Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » LÉT alapjövedelem társadalmi...

LÉT alapjövedelem társadalmi hátrányai. Ti szavaznátok olyan pártra, akik így bolygatnák meg a társadalmat?

Figyelt kérdés

Olvasható az index cikkében:


[link]


Valamint olyan hozzászólás is valahol: ami részletesen leírja, hogy romák jobban elszaporodnának tőle, és még több roma gyerek születne. Továbbá gyerekek is kapnák a pénzt.


Nem csak ez vele a gond. Ilyen feltételeket hirdető párt

azonnal megnyerné a választásokat, mivel az összes roma rájuk szavazna.


Továbbá kizárja a külföldön dolgozó magyarokat a LÉT-ből, nekik ez fontos segítség lenne, mivel otthon nincs jövedelmük. Mivel nekem otthon nincs jövedelmem, mivel nem dolgozhatok egyszerre két helyen, vagy ha távmunkával, akkor nem akarom külföldi jóval magasabb jövedelmemet bevallani csak azért mert otthon kerestem 70ezer forintot. Csupán 70ezer forintért minek valljak be otthonra 1800 eurót, amelyből 1500 euró a lakás, tehát külföldön szegény sorsú vagyok, mivel pechem volt a lakhatással. Továbbá mivel otthon nincs jövedelmem, avagy nem látszik semmi, már két alkalommal jöttek végrehajtók mikor véletlenül késtem a számlával - SPAM folderbe érkezett.


Nekünk külföldieknek lenne igazán jó kiegészítésül a LÉT.

Akár a legkisebb: 25ezer is jó lenne, csupán, hogy ne végrehajtás történjen automatikusan. Továbbá azért is jó lenne, mert akkor az állam nem gazdagodna meg az euró beváltásából: ugye 300 euró beváltása után csupán 87ezer forintot kapsz, hiába 300 euró az árfolyam.


Továbbá jó lenne, ha megszerzett állami diplomák után is járna, persze csak ha a szakmában dolgozott az illető.

Mondjuk + 5000 havonta a főiskolai után.

+ 10000 az egyetemi után.


Egyetemi képzésem összköltsége állami részről is:

80 millió forint. Olyan sokan buktak ki, hogy 2 évig

heti 16 órát csak nekem tartottak meg. Természetesen nem

kell kifizetnem.



2014. jan. 18. 12:26
1 2
 11/16 tetro ***** válasza:

"Valamint olyan hozzászólás is valahol: ami részletesen leírja, hogy romák jobban elszaporodnának tőle, és még több roma gyerek születne. Továbbá gyerekek is kapnák a pénzt. "

na erre azért kíváncsi lennék :D

2014. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A részleteken múlik minden, pénzt kapni nyilván mindenki szeret, de ennél részletesebben ki kellene dolgozni, hogy hogyan viszonyul ez az egyéb jövedelmekhez, minderre honnan van forrás, egészen pontosan ki a jogosulti kör és milyen elméleti koncepció van emögött stb.


Szerintem akkor spórolnánk az adminisztrációval, ha mindezt adócsökkentésre fordítanánk, és akkor nem az lenne, hogy az állam előbb elvesz egy csomó pénzt majd visszaad egy csomó pénzt, hanem simán nem vesz el eleve, vagy kevesebbet...

2014. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

tetro:

Az alapjövedelem demográfiai hatásai még vitatottak, de tény, hogy a tervezet szerint gyermekenként 25000 Ft járna, míg egy terhes nő 75 000 Ft-ot kapna készhez, úgy hogy a nettó minimálbér 82 750 Ft lenne. Magyarán szólva egy nő óránként 48 Ft különbségért robotolhatna napi nyolc órát. Szerintem az a balek, aki ezt bevállalja.

2014. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 tetro ***** válasza:

17.56

az biztos hogy nem olvastad a tervezetet, de mindegy is.

igazából arra lennék kíváncsi, hogy ettől miért épp a romáknál lenne több gyerek, és nem a nemromáknál?

2014. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Olvastam, és aranyos a sok kellemes filozófiai és álhumánus maszturbálás mellett jutott pár oldal a számoknak is. Mint mondtam, ezek mellett a feltételek mellett csak a hülyének érné meg minimálbéres munkát végezni, a baj az, hogy ettől függetlenül valakinek mégis kellene utcát sepernie. Bokros önszorgalomból kiszámolta, hogy ehhez minimum 200 000 Ft-os minimálbér kellene, meg azt is, hogy ennyit a magyar vállalkozó az életbe nem tudna kinyögni.

A romani-nem romani kérdést inkább hagyjuk, láttam én már elég "fehér cigányt", de abba biztos lehetsz, hogy ilyen feltételek mellett, nem a dolgozni akaró réteg menne non-stop fizetett szülési szabadságra, főleg, hogy az egyéb támogatások megszűnése miatt méginkább rá lennének kényszerítve a megélhetési gyerekszülésre.

2014. jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Olvassátok végig! Én sem értettem egyet vele, míg el nem olvastam az egészet. Ha a LÉT-et bevezetnék, az összes segélyt, juttatást megszüntetnék. Nem lenne se családi, se segély...és ezt a LÉT-et mindenki kapná , nem az lenne,.mint most, hogy a plusz juttatásokat a cigányők kapják.
2014. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!