Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a biliben...

Mi a véleményetek a biliben való pálinkafőzés engedélyezéséről?

Figyelt kérdés
Tudom nem most lett ez bevezetve, és hogy a törvénymódosítás előtt is főztek illegálisan otthon. Viszont elég veszélyesnek tartom és kókány dolognak, mert minőségi pálinka nem főzhető belőle.

2013. dec. 18. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
Ez a Fidesz kormánynak egy olyan intézkedése, amelyben tuti valami havernak vagy cégnek kedvező törvényt hoztak... de eddig még nem tudtuk meg, miért...
2013. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
A tökömet nem lehet minőségi pálinkát főzni. A régi paraszt honnan tudta? A gyümölcs a lényeg, az alapanyag. Én sosem veszem meg boltban a "kézműves", fél méter hosszú, 3 centi átmérőjű palackokat aranyáron. Lebutított 37.5 fokos "levek". Most hoztam tavasszal 20 litert a rokonoktól, 50 fokos, jó karcos szilva, már kezdi a végét járni. Fateromnak is van főzője, ő vegyész, olyan berendezése van, hogy motor keveri, forgatja a cefrét, hogy ne égjen le. Mindig is megfőzte, mikor nem lehetett akkor is.
2013. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Aki akkor meg akarta főzni, az akkor is megfőzte. Szerintem most sem főznek jelentősen többen otthon, és a minőség sem esett emiatt.
2013. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
A minőség kevés embert érdekel, csak minél jobban üssön.
2013. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

A legtöbb boltban kapható pálinka csak felhígított tiszta szesz és aromából áll. Gyümölcsöt nem igen láttak, max fényképen vagy amikor bele raknak pár darabot, hogy ágyas "pálinka" legyen.

Ezekért ráadásul képesek elkérni 3-4 ezer forintot is, a fél literért.


Amit otthon lefőzöl az legalább gyümölcsből van.

Ha rendesen el van készítve hozzá a cefre és nincs leégetve minőségileg fényévekkel jobb a boltiaknál.


A rendes főzők amiben van biztonsági szelem és mérő is nem kerül sokkalt a többe, mint ha valamit otthon összeütnél, ezért nem sok barkácsolt főző van szerintem.

Ha belegondolsz nem sok ilyen balesettel találkozhattál a hírekben.

2013. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
Otthon nem lehet "egészséges" pálinkát főzni, mert túl kicsi a lepárló. Pálinka lesz, gyümölcsből készül, de a házi mindig több metanolt, formaldehidet, stb. tartalmaz, mint a minőségi bolti. Ehhez középiskolai kémia elég. Egyszerűen nem elég magas a rektifikáló torony, nem tudnak rendesen szétválni az anyagok. Jó, nem folyékony idegméregre kell gondolni (bár az alkohol már magában az :) ), de egy tipikusan buta paraszt felfogás, hogy az otthoni jobb. Én is jobban szeretem a házit, csak nem árt képben lenni.
2013. dec. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%
Támogatom.
2013. dec. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

"A legtöbb boltban kapható pálinka csak felhígított tiszta szesz és aromából áll."


Akkor legyél szíves értesítsd a fogyasztóvédőket! Ez ugyanis nem nevezhető pálinkának. [link]

Vaaagy esetleg a boltban sétálj egy polccal odébb a Fütyülősöktől, és találsz NORMÁLIS, BOLTI pálinkát is. :)

2013. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ami a boltban van és aroma, tisztaszesz, és egyéb marharépa pálinka szutyok, az csak párlatnak minősül. Az igazi pálinka egy illetve kétlépcsős rendszerben minősül pálinkának. Az otthon főzött pálinkával a gond az hogy nem az igazi, egy gyengébb minőségű párlatot kapunk, nem véletlenül találták ki a pálinkafőzdéket.
2013. dec. 19. 17:05
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Rendben, valaki mutatna egy statisztikát, mennyivel főznek többen otthon pálinkát, mint mielőtt még lehetett? Ismétlem, mennyivel többen. Tehát nem azok, akik eddig fű alatt csinálták, most meg vállalják.


Mi ugyanúgy rendes pálinkafőzőbe visszük, ahogy minden ismerősöm. Csak azok főznek még mindig otthon, akik már előtte is azt csinálták.

2013. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!