Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a törvények...

Magyarországon a törvények miért a bűnözőket védi?

Figyelt kérdés

Haveromat ki akarta rabolni 2 "rejtett erőforrás". Haverom nem adta oda az értékeit, erre elővettek egy kést. Haveromnak ez nem tetszett és a késes támadónak eltörte a csukóját, a másikat meg leütötte, közben valaki hívta a rendőröket. Haveromat vitték el bilincsbe és kapott 1 év felfüggesztett börtönt súlyos testi sértésért. Miért van ez?


Ha meg valakit elkapnak, miért kap olyan csekély büntetést? Például rablásért 5 évet.


Ha meg le is ültetik, a magyar börtönök olyanok, mint a welnes szállók. Tudom, hisz egyik ismerősünk börtönőr és ő meséli, hogy szokott a börtönből ételt hazavinni, hisz nagyon jó. 3 fajta menü van + külön diétás menü, muzulmán menü, aki nem ehetnek disznót, cukorbeteg menü. Minden zárkába van TV, stb. Ez felháborító, hisz nem azért vannak ott, hogy pihenjenek. Én mindent elvennék tőlük, lenne egy ágy a zárkában és heti 2 könyv. 1 fajta menü és víz.



2013. dec. 15. 19:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon a törvények egyik fele túl szigorú,a másik fele meg túl engedékeny. Mivel a késes támadó csak elővette a kést,és nem támadta meg,ezért ítélték el a haverodat testi sértésért. Ha rátámadott volna a késes támadó,a haverod a Btk. szerint jogosan törhette volna el a csuklóját,de ahogy leírtad,így nem. Persze,az ember nem fog kést az utcán a másik emberre csak úgy,de ezt a Btk. világosan rögzíti,hogy támadás esetén védheted meg magad,és ez még sajnos nem minősült annak. Ugyanakkor józan paraszti ésszel a bíró is tudja,hogy az ember nem fog kést a másik emberre csak úgy az utcán,de hát őt is kötik a törvények,és ez a törvény,ami szerintem nem is rossz,mert ha nem így lenne,akárki visszaélhetne ezzel a helyzettel.
2013. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Először azt mondták neki, hogy na szépen ide a cuccod. Haverom azt mondta hogy nem és hogy kopjatok le.

Erre az egyik "balkáni brazil" elővett egy kést és hangosan mondta, hogy ne arcoskodj vagy meg leszel szúrva, na ezután történt a csetepaté. Kimondta, hogy meg akarja szúrni és ez a bíróságon is el lett mondva, meg volt egy tanu is, aki hívta a rendőrséget, a bíróságon ő is elmondta, hogy késsel hadonászott a két elkövető.

Szóval nem értem, szentem igazságtalan. De ott van a fagyállós úr, aki a saját borába fagyállót tett. Hát miért hurcolják meg? A rablónak nem kellett volna ellopni a bort és nem halt volna meg. Aki meg jön azzal, hogy feljelentést kell tenni, annak mondom, hogy kb 15-ször tett feljelentést, de semmi.


Van olyan párt, aki ez ellen harcol? Esetleg alkotmányba akarja foglalni az önvédelmet és vagyonvédelmet?

2013. dec. 15. 19:43
 3/20 anonim ***** válasza:
46%

Mert ebben a országban igenis a bűnözőket védi a törvény.

ha változtatni szeretnél ezen, akkor te és barataid és akikkel jóban vagy, szavazzatok a Jobbikra. Ők pont ezen dolgokat is kiemelik, hangsúlyozzák, és tennének ellene.

Én is őrájuk szavazok, mert gyökresen elegem van abból, ami ebben az országban, minden szinten megy.

2013. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert a haverodnak nem kellett volna fél óráig püfölni a jog szerint. Ha lever neki egyet és elmegy vagy nem foglalkozik vele és továbbmegy nincs baj. A támadó nem szúrt, csak fenyegetőleg vette elő a kést.


Ha nekem elővenné valaki a kést és fél órán át verném a fejét, hatszor belerúgnék és 15 horgost kapna nem biztos, hogy arányos lenne.

2013. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Jöhet ide jobbik vagy bármi. zen nem fog változtatni, az egyenes arányosságot nem fogja megszüntetni, mert akkor háború lenne. Ennyi erővel ha valaki rám csúnyán néz majd agyonverhetem??? Biztosan nem.


Ha valaki kést vesz elő de nem támad, attól még nem verheted féklholtra. Főleg ha fél perc után védekezni sem tud a támadó, azután meg csak "megtorlásról" beszélünk.


Ezt még a Jobbik sem változtatja meg, meg tudja is, hogy nem tudja, mert akkor kerek perec kimondaná, hogy az arányosságot változtatja meg. De nem mondj. Helyette hiteget, hogy majd változtatok.. De mit??? Na ezt nem mondja és mindenki valami nagyra vár..

2013. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem püfölte fél óráig, hanem a kést kicsavarta a kezéből és közben eltörte a csuklóját, a másiknak meg egyet ütött. Utána visszatartotta őket és 2 perc múlva ott is voltak a rendőrök.
2013. dec. 15. 20:03
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Valami nagyon sántít itt.


Elég sok hasonló üggyel találkoztam már és ezért nem kap soha semmit. Nem is kaphat.


Más volt ott amit nem tudsz vagy nem akarsz leírni.

2013. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 ConnectCare ***** válasza:
100%

A magyar jog ma sem bünteti az önvédelmet gyakorlókat.

Btk. 15. § Az elkövető büntethetőségét, illetve a cselekmény büntetendőségét kizárja vagy korlátozza:

e) a jogos védelem


Persze ehhez kell, hogy jogos legyen az a védelmi helyzet, azaz ahogy már írták előttem is, ha a lefegyverzés után fél órával még ütök valakit, az már bűncselekmény lesz.


A magyar börtönkörülmények pedig egyáltalán nem olyan jók, legalábbis nagy általánosságban, mint amilyennek sokan hiszik. Mint ahogyan mondjuk kórházból vagy iskolából, itt is vannak újabbak és régebbiek, modernebbek és elavultabbak, de általánosságban az jellemző, hogy a börtönök túlzsúfoltak, van, ahol már a három emeletes ágy is felmerült és örülnek, ha csap van, nemhogy TV. Vallási szokások illetve egészségügyi okok miatt pedig szükséges többfajta ételről gondoskodni, hiszen egy cukorbeteg pl. nem ehet meg akármit, ahhoz pedig az államnak sincs joga, hogy valaki vallásos meggyőződését olyan súlyosan sértse, hogy annak olyan ételt biztosítson, amit csak a vallása szabályainak súlyos megsértésével ehet meg.

2013. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Jaj, újraolvastam amit leírtam és igen, kihagytam egy lényeges dolgot. A két elkövetőt haverom visszatartotta és ez a személyi szabadságának korlátozása volt, vagy valami ilyesmi
2013. dec. 15. 20:36
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"A két elkövetőt haverom visszatartotta és ez a személyi szabadságának korlátozása volt, vagy valami ilyesmi"


Ez is hülyeség, mert bűncselekmény elkövetőjét bárki visszatarthatja.


Biztosan nem így történt, így kamu az egész.

2013. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!