Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartjátok elképzelhetetl...

Miért tartjátok elképzelhetetlennek ezt az alapjövedelem dolgot?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy nem tudná finanszírozni ezt az állam, de ha belegondolunk ez visszakerül az államhoz áfa és adók formájában. Vagy nem?


A másik érv az, hogy sokan nem dolgoznának, de én azt gondolom, hogy nem elégedhetünk meg havi 50 ezer forinttal, kell mellette dolgozni.


Itt a lehetőség és minden fórumon azt olvasom, hogy mennyire ellenzitek ezt ti magyar honfitársaim. Állandóan nyavalyogtok, hogy milyen nehéz megélni, meg hogy milyen elcseszett ez az ország.



2014. jan. 12. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Mert normális helyen a pénz a munkáért jár és nem csak úgy a semmittevésért. Ez minden értelmes embernek világos.


Ha valóban segíteni akarnak, akkor ne osztogassanak, hanem növeljék a fizetését annak, aki hajlandó dolgozni!


De nagyon jó dolognak tartom, hogy tegyék ingyenessé a főiskolákat-egyetemeket és szélesítsék ki az ösztöndíj rendszert, hogy a diákoknak ne kelljen robotolniuk a tanulás mellett, hanem egy bizonyos tanulmányi eredmény mellett kapjanak pénzt a jó teljesítményükért.

2014. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Ha te elakarsz tartani 10 tagú roma családokat, akkor tessék most is megteheted.

De, ne akard ráerőltetni ezt mindenkire.

2014. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Miért van olyan érzésem, hogy pont azok a libbancsok akarnak évente ezermilliárdokat elverni alapjövedelemre, akik a Jobbik elképzeléseire csípőből vágják rá, hogy az országnak ezekre nincsen pénze? :)


Hát igen, a liberáltak ismét alkotnak...

2014. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Azért tartom elképzelhetetlennek, mert Surányi egy elmebeteg!
2014. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Ha az államtól is kapok pénzt a semmiért, akkor a munkahelyemen nem is fogok dolgozni csak egész nap kint fogok ülni az udvaron cigizni.

Ha emiatt kirúgnak, még én járok jól, mert nem kell minden nap reggel 6-kor felkelni.

2014. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

HA ERRE VAN PÉNZ, akkor arra is van, hogy a bruttót csökkentsék, és akkor talán a kisebb vállalkozás is tud fejlődni, vagy emelni a fizetést.


Ezzel a lépéssel csak szavazóbázist akarnak nyerni.

2014. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

ennyi, mit vacakoljak, masfel, ketszer annyit megyek mint az atlag, eletembe nem kaptam segelyt, mert nem voltam rendesen jelentve...

mas meg alapbol kapja pff

2014. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Csak az ostoba ember tartja elképzelhetetlennek.
2014. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Áruld már el, hogy honnan szerzel rá pénzt ,ha idővel neki áll mindenki felvenni?

Mi az, hogy visszajön?

Mikor bemegy a Tescoba aztán odaadja nekik???

Max a 27% jön vissza...

2014. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Mekkora egy komcsi intézkedés ez... Nem értem miért nem jó az embereknek az, hogy folyamatosan csökkentenék a bruttókat, és egyre többet kapnának kézbe, és a vállalkozás is jól járna.


Egy dolog lehet: Direkt csináljátok, hogy idegesítsétek az értelmesebb polgárokat.

2014. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!