Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a Jobbik...

Lehetséges, hogy a Jobbik végleg visszaszorul a választások után?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon nagy meglepetés lesz a jobbikosoknak, hogy milyen bénán fog teljesíteni a pártjuk pár hónap múlva.

A Fidesz átalakította a szabályokat, így a választás már nekik kedvez az egyéni mandátumok arányának felduzzasztásával. A Jobbik az összes emberét listáról juttatta be 4 éve, ráadásul most sokkal gyengébbek, mint akkor voltak. Nincs bennük lendület, csendben vannak, hallgatnak.


Vajon a gyenge teljesítményük kiábrándítja majd a híveiket?



2014. jan. 10. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem kell az eredményeket megvárni, már most kiábrándultak a tunya semmittevőkből.


Pedig hű de nagy szájuk volt 2010 előtt, hogy ők majd felszántják az üléstermek padsorait az egetrengetően radikális változásokkal :DDDD

2014. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem akarom az elsőt elkeseríteni de egy ellenzéki párt vajmi keveset tehet, gyakorlatilag - főleg kétharmad ellen - bármennyire is szeretnének ők változásokat hozni az csak akarat marad.
2014. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2014. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Miért vonulnának vissza?

Az előző választáson is 17%-ot kaptak, még mindig ők a 3. legerősebb párt Magyarországon.


Gyurcsány, Bajnai, az LMP az 5%-os bejutási küszöb elérésért küzd (bár most már lehet előbbieknél inkább közös lista lesz ennek kiküszöbölésére) és ők sem akarnak visszavonulni. Pedig Gyurcsánytól még a saját pártja is ezt kérte korábban.

2014. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Miért vonulnának vissza?"


Nem vonulnak, hanem szorulnak. Azért, mert a támogatóik többet várnának tőlük, de nem kapják meg tőlük.


"Az előző választáson is 17%-ot kaptak, még mindig ők a 3. legerősebb párt Magyarországon."


Ez teljesen lényegtelen. A Fidesz '94-ben 5,18%-ot kapott (éppen, hogy csak bejutottak), '98-ban pedig 38,34%-kal vezető erő lettek. Ennek fényében a Jobbik 4 évvel ezelőtti 17%-a nem számít semmit azokból az okokból kiindulva, amiket a kérdés részletezésénél kiírtam.


"Gyurcsány, Bajnai, az LMP az 5%-os bejutási küszöb elérésért küzd (bár most már lehet előbbieknél inkább közös lista lesz ennek kiküszöbölésére) és ők sem akarnak visszavonulni. Pedig Gyurcsánytól még a saját pártja is ezt kérte korábban."


Ismétlem, nem visszavonulásról van szó, hanem visszaszorulásról.

2014. jan. 10. 17:07
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha gyenge eredmény lesz.

Én úgy vélem a baloldal marakodása miatt feljöttek a legnagyobb ellenzéki párt szintjére. Hiába egyeztek ki a balhé után esőtlenné tette azt az oldalt. A Jobbik vélhetőleg a választások utáni második helyével lendülete ismét fokozódni fog és 2018-ig váltópárté fog válni. Az önormányzati választásokon meg olyan városok lehetnek jobbikossá azt követően, mint Békéscsaba, Eger, Miskolc, Nyíregyháza,Nagykanizsa, Pécs, Székesfehérvár vagy Zalaegerszeg. Sőt akár a baloldal azt követően a fővárosban is összeomolhat. S az összeomlás romjain megerősödhet a fővárosban Jobbik a 2006 előtti Fidesz szintjére. Mindez még az idei év eredménye lehet.

2014. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú ideig nem tudnak semmit felmutatni, akkor kiszorulhatnak valóban, mint a MIÉP, MDF, SZDSZ, de ekkor is inkább egy újjáalakulás fog következni, nem a teljes eltűnés.

Erre a politikai irányzatra van igény Magyarországon és ez a következő évtizedekben sem fog változni.

Hosszú távon inkább a Fidesz Orbán utáni szétesése veszélyezteti a Jobbikot. Ha megjelenik sok új jobboldali párt, akkor a Jobbiktól is vehetnek el szavazatokat (lásd például MSZP-DK-Együtt-PM-LMP-Liberálisok csatározások).

2014. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még döntő szerepük is lehet, ha pl (megközelítőleg) 45% jut a fidesznek, 45 a baloladlak és 10 a jobbiknak akkor a 10% elég sokat fog jelenteni. És szerintem ez nem lehetetlen, hogy beteljesedik, hogy senkinek sem lesz meg az 50+ százalék.
2014. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szerintem a Fidesznek tuti meg lesz az 50%.


Én őszintén szólva annak örülnék a legjobban, ha a Jobbik szépen lecsúszna és jönne egy náluk értelmesebb, szélsőjobbos társaság, akik rendesen megizzasztanák a Fideszt a következő 4 évben.

2014. jan. 10. 17:24
 10/18 anonim ***** válasza:
13%

Nem venném biztosra az 50%-t.

Nem rég beszéltem egy emberkével, hogyan csinálják a kérdőíveket közvélemény kutatásra. Ha azt mondom nem kérdeznek meg senkit, akkor azt hiszem elmondtam mindent.

2014. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!