Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor és a Fidesz...

Orbán Viktor és a Fidesz kormány miért a középosztályt támogatja és miért nem rászorultsági alapon támogat embereket?

Figyelt kérdés
Ma visszahallgattam egy Fideszes politikust, aki azt nyilatkozta, hogy az egész gazdaságpolitikájuk lényege a középosztály, szinte minden intézkedés a megerősítésének érdekében született. És akkor mi van azokkal, akik nem tartoznak a középosztályhoz? Lehet e egy nemzeten belül csak egy réteget támogatni? Vagy ez az egyetlen út a gazdasági fellendüléshez?

2014. jan. 13. 11:22
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
74%
Mert normális államban a kormány elsődleges feladata nem a csórók pénzelése, mint ahogyan azt a szocik (sem)csinálják, hanem a középosztály szélesítése, és támogatása. Az államkasszát ugyanis nem a munkanélküli, hanem a középosztály "béleli ki".
2014. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
62%
A fideszben tehát egyáltalán nem ez az igazán rossz. Sokkal inkább az, hogy annyira erős "maffiajellegű" állásfelosztás van most itthon, hogy az egyébként ügyes, okos, rátermett emberek helyett tömegével! alkalmazzák a rokont, meg a havert, meg a csatlóst. Lást Vitézy Dávid degenerált ténykedését, mint Bukkake-vezérigazgató.
2014. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
48%
Tehát ha itthon akarsz állást szerezni, pláne magasabb beosztásokban, amíg fidesz van, nem a diploma, meg az egyetem számít, hanem hogy van-e hátszeled/rokonod.
2014. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
76%
Ne halat adj az éhezőnek,hanem hálót. Ezt nem én találtam ki,de jobb, ha tudod.
2014. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
42%

annyira erős "maffiajellegű" állásfelosztás van most itthon,

Persze mert el lesték az egypárt rendszerből. Ahhoz képest ami akkor volt, ezek gyümölcsoltó boldog asszonyok.

2014. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Picit nem volt ez túl erős? Gondolom a "csórókat" sem kell lefütyülni...?! Én is leírnám a véleményem, ha nem haragszol, aztán remélem megértjük egymás álláspontját! :)


Azt megkérdezném, hogy ha egy brutto 300-at keresőnek szüksége van a pénzre, és jól járt a Fidesszel, akkor egy 100.000. bruttót keresőnek nem lenne esetleg nagyobb szüksége rá? Nálam a 300, az 200 ezerrel több, mint a 100.


Szép kis gondolkodás, hogy a szegényekre tojunk, a tehetősebbeken meg segítünk!


A másik meg az, hogy itt nem csak a "csórók" jártak rosszabbul, hanem mindenki, aki 200 ezer alatt keresett! Aki keres 150-et az nem éppen csóró, és lám-lám, mégis rosszul járt.


ÉS HA EGY SZEGÉNY BEFIZETI AZ ADÓT (ÁFA, SZJA stb...) AKKOR IGENIS ELVÁRJA (JOGOSAN) HOGY NE KEVESEBBET VIGYEN HAZA, HANEM Ő NEKI IS SEGÍTSEN AZ ÁLLAM, HA MÁR ADÓFIZETŐ! Ez nem adomány, ez jár, mert ennek a többszörösét fizeti be!

2014. jan. 13. 11:37
 7/46 anonim ***** válasza:
0%

Mindig kell tartani egy szegény réteget amelyik kiszolgálja a középosztályt.

Fájdalmas, de tény.

2014. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
150 nettót akartam...
2014. jan. 13. 11:38
 9/46 anonim ***** válasza:
66%
# 6 Borzasztó egyszerű, ne szavazz a fideszre. Én se rájuk fogok, pedig ezzel lemondok gyakorlatilag 50 ropiról havonta (ennyivel lett jobb a fizum, amióta egykulcsos szja van).
2014. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
45%
# 7 Viszont a "szegényréteg" mégszegényebb lenne ám középosztály nélkül ;) Fájdalmas, de szintén tény.
2014. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!