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért hagyják hogy...

A magyarok miért hagyják hogy éhbérért dolgozzanak a hazájukban? Ha az EU nem rabszolgatartás akkor mi?

Figyelt kérdés

2013. dec. 5. 18:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mert túlságosan lefoglalja őket egymás gyepálása és ezért nem érnek rá a jogaikért harcolni.
2013. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

jelenleg munkaerő túlkínálat van

egy átlag pozícióra 100 an jelentkeznek, es mindig van olyan aki for food dolgozik, igy nyomva le az árakat.

2013. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Euroszkeptikus vagyok, de ez nem az EU hibája.


Így működik a világ.


Képzeld el,hogy vállalkozó vagy.A célod a profit maximalizálás.

Értelemszerűen nem Németországba vagy Svájcba huzatod fel a gyáradat, mivel ott sokat kell fizetni a munkásoknak.

Megépítteted Kínában vagy Vietnamban a gyáradat, mivel ott az emberek kevesebb fizetéssel is beérik, így több lesz a profitod.

Abból a több profitból tovább bővítheted a vállalatodat, befektethetsz kutatásokba...stb


Így működik a világ.


Modern rabszolgatartás?

Igen vehetjük annak is, de ez nem az Európai Unió nevű szervezet hibája.

2013. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
3%

"Lépjünk ki az EU-ból! Űzzük ki a multikat!"


Ezzel így ebben a formában egyet kell értenem.

2013. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%
Akkor te nagyon hülye vagy és semmit nem értessz a gazdasághoz.
2013. dec. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha éhbérért dolgozol a magyar vállalkozónak, akkor hogy max egy másik magyar "rabszolgája" lehetsz, bár mint tudjuk a rabszolga egészen pontosan 0 fizetést kap. Amúgy pont a multik adják a legmagasabb bejelentett fizetést, mivel nekik vannak fizetőképes kapcsolataik (természetesen Mo-n kívül), a magyar cég meg szenved, mert itthon nincs piaca semminek. Most akkor mi a baj az EU-val?
2013. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
így van, óriási véletlen, hogy a multik adják a legjobb és legstabilabb munkalehetőségeket...aki szerint meg nem csak a fidesz a hibás...dehogynem, most igen. ahogy mondták, nekik is volt 3,5 év erre, és ne mondja senki, hogy nincs pénz. nekik sem 100ezres fizetésük van. annyi a pénz értéke, amennyit adunk neki. más kérdés persze, hogy ez mennyire tenne jót a gazdaságnak, ha így működne...
2013. dec. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ám nem mindenki dolgozik itthon sem éhbérért, vannak akiket elég jól megfizetnek
2013. dec. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%

Normálisabb városokban, normálisabb cégeknél, multiknál rendesen megfizetik az egyszerű sori munkást, vagy szakmunkást is. Példa legyen a győri Audi, ahol én is dolgozom (bár diákmunkában, ami már más tészta, mert ott valóban éhbér van és elég rendes kizsigerelés).


Ott a gépbeállítók 200.000 forint körül keresnek + juttatások és lakhatási támogatás különböző feltételekkel és mozgóbér. Ezek a gépbeállítók jobb esetben érettségizett technikusok maximum, de vannak köztük egyszerű szakmunkások is.


A soron dolgozó, szakmunkát nem igénylő munkások 130-140.000 forint körül kapnak készhez + juttatások és lakhatási támogatás. Én ezekre a bérekre és a betöltött munkakörre azt mondom, hogy megfelelő és jónak számít.


Na és akkor most jön az igazi rabszolgatartás amiben én is élek. Nekem muszáj dolgoznom, mert alapjában véve nem győri vagyok, felsőoktatásban tanulok és végzős vagyok. Heti 36 órát dolgozom állandó éjszakában 12 órában, 80.000 forintért körülbelül. Nem tűnik így kevés pénznek, viszont a munka amit el kell végeznem, az már kevésbé korrekt. A 12 órából 10 óra folyamatos munka, rohangálás ide-oda, targoncázás és daruzás (egyikre sincs papírunk, autodidakta módon tanultuk meg őket kezelni). Sokszor a gépbeállító munkáját végeztetik velünk és röhejes munkabért kapunk csak. Ráadásul ha valami baleset érne minket (mert nagyon könnyen előfordulhat, velem többször is történt ilyen eset, amikor hajszálon múlt a baj), minket vennének elő, nem kapnánk táppénzt és kb. ennyi. Ha meg azt mondom, hogy nem végzem el a rám bízott feladatot, akkor viszontlátásra van.


Közben azt látom, hogy a diákszövetkezetes pali újabbnál újabb felső-kategóriás autókkal furikázik, kvázi az én munkámból. A vicc az egészben, hogy németül és angolul is beszélek, valamint van már egy technikusi végzettségem... viszont olyan szakmát tanultam és tanulok most is ami halott jelenleg itthon (nem büfészak, sőt, távol áll tőle) és ezért normális állásra kilátásom sincs, akár mint gyakornok sem.


Esküszöm mondom, hogy én betiltanám a diákszövetkezeteket, vagy magasabb bért állapítanék meg a szerencsétlen diákoknak, mert ez azért röhej. Na és akkor most várom az ellenvéleményeket.

2013. dec. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

A lényeg igazából az lenne, hogy miért kell a nyugat seggét majmolni, mikor semmivel sem jobbak, thetségesebbek nálunk, és a történelem során mindig is kihasználtak bennünket.

Magyarországnak le kellene válnia a Nyugatról, maximum, kereskedni, üzletelni, exportálni oda. Ehhez hit kéne a magyar emberekben leginkább önmagukban, és a mezeti értékeikben, amit módszeresen irtottak az emúlt 20-30 de lehet hogy inkább sokkal több évben. Merjünk kicsik lenni.

2013. dec. 6. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!