Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan egyesek elhiszik ezt...

Komolyan egyesek elhiszik ezt a feltétel nélküli alapjövedelmet? Ennyi eszük van?

Figyelt kérdés
Látom, sajnos a proli arra szavaz, aki többet ígér. A legbutított 80 iq-s népet ennyi érdekli: neki adjanak... Mindegy, hogy miből, és nem teljesítmény után, csak alanyi jogon... A másik kérdés, hogy mégis miből. Ha számolsz 10 millió emberre átlag 50.000-et, az havi 50 milliárd Jó Magyar Forint. Ebből pár hónap alatt lehetne új metrót, vagy pár új kórházt, sok km autópályát építeni. A munkanélküliek száma meg nagyon megnőne. Aki most közmunkás, meg minimálbérért dolgozik, az bolond lesz dolgozni havi nettó 47000, vagy 66.000 forintért, ha a láblógatással megkapja a havi 50.000-et! Szépen több 100.000-el több munkanélküli lenne, az ország meg semmit nem fejlődne. Komolyan, ez kell a népnek???

2014. jan. 15. 12:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos igen...

Annyi eszük nincs, hogy ebbe belerokkana az ország.

2014. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 tetro ***** válasza:
53%

teljesen nyilvánvaló, hogy ez csak egy szociológiai terv, aminek a közeljövőben semmilyen lehetőség sincs a megvalósítására.

de a számolásod teljesen téves. valójában az látszik belőle, hogy egyáltalán semmit nem tudsz erről az egész tervről, két sornál többet nem olvastál róla, mégis úgy érzed, osztanod kell róla az észt.

2014. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi...mszp szimpatizánsoktól mit lehet várni? Örülnek, hogy léteznek, és kapnak, de, hogy hogyan, és miből, az nem érdekli őket. Nekik jár!
2014. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
A nyugdijemelést már senki nem kajálta volna be, kell valami új trükk...
2014. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Jól mondod 3. Elég megnézni egy "szoci bulit":

http://www.youtube.com/watch?v=VaBvjZURCAg


Most komolyan, minden értelmes arc megtalálójának fizetek 1 sört emberenként... Könyörgöm, iq tesztet a szavazóhelységekbe, és mondjuk egy 80-as iq alatt nincs szavazati jog! Ezeknek látom, csak kell fizetni egy ingyen levest, vagy sört, és felest, már egyből húzzák az x-eket...

2014. jan. 15. 12:50
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az alapjövedelmet nem úgy kell elképzelni, hogy minden marad a régiben, plusz mindenkihez hozzávágnak még 50 ezer forintot. Hanem megszűnik rengeteg szociális juttatás. Egy háromgyerekes családnál pl. csak a csp 48 ezer Ft havonta, ezt máris kiváltotta az egyik szülő alapjövedelme.


Szerintem maga az ötlet nem feltétlenül rossz. Én jártam már úgy, hogy néhány hónapig munkanélküli lettem, és bizony nem tudtam megélni. Emiatt rettegek a munkanélküliségtől, alig merek bármibe beruházni, mert "mi van, ha". Ha tudnám, hogy van egy összeg, amit garantáltan megkapok, kicsit nyugodtabb lennék.


Más kérdés, hogy ez egyelőre erősen utópisztikus szintű dolog, de abszolút nem tartom kizártnak, hogy valamikor majd bevezetik. Csak nem valószínű, hogy mi megérjük.

2014. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 tetro ***** válasza:
31%

12.51

ne erőltesd. ehhez utána kellett volna nézniük az észosztás előtt...

2014. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

Kérdező!


A hogyan és miből elég részletesen ki van fejtve a tervezetben, amit te nyilvánvalóan nem olvastál. A dolog technikailag megvalósítható. A morális oldaláról lehet vitatkozni.

2014. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem tartom helyesnek ezt az alap jövedelmet! Pénzt azt kapjon, keressen, aki dolgozik! A többi élősködő meg oldja meg valahogy. De hogy a dolgozó ember fizesse a semmirekellők alap jövedelmét, az már több a soknál!
2014. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Andizsuzsi, én elolvastama hvg-s, vagy talán indexes cikket, és még sem látom miből lehetne megfinanszírozni. Azt írják, ha megszüntetik a szociális ellátást, és csak ez lesz, akkor is marad még egy 6-700 milliárdos lyuk a költségvetésben. Mikor tized százaléknyi hiánycsökkentésekben gondokodunk, akkor honnan teremted ezt elő? Arra hogy miért dolgozna a paraszt, ha megél munka nélkül is, kb annyi volt a válasz, hogy "mert csak", csak szebben tálalva. Arról sem szól a fáma, hogy a közgyógy megszüntével mi az istenből fogják a cukrosok, szívbetegek, stb. megvenni a gyógyszerüket? Arról nem is szélve, ha elüt az autó, és Ct-zni, gipszelni, műteni kell, kapásból több 100 ezer forint az ellátás. A szegényeknek pont hogy kevesebb jutna. Én még csak kifizetem valahogy az orvosi ellátást,de akinek csak ez lesz, az mi az istenből? És akkor arról még nem is beszéltem, hogy az így túl szapora csőcselék réteg még intenzívebb szaporodásba kezd majd...
2014. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!