Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor és a Fidesz...

Orbán Viktor és a Fidesz kormány miért a középosztályt támogatja és miért nem rászorultsági alapon támogat embereket?

Figyelt kérdés
Ma visszahallgattam egy Fideszes politikust, aki azt nyilatkozta, hogy az egész gazdaságpolitikájuk lényege a középosztály, szinte minden intézkedés a megerősítésének érdekében született. És akkor mi van azokkal, akik nem tartoznak a középosztályhoz? Lehet e egy nemzeten belül csak egy réteget támogatni? Vagy ez az egyetlen út a gazdasági fellendüléshez?

2014. jan. 13. 11:22
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy maximálisan egyetértek második hozzászóló kommentjével.
2014. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
# 21 Köszi.
2014. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

19: Ez még rendben is lenne, de a baj az, hogy a Fidesz is állandóan a középosztályt hangsúlyozza, és pl: nekem, aki szakmunkásbérből fog megélni, piszok rosszul esik, hogy velem nem törődik az állam, "nekik csak a középosztály létezik" vagy én már a középosztályhoz tartozom?.... Tehát nem sajnálom a tehetősebbektől a pénzt, de az jól esne, ha a Fidesz minden magyar embert egyformán emelne ki, és nem csak a középosztályt, mert ez úgy hangzik, hogy mindenki aki középosztály az jó, aki meg nem azzal nem törődünk......:(((((((((((


És ezt nem rosszindulatból írom.

2014. jan. 13. 12:13
 24/46 anonim ***** válasza:
Ez csak a felszín kavargatása. Nincs pontosan definiálva, hogy mit kell érteni, vagy ki mit ért középosztályon. Nyilván nem a munkavállaló netto jövedelme számít, hanem a családjában egy főre jutó netto összeg. A gyerekek után járó kedvezmények, családi pótlék stb. meg leszámítandó, hiszen arra nem lehet egy társadalmat biztosan felépíteni. Úgyhogy az csak szólam, hogy a jelen kormány melyik osztályt támogatja. Egy biztos, a saját osztályukat támogatják (némelyik az elmeosztályt).
2014. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

Nézd. Elvileg te is a középosztályba tartozol, téged is megillet mindaz ami a magasabb keresetűeket. Ami miatt te hátrányban érezheted magad, hogy ahogy a rendszer legtöbb eleme, így a támogatás is arányos... Igen, így leírva és belegondolva ez tényleg gáz, már értem az álláspontodat. de akkor is az egész igazságtalanság megint visszavezethető arra, hogy a te munkádat kevesebbre értékelik anyagiak tekintetében.


Te rajtad a masszív minimálbér és szakmunkás béremelés segítene, de sajnos ennek megvalósulása olyan lenne mint egy foghúzás érzéstelenítő nélkül.

2014. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Na már értem, köszönöm. :)


Akkor annyit kérdeznék, hogy ha én a kb 74 ezer forintommal a középosztályhoz tartozom, akkor hogyan lehet az, hogy az a kormány, aki a középosztályt támogatja, az adórendszer miatt, azok akik kb 200 bruttó alatt keresnek, rosszabbul jártak! Ezért mondtam, hogy nem vagyok biztos abban, hogy én a középosztályhoz tartozom, de szegénynek sem érzem magam!! Nehéz ügy.


Tehát a lényeg: A Fidesz hangsúlyozza, hogy a középosztályt támogatja, szinte minden intézkedése erre irányult. Oké, legyen. De aki 200 alatt keres bruttóban az rosszul járt. Akkor mi következik ebből? Hogy a Fidesz "csak azokon a középosztálybeli" embereken segít, akinek több a fizuja 200-nál, vagy a másik lehetőség, hogy én a szakmunkás fizummal nem tartozom a középbe...


Remélem nem írtam össze-vissza, és köszönöm, hogy megérted az álláspontom, Te is normálisan írod le a Tiédet! :)

2014. jan. 13. 12:37
 27/46 anonim ***** válasza:
Elvileg(!) a "középosztály szélesítése" azt jelentené, hogy a lepattant rétegeket emelik középosztálybeli szintre. Az a gond, hogy most nálunk a már meglévő felső-középosztályt segítik, és nem azokat, akik oda szeretnének jutni.
2014. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
34%

A narancs, úgy ahogy van egy nagy határ sz@r! Ez csak az én személyes véleményem, de át lehet gondolni:

4 évvel ezelőtt, mindenki kapott RÁSZORULTSÁGI alapon lakást,élelem-segélyt. Most nem, hogy lakást nem kap más csak a pártoldaliak, de sokan az éhen halás szélére jutottak.

Abba a városba ahol én élek, nincs "3 szoba, 4 kerék",csak egy garzon,üres hütő, és bicikli is csak kölcsön.....

Télen meg testmeleggel fűtik a szülők a gyerekeket, mert nincs pénz fára.

Amúgy itt még tüzelési segély sincs, hozzáteszem, fideszesek irányitják a várost.....

2014. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
46%
Áh csak az a baj, hogy amikor öntve volt a lóvé az alacsonyabb jövedelmek támogatására, akkor nekem a főnökeim konkrétan azzal hárították a fizetésemelést, hogy azért nem emelnek fizetést, mert akkor kevesebbet kapnék kézhez és ők 'csak az én érdekemet nézik'. Mondtam akkor legyen így, de emeljenek, de nemleges választ kaptam. Na ennyi. a korábbi rendszer rohadtul bebetonozta az alacsony jövedelmeket. Mivel kvázi szja mentes volt a minimálbér, ezért nem is akaródzott minimálbért se emelni. Most nincsen ilyen 'korlát', meg mondjuk munkahelyet is váltottam, de mostmár legalább ha kérek emelést akkor nincsenek ilyen 100% torpedó gusztustalan kifogások.
2014. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
24%
MENEKÜLJÖN, MENEKÜLJÖN INNEN MINDENKI, AMÍG LEHET!!!!!! Jelenleg fidesz-bolsevik diktatúra van. Rákosi (alias Rosenberg) rendszerének modern változata. Mutyiland.
2014. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!