Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a törvények...

Magyarországon a törvények miért a bűnözőket védi?

Figyelt kérdés

Haveromat ki akarta rabolni 2 "rejtett erőforrás". Haverom nem adta oda az értékeit, erre elővettek egy kést. Haveromnak ez nem tetszett és a késes támadónak eltörte a csukóját, a másikat meg leütötte, közben valaki hívta a rendőröket. Haveromat vitték el bilincsbe és kapott 1 év felfüggesztett börtönt súlyos testi sértésért. Miért van ez?


Ha meg valakit elkapnak, miért kap olyan csekély büntetést? Például rablásért 5 évet.


Ha meg le is ültetik, a magyar börtönök olyanok, mint a welnes szállók. Tudom, hisz egyik ismerősünk börtönőr és ő meséli, hogy szokott a börtönből ételt hazavinni, hisz nagyon jó. 3 fajta menü van + külön diétás menü, muzulmán menü, aki nem ehetnek disznót, cukorbeteg menü. Minden zárkába van TV, stb. Ez felháborító, hisz nem azért vannak ott, hogy pihenjenek. Én mindent elvennék tőlük, lenne egy ágy a zárkában és heti 2 könyv. 1 fajta menü és víz.



2013. dec. 15. 19:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ezt úgy tudom elképzelni, hogy a haverod megvert valakiket, azután kitalálta, hogy kést rántottak elő. Csak nem sikerült az állítása, ezért megvágták.


De szerintem az egész nem igaz, mert semmi jogtalan nincs abban, ha valaki megvédi magát vagy visszatart valakit aki bűncselekményt követett el.


Mondjuk ha begépelnéd a határozat szövegét hihetőbb lenne. De gondolom nem tudod, mert nincs is. Olyan szövegkörnyezetet meg nem tudsz kitalálni, mert mindenki levágja, hogy ha kitaláció.

2013. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó vagyok


"Személyi szabadság korlátozása"

Vagy a haverod kamuzott neked valami nagyot,vagy kamu az egész.

A rendőrség örül,ha nem nekik kell keresniük az elkövetőt,ilyenért biztosan nem kap egy év felfüggesztettet. Márcsak azért is sántít a dolog,mert mégcsak nemis baltával támadt vissza pl a haverod,hanem a puszta kezével. Mivel a Btk azt is kimondja,hogy csak azonos tárgyal lehet önvédelmet gyakorolni. Magyarul,ha ő rád támad egy 10 centis késsel,te megvédheted magad egy 10 centis késsel, de egy 14 centissel már nem. Tudom abszurdul hangzik, de ez a törvény.

2013. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mindegy, én csak azt tudom leírni, amit haverom mesélt, de szentem nem kamu. Az volt a baj, hogy a két elkövető azt állította, hogy ő támadott rájuk.
2013. dec. 15. 20:46
 14/20 anonim ***** válasza:

az 1-es,12-es vagyok


Azt még el tudom képzelni,hogy a haverodnak volt már dolga a rendőrséggel,így kapta ezt a büntetést. De önvédelemért nem fogja elítélni senki,mert megvédte magát,ráadásul úgy,hogy nem is nagyobb eszközzel,mint ami a támadónál volt. Tehát nagyon sántít a dolog..

2013. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az volt a baj, hogy a két elkövető azt állította, hogy ő támadott rájuk."


Így esetleg már másabb a téma. De rosszul írtál le mindent. Ezek szerint az nem is volt bizonyítva, hogy ki akarták rabolni. Te meg mindent rosszul állítasz be, hogy egy ártatlan ember, akinek ártatlansága a bíróság előtt is megállapítottak, azt hogy ki akarták késsel rabolni és ennek ellenére ő kapott.


Ezek szerint csak egy verekedést sikerült bizonyítani, amiből ő jött ki rosszul.


Ezen sem a Jobbik semmi nem tud változtatni sajnos.

2013. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
igazából nem kellett volna a haverodnak velük foglalkoznia,aztán el van intézve. Aztán a majmok majd találtak volna jobb elfoglaltságot. Ennyi. És még mindig sántit a dolog,mert egy utcai verekedésért sem kap senki egy év felfüggesztettet.
2013. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igen, volt már dolga a rendőrséggel. Egyszer előállították marihiána fogyasztásért, de nem tudom abból mi lett.
2013. dec. 15. 21:04
 18/20 anonim ***** válasza:
Na erről van szó,volt már dolga velük,nem is akármilyen üggyel. Ne csodálkozzon,hogy 1 év felfüggesztettet kapott. És még örülhet is,hogy ennyivel megúszta,legalább megtanulta,többet nem érdemes foglalkoznia ilyen ügyekkel.
2013. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Mert a haverodnak nem kellett volna fél óráig püfölni a jog szerint. Ha lever neki egyet és elmegy vagy nem foglalkozik vele és továbbmegy nincs baj. A támadó nem szúrt, csak fenyegetőleg vette elő a kést."


Kívánom neked, hogy téged is csak így fenyegessenek meg egy késsel.

2013. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Kívánom neked, hogy téged is csak így fenyegessenek meg egy késsel."


Egyszer leverném és otthagynám.

2013. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!