Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan egyesek elhiszik ezt...

Komolyan egyesek elhiszik ezt a feltétel nélküli alapjövedelmet? Ennyi eszük van?

Figyelt kérdés
Látom, sajnos a proli arra szavaz, aki többet ígér. A legbutított 80 iq-s népet ennyi érdekli: neki adjanak... Mindegy, hogy miből, és nem teljesítmény után, csak alanyi jogon... A másik kérdés, hogy mégis miből. Ha számolsz 10 millió emberre átlag 50.000-et, az havi 50 milliárd Jó Magyar Forint. Ebből pár hónap alatt lehetne új metrót, vagy pár új kórházt, sok km autópályát építeni. A munkanélküliek száma meg nagyon megnőne. Aki most közmunkás, meg minimálbérért dolgozik, az bolond lesz dolgozni havi nettó 47000, vagy 66.000 forintért, ha a láblógatással megkapja a havi 50.000-et! Szépen több 100.000-el több munkanélküli lenne, az ország meg semmit nem fejlődne. Komolyan, ez kell a népnek???

2014. jan. 15. 12:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy ez is ugyanolyan utópia, mint a kommunizmus. Leírva szép meg jó, csak ez sem számol az emberi természet működésével.
2014. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%

Én nem vagyok jobboldalni, de ennek ellenére szánalmasnak tartom, hogy néhányan a baloldalon ezzel akarnak népet nyerni.


A sok buta meg nem fogja fel, hogy nem lehet csak úgy finanszírozni ezt. Mint ahogyan azt sem fogják fel sokan, hogy a Nemzeti Rezsicsökkentés is csak egy parasztvakítás

2014. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Andizsuzsi ***** válasza:

No. Morális vitába nem megyek bele, az egy másik kérdés. Arról, hogy tb ellátás megszűnne, nincs szó, nem tudom, azt honnan vetted.

Ha komolyan tudni akarod, hogy mit is tartalmaz a javaslat, itt megnézheted. Benne van, hogy miből és hogyan finanszírozódna.

[link] - letöltés.


Hogy kell-e ez nekünk, vagy sem, az egy másik kérdés, én a kérdező kérdésére válaszoltam.

2014. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
Mindegy, hogy kell-e vagy nem, fenntartani nem lehet.
2014. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A rezsi csökkentést is beveszik...
2014. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet, amúgy sem szeretek kórházba járni, akkor már inkább adják ide az arra szánt pénzt. Sajnos, nagyon buta vagyok, ezért nekem ez kell.
2014. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Wadliba válasza:
2014. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Galamb András ***** válasza:
Vesznek fel hitelt abból meglehet valósítani 4 év múlva úgyse nekik kell vissza fizetni.
2014. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
41%

Eleinte én is nagyon szkeptikus voltam, de amikor mélyebben belementem, rájöttem, hogy van benne ráció. És szerintem az első lépés egy jobb világ felé.


Először is előbb vagy utóbb elkerülhetetlen lesz egy ilyen bevezetése (ha nem most, akkor később), ha nem akarjuk azt, hogy tömegek haljanak éhen, mert nem jut nekik munka.


Munkalehetőség sokkal kevesebb van, mint régen, mert a repetitív gondolkodás nélküli feladatokat egyre több helyen már gépek végzik. Gondoljunk csak bele, hogy manapság a papírmunkát szinte minden cégnél számítógépek végzik már. Számtalan automatizált gyár van már, amit csak egy maroknyi ember felügyel (ez úgy nevezik angolul, hogy "lights out", tehát a gépek sötétben automatikusan dolgoznak).


Manapság csak az kap munkát, aki olyan dologra képes, amit még nem lehet gépesíteni. Ez a kreatív, gondolkodós munkákat jelenti gyakorlatilag. Ehhez viszont magas képzettség kell, amit nem tud mindenki megszerezni. (és a papír nem elég, a tényleges tudás számít).


El kell fogadni, hogy a gép mindig olcsóbb, mint az ember.


Ön sem mos kézzel, ha ott van a mosógép. A cégvezető se fog embert felvenni, hogyha adott feladat gépesíthető, automatizálható. Egy biztos: ez a folyamat nem fog visszafordulni, egyre több lesz a gép, és még kevesebb lesz a munkahely.


A gépek célja az lenne, hogy jobbá tegye életet. Ehelyett nyomorúságot okoz, mert elveszi az emberek munkáját.


A probléma ott van, hogy az a közfelfogás, hogy a pénzt munkáért adják... De ha már nem lesz munka, akkor hogyan és miért kapjanak az emberek pénzt? Válogassanak gombot? Ennek semmi értelme, oda kell adni nekik egy alappénzt, amiből túl lehet élni.


Régen az uralkodók udvarában szolgák dolgoztak, és szolgálták az elitet. A jövőben az összes munkát gépet végezhetik majd.


Paradigmaváltás előtt állunk úgy érzem. Eljöhet az idő, amikor senkinek sem kell olyan munkát végeznie, amit nem szeretne pusztán a túlélésért, hanem azt végezheti, amit szeretne, önkéntes alapon. Márpedig az emberek többsége nem fog, nem tudna otthon ülni, és elhagyni magát.


A miből kérdésre az a válasz, hogy már ma is volna pénz rá: ha az adó mértéke legalább 50%, akkor előbb vagy utóbb minden pénz újraelosztásra kerül. Aki ismeri a geometriai sort, azt tudja, hogy 1/2 + 1/4 + 1/8 + ... = 1. Tehát minden pénz újra elosztásra kerül előbb vagy utóbb így vagy úgy. Egy megfelelően fizetett ember után a cég fizet X forintot, ebből az állam kapásból levon 34%-ot adóra és járulékokra, tehát marad 0,66X. Az ÁFA 27%. Tehát minden 100 forint helyett 127-et fizetsz. 100/127 = kb. 0,79. Tehát a kézhez kapott pénzed 79%-a megy a cég zsebébe csak. Összevetve: (0,66 * 0,79)X = kb. 0,52X. Szóval alaphelyzetben 48% a pénzednek visszamegy az állam zsebébe (ha végigvisszuk a geometriai sort, ez 92%-os újraelosztás), tehát közel megvan az 50% már most is. Gondolom a 2% más forrásból jön be (unió, állampapír, különadók).

2014. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, te egy olyan utópiáról beszélsz, ami kb 50 év múlva lehet esedékes. A LÉT pénz bevezetéséről viszont most beszélgetünk, mai problémákkal.


Ezek a problémák:


Honnan szerzünk még 760 milliárdot évente (most vettünk fel 3000 milliárdot atomerőműre, mert önállóan a büdös életben nem tudnánk összeszedni ennyit)? Mi fogja meggátolni azt a társadalmilag tragikus folyamatot, hogy az alja rétegek az újabb 25 ezrekért évente gyereket vállaljanak? Milyen gyakorlati hatásai lesznek a munkaerőpiacra? Mi lesz azokkal, akik rászorulnak a közgyógyellátásra?


És ezek csak a lényegesebb kérdések, amikre a szociológusok olyan válaszokat adtak, hogy "átcsoportosítással", "a munka becsülete", "50 ezerből igazából nem lehet megélni, ezért muszáj lesz dolgozni", és hasonló baromságok.

2014. jan. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!