Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azon kezdtem el gondolkodni,...

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy hogyan tűrheti még mindig az agymosott nép (tisztelet a kivételnek) azt, ami ebben az országban folyik? Hogy lehetnek ilyen szűklátókörűek az emberek? Bővebben Lent.

Figyelt kérdés
Pl.: Államosítják a tankönyvkiadást (magyarul az egész tankönyv nyomást megszüntetitk és kizárólag a saját vállalkozásaik kezébe adják a nyomtatást, ami ellentmond a szabad kapitalizmus elvével -mint a trafikmutyi- és megegyezik a diktaturikus rendszerek lépéseivel. ) Valamint már kisgyermek kortól kezdve elkezdik átnevelni a gyerekeket, pl. : új "központosított" tankönyvekkel, vagy a sok tudatmódosító médiás szutyokkal (való világ, tehetségkutatóknak álcázott kamuk, agyromboló primitív műsorok, stb) Valamint az emberellenes és alapvető emberi jogokat porba tipró kilakoltatások (amik nagyrészét a rendőrség és a tűzoltóság végzi, sokszor könnygázgránát(!!!)bevetésével is) Pl.: Olaszországban ezeknek a dolgoknak a töredéke után is milliók mennek az utcákra tüntetni, itt meg csak nézik tovább a való világot...Hogy lehetséges ez??

2013. dec. 17. 19:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Akkor KIKNEK felel meg szerinted, ha az egyik FELÉnek nem felelt meg és külföldön van, a másik FELE készül küldföldre - akkor már nincs több ember, mert fél meg fél az az összes!!!!!"


Látom te is nagyon ügyesen értelmezed a szöveget. Oda van írva, hogy azoknak a fele-fele, akik nem bírják. Akik bírják, azok maradnak. Tehát nem az összes ember, hanem csak azok, akik nem bírják.


Tényleg tönkre van cseszve az oktatásunk...

2013. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
11%

"Jó, rendben van, hogy ingyen lesz, de abba is gondolj bele, hogy MILYEN lesz az az ingyen tankönyv! Saját szájízük szerint telepakolják majd az általuk hirdetett ideológiával, szabályos agymosást fognak vele végrehajtani, és pont a legkiszolgáltatottabb korosztályon, a gyerekeken!"


Milyen ideológiával? Nem rakhatnak bele semmiféle ideológiát.

A tankönyvállamosítással speciel semmi bajom nincsen. Amíg nem derül ki valami konkrét stikli, addig mehet. Majd ha ilyenek lesznek a földrajz tankönyvekben, hogy a világot Isten teremtette 6000 éve, meg a biosz könyvekben, hogy nincs evolúció, akkor lehet hőbörögni.


Olaszországban pedig nem mennének utcára a valóságshow-k miatt, ugyanis pont a nyugati világból áradtak ránk ezek a baromságok. A kilakoltatásokért azonban tuti tüntetnének.

2013. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Jó, rendben van, hogy ingyen lesz, de abba is gondolj bele, hogy MILYEN lesz az az ingyen tankönyv!"


HOL ÉLSZ?? AZ ŐSKORBAN?


Régen sem voltak tökéletesek a tankönyvek. Én mindig vettem a könyvesboltban segédanyagokat olcsón. Régen és most is vannak különórák, a tankönyve nem tanít meg mindenre főleg nem aki nem érti az anyagot.


Mellesleg van internet. Egy-egy témakörben van 1 000000000 oldal.


Jó tanulást hozzá, ha kevés volna szólj!

2013. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Már ne haragudj, kérdező, de TE miért tűröd el ezeket a dolgokat? Miért itt a GYK- n nagy a szád, ahelyett, hogy fognád magad és felvonulnál az utcán, vagy készítenél néhány videót, amelyben lerántod a leplet a kormányról, miért nem ragadod magadhoz a lehetőséget és leszel te a nép vezetője, az első, aki végre szembe mer nézni az ellenséggel? Miért nem indulsz el, hogy mások kövessenek?
2013. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Éljen Viktor! (kenyéren és vízen)
2013. dec. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
"Milyen ideológiával? Nem rakhatnak bele semmiféle ideológiát. " - lol, ezt most komolyan gondoltad? Ki akadályozza meg őket abban, hogy telerakják ideológiával, ahogy az alkotmányukat meg az utcaneveiket?
2013. dec. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos szerintem az a helyzet, hogy addig, amíg nem éreznek valamit az emberek a saját bőrükön, addig nem képesek belegondolni, helyes-e vagy sem. Nem is lehet ennyi mindennek utánajárni alaposan, bevallom, én is csak tegnap hallottam egy ismerőstől pl. a mérnöki tervezés „államosításáról”.


Az oktatási reformokba jobban belelátok, és érdekes módon az általam ismert tanárok mindegyike ki van bukva. Az „utca embere” pedig annyit fog fel, amit a kormánykommunikáció ülvölt neki, hogy a tanároknak emelték a fizetését, hogy a tankönyv ingyenes lesz… arról, hogy van olyan tanár, akinek csökkent az új rendszer miatt a fizetése, vagy hogy a túlóra mint olyan, már nincs, senki nem tud az érintetteken kívül.

A tankönyvekkel kapcsolatban emlékszem még, hogy tavaly úgy kezdték, hogy „felháborító, hogy mindenki azt ír le a tankönyvekbe, amit akar”, majd ők jól megregulázzák ezt. Az egyszeri ember erre azt mondja, de jó, nem lesz sok sz@r, végre lesznek szabályok! Mintha eddig nem lettek volna! Mintha eddig nem az állam által meghatározott feltételeknek kellett volna megfelelniük a könyveknek.

Szóval szerintem az a passzivitás oka, hogy elhiszik az emberek, amiket a tévében mondanak. (A legjobb most szerintem e témában, hogy a „tankönyvelosztás sikerén” felbuzdulva államosítják a kiadást. Ha nekik ez a „siker”, akkor milyen lehet a kudarc. :))


Nem vagyok tanár, de szerintem is ijesztő, ami folyik az oktatásban. Pár példa: a KLIK neve gyönyörűen utal a funkciójára, valóban egy klikkről van szó, amelyben nem árt széles nyelvcsapásokkal élni, ha el akar evickélni a tanerő. Az is elég kemény, hogy a tanárokat erőszakkal beléptették egy olyan szakmai szerverzetbe, amelynek nem voltak még meg a céljai, a feladatainak a leírása. Ahogy az is, hogy elveszik tőlük a választás lehetőségét a tankönyveket illetően.

Persze ez az utolsó talán a legkevésbé érdekes, hisz mint mások is írták, nem muszáj a tankönyvből tanítani. De vajon valóban nem muszáj? Hisz most vezették be a tanfelügyeleti rendszert… ( [link]


Legyünk optimisták, és gondoljuk azt, hogy ezek az intézkedések csak erősítik majd a szakmai összetartást, mert közösen könnyebb lesz elkerülni a „Nagy Testvér” szemét. (És a besúgókat, hiszen innen már csak egy lépés az is.)


Egyébként szerintem a legnagyobb gond a kormány ilyen intézkedéseivel kapcsolatban a „hogyan”. Triviális példa, de vajon miért kell vasárnap nyilvánosságra hozni egy törvénytervezetet, és keddem már meg is szavaztatni? Nem gyanús ez kicsit? Valahogy minden nagyon sürgős nekik. Az új NAT is az volt – olyanok is lettek a kerettantervek. Ilyen volt a központi tankönyvelosztás bevezetése is… Bennem ezek miatt az a sanda érzés munkál, mintha KissPista fideszes képvileső otthon ülve egyszer csak a homlokára csapna, hogy: „Azannya, mennyi pénz van a tankönyvpiacban, nekem erről miért nem szólt senki, ilyet én is tudok. A Jocónak meg nyomdája van, csuhajja!” – és minden szakértőt, érintettet kihagyva a kérdésből előterjeszti. Hozzátesz néhány hívószót: ingyenes, fenntartható fejlődés, minőségi, népnemzeti – és kész, meg is szavazták.


Persze, tudom én, hogy minden párt „mutyizott” mindig, és nyilván így is lesz. De azért egyrészt eddig előfordultak olyan szituációk, ahol a szakmaiság fontosabb volt a bratyizásnál, másrészt nem üvöltötték a látványos, kapkodó lenyúlások közben, hogy „ezt értetek tesszük”. Ez utóbbi a legmegalázóbb szerintem, mert arra utal, hogy totál hülyének néznek mindenkit.


„A könyvet az állam nyomtatja majd állami nyomdákban. Legalább kizárják ezzel a sógor koma jóbarátot, akik irreálisan nagy pénzeket vettek fel a nyomtatásért.”

Ez egy kedvesen naív gondolat. Nem is értem teljesen: eddig a tankönyveket a kiadók nyomtattatták ki a nyomdákkal. Mivel piaci viszonyok uralkodtak, arra tördekedtek, hogy minimalizálják a költségeiket, tehát akkor adták „sógornak, komának, jóbarátnak”, ha az jó áron is dolgozott. Ezzel szemben, ha állami tankönyveket állami cégek fognak kinyomtatni, akkor semmi nem fogja arra ösztönözni őket, hogy költséghatékonyan működjenek. Hiszen az állam fizeti, áttételesen tehát a mi adóinkból finanszírozzák majd. Ha nem lesz elég az adó, akkor majd valahol emelnek.


Na befejezem, bocs, hogy ilyen hosszú lett. :)

2013. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
"Mellesleg van internet. Egy-egy témakörben van 1 000000 oldal." Szerinted egy elsős, másodikos, harmadikos, stb. kisgyerek hogyan fogja megnézni az interneten azt az egymillió nagyon jó és hasznos oldalt??? Mert az oktatatásuk ( átnevelésük) már nagyon korán megkezdődik, és már alsós koruk óta azt a sületlen kamut fogják tanulni ami az új könyvekben lesz. Egy ilyen kisgyerek nem fog utánanézni a tanultaknak a neten, vagy a könyvtárakban te észlény, hanem el fogja fogadni, hogy az a valós amit megtanítanak neki már kiskora óta.
2013. dec. 18. 12:33
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted egy elsős, másodikos, harmadikos, stb. kisgyerek hogyan fogja megnézni az interneten azt az egymillió nagyon jó és hasznos oldalt??"


Úgy hogy a szülő leül vele tanulni. Ha nem akkor az állami könyvből meg a régiből se tanul meg magától.

2013. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Joe Makepeace ***** válasza:
100%

Lesz egy esély jövő április tájékán... (mellesleg az utolsó!)

Én már azt sem igen értem, hogy a rezsi nem hogy csökkent hanem nőtt, de egyesek szerint ha Viki bácsi azt mondja hogy csökkentette: 'há akkor úgy van. (most akkor erre mit szólsz)

Jövőre olvastam éppen, hogy a társasházakban ki kell majd rakni a lakóknak közszemlére (ha nem tudná a "nyomorult"),

hogy mennyivel f szább az élete, a rezsicsökkentéstől! Azt hittem nem jól látok ember! És amelyik közös képviselő ezt nem teszi meg az biróságra/bírságra számíthat! Na ez a kőkemény, nem a Heavy Metal...

Már kíváncsi várom, hogy mikor kell menni százezreknek tapsikolni a fidesz naggyűlésre, hogy "tulajdonképpen mennyire nagyon ez, meg mennyire nagyon az minden...

szóval azért a hülységnek is (kéne lennie) van határa...

2013. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!