Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor és a Fidesz...

Orbán Viktor és a Fidesz kormány miért a középosztályt támogatja és miért nem rászorultsági alapon támogat embereket?

Figyelt kérdés
Ma visszahallgattam egy Fideszes politikust, aki azt nyilatkozta, hogy az egész gazdaságpolitikájuk lényege a középosztály, szinte minden intézkedés a megerősítésének érdekében született. És akkor mi van azokkal, akik nem tartoznak a középosztályhoz? Lehet e egy nemzeten belül csak egy réteget támogatni? Vagy ez az egyetlen út a gazdasági fellendüléshez?

2014. jan. 13. 11:22
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Értem, de gondolom, Te is sajnálod azokat az embereket, akik önhibájukon kívül szegények, vagy kisebb keresetűek? :) Amúgy szerinted a Fidesz ha megerősíti a középosztályt utána felzárkóztatja a szegényeket is?


50 ropi pedig nem kevés...:)))

2014. jan. 13. 11:43
 12/46 anonim ***** válasza:

# 11 Mi az, hogy önhibáján kívül? Kapitalizmusban élünk, aki nagyobbat harap, az lakik jól.


Másrészt a sajnálatommal mire mennél? Több pénzed nem lenne tőle sajnos.

2014. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2014. jan. 13. 11:47
 14/46 A kérdező kommentje:
Én szakmunkás leszek. Keresek majd nettó hetven valahány ezret, akkor én le vagyok tojva? És én nem tartozom a szegények táborába, de középosztálybelinek sem érzem magam.
2014. jan. 13. 11:49
 15/46 anonim ***** válasza:

Nézd, a dolgok jelen állása szerint még négy évig fidesz lesz. Az, hogy gazdaságilag hogyan teljesítenek, leginkább az EU teljesítésétől függ. Na most ha az eddigi társadalompolitikájukat nézzük, ők ugyanúgy nem hagyják tömegesen éhenhalni a szerényebb pénzű embert, mint ahogy előttük az mszp sem hagyta. Ergo négy évig biztosan nem lesz érdemben változás ezen a téren, nem lesz számottevően rosszabb/jobb a helyzete a -mondjuk nevesítsünk: 150 bruttó alatt keresőknek.


Az összes többi fejtegetéshez ki kellene várni, hogy a '18-as ciklusban ki a legesélyesebb, aki váltja majd a fideszt.

2014. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
Úgy tudom egyébként hogy egy jobb szakmával, valami gépésztechnikusival vagy ilyesmivel 100-120 között simán lehet keresni. Nettó.
2014. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Az még hagyján lenne, ha minden dolgozni akaró emberen segítene, illetve támogatná a kormány, de az talán durva, hogy a kisebb keresetektől elvett, de a tehetősebbek, vagy azok akik többet kersnek azok meg jól jártak! Ezzel semmi baj nem lenne, mert én nem sajnálom a tanultabbtól, vagy a tehetősebbtől a pénzt, de ne úgy tegye meg a kormány, hogy a kisebb emberektől meg elvon....Semmi gond nem lenne vele. Én meg a szakmunkásommal kitörölhetem a........... XDDDDD
2014. jan. 13. 11:51
 18/46 A kérdező kommentje:

15:


Köszönöm a válaszod, és mindenkinek köszönöm. :)

2014. jan. 13. 11:54
 19/46 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Nem a fidesz középosztály támogatásával van a gond, én azzal egyetértek. A probléma ott kezdődik, hogy a cégek a szakmunkások, illetve a fizikai dolgozók bérét ennyire tartják. Nem a politikára kell fújni, hanem a cégek tulajdonosaira, akik sz*rba se veszik a kemény munkát.


Az a bazi nagy igazság, hogy egy melós semmivel se érdemel se többet, se kevesebbet mint egy szellemi dolgozó, ezt állami támogatás szempontjából értem, az egyetlen kivétel amikor gyereke van az embernek, és azért mert nem magát tartja el az ember, hanem mást is. Most ez a rendszer van, amit leírtam. Szerintem ez jó, erre lehet építkezni.


Mint mondottam a probléma itt a céges emberekkel, tulajdonosokkal van. Mert ők nem adnak, mindenféle kifogással. Kötelezni ugye meg nem lehet őket, max a minimálbér emeléssel, mert ugye kapitalizmus van.


Gondolom te se anyáznál támogatásért ha kapnál legalább annyit mint amennyi az átlagfizetés.


Végül pedig: Az adó arányosítás hosszútávú előnye szemben a rövidtávú csökkenéssel (ami nem is volt csökkenés mert volt bérkompenzáció), hogy agresszíven lehet minimálbért emelni, ami ebben az esetben azt jelenti, hogy a korábbi nem emelés helyett inflációt meghaladóan emelnek.


Peace

2014. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit.
2014. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!