Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna jó, ha a 4-es...

Nem lett volna jó, ha a 4-es metrót úgy csinálják meg, hogy minden állomása a magyar történelem valamilyen dicső eseményéről lenne elnevezve és azzal kapcsolatos dekorációk, írások lennének az adott állomáson?

Figyelt kérdés

Pl 1. állomás: Turul


Az István előtti korszakot, a pogány hitvilágot mutatná be.


2. állomás: Szentjobb


Istvánt és államalapítását, a kereszténység elterjedését



Az utolsó négy állomás pedig ezek lennének:


Forradalom ('56)


Demokrácia ('90)


Rendőrterror ('06)


Fülkeforradalom ('10)



Mi a véleményetek?



2014. jan. 15. 18:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Az a véleményem, hogy nagyon torz és szögletes képed van a magyar történelemről, különösen az utolsó 20-25 évről.
2014. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Hát te beteg vagy, de jót röhögtem és hogy mi lenne akkor, szerintem jó sokan kiköltöznének innen más országokba, bár azt így is sokan teszik, nem mindenki akar fasiszta államot.
2014. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
1 éve érettségiztem és kaptam egy alaptörvényes könyvet és ahogy nézegettem megpillantottam egy képet 2006-ról a rendőr terroról most ez komolyan úgy van beállítva mint ha ez vmi forradalom lett volna és véresen levert a karhatalom?
2014. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Dick Esmen ***** válasza:
79%

"Rendőrterror ('06)


Fülkeforradalom ('10) "


Remélem komolyan gondolod,mert viccnek durva lenne.

2014. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

"most ez komolyan úgy van beállítva mint ha ez vmi forradalom lett volna és véresen levert a karhatalom?"


Igen, úgy van beállítva. A békésen autókat gyújtogató, rendőröket dobáló, MTV-székházat kifosztó "tüntetők" pedig ünnepelt hősök. Olyan ez, mint valami bolondok lakta bolygó, ahová Mézga Aladár röpködött a guliverklivel :)

2014. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 tetro ***** válasza:
80%

Nem tudom. Én 2006-ban kint voltam a tüntetéseken, meg 2007-ben is. Mellettem úgy rugdostak össze egy fotóst a forradalmárok, hogy a rendőrök alig bírták kiszabadítani. Nem tudom az melyik része lehetett a forradalomnak...

Amúgy jó lett volna ha így csináljuk meg a négyes metrót. Aztán lezárjuk az országhatárokat, kivégeztetünk pár száz/ezer embert, elnevezünk sok teret Orbánról, kisebb utcákat Rogánról, és mindenki beadja az összes aranyát, és a Gödör helyén egy 30 méteres aranyszobrot állítunk Apánknak (ekkor már így fogjuk őt mind hívni)

2014. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Elég undorító város lenne így belőle, nem élnék ilyen városban, nem szeretem az erőszakot meg a nagymagyarokat.
2014. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan ez, mint valami bolondok lakta bolygó, ahová Mézga Aladár röpködött a guliverklivel :)"


Az jó rész! :D


[link]

2014. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, akkor Csehszlovákiában be volt tiltva ez a rész a szocializmusban.
2014. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Aha, aztán honnan tudjam, hogy hol kell kiszállnom, ha Petőfi hídfőre akarok eljutni?
2014. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!