Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna jó, ha a 4-es...

Nem lett volna jó, ha a 4-es metrót úgy csinálják meg, hogy minden állomása a magyar történelem valamilyen dicső eseményéről lenne elnevezve és azzal kapcsolatos dekorációk, írások lennének az adott állomáson?

Figyelt kérdés

Pl 1. állomás: Turul


Az István előtti korszakot, a pogány hitvilágot mutatná be.


2. állomás: Szentjobb


Istvánt és államalapítását, a kereszténység elterjedését



Az utolsó négy állomás pedig ezek lennének:


Forradalom ('56)


Demokrácia ('90)


Rendőrterror ('06)


Fülkeforradalom ('10)



Mi a véleményetek?



2014. jan. 15. 18:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A végén jót röhögtem!

:D

Az egyik szólhatna a fociról. Lenne egy épülő stadion, és mellette a 8-1-es vereséget mutató tábla!

2014. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ez vicc,mert annak k.va jó. (Az meg szomorú, egyesek tényleg így gondolkodnak.)
2014. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 ConnectCare ***** válasza:
100%

Pont azért nyitottam meg ezt a kérdést, hogy beírjam, hogy ha ezt a mostani kormány csinálná, akkor tutira fülkeforradalom megálló is lenne. De én ezt csak félig viccnek szántam volna, nem gondoltam, hogy valaki komolyan szeretné ezt.


Amúgy meg elképzeltem milyen lenne! :)

A következő megálló a Rendőrterror, átszállhatnak a...the next station is Police Brutality, change here.... :D :D

2014. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A 2006-os tüntetéseken nem a fideszes hazafiak gyújtogattak kukákat és vertek újságírókat, hanem a tahó nácik, akik másfele vonultak, csak amikor a rendőrök terelték a tüntető csoportokat akkor direkt beterelték a nácimenetet a fideszesek közé, hogy végül összemoshassák őket velük.

De aztán az összekeveredés után több eset is történt amiben a normálisok próbálták fegyelmezni a náci vandálokat, pl. hallottam olyan esetet, amikor a tömegből valamelyik náci betört egy kirakatot, akkor egy öreg jól megverte és kivágta az út szélére.



A 2006-os események pedig igen is államilag szervezett terrorcselekmények voltak. "Az ÁVH egy éjszakára visszatért Magyarországra" sokan így jellemezték.

2014. jan. 15. 21:29
 15/20 tetro ***** válasza:
88%

21.29

az a sok ember, aki így jellemezte, annak biztosan megbízható forrásból voltak erre adatai. ahogy neked is.

2014. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább annak örülnék, ha a Bikás park helyett Bikás-domb, az Újbuda-központ helyett Fehérvári út, a II. János Pál pápa tér helyett a Köztársaság tér lenne az állomások neve.
2014. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mert MSZP-s vagy...
2014. jan. 17. 12:03
 18/20 anonim válasza:
100%
Nem lett volna jó, az állomásnevek arra vannak, hogy tudd, hol szállsz le. Nevetséges.
2014. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Van ilyenre példa a világon, Észak-Korea fővárosában, Phenjanban ( [link]

Én személy szerint nem szeretnék Észak-Korea felé közeledni, de persze különbözőek vagyunk, lehet, hogy valakinek ez bejön.

2014. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 macska28 ***** válasza:
Ugyan már! Ilyen csak Észak-Koreában van!
2016. nov. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!