Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik programja miért...

A Jobbik programja miért rossz/megvalósíthatatlan?

Figyelt kérdés

És most nem légből kapott magyarázatokat szeretnék, aki lusta utánanézni a dolgoknak az ne is válaszoljon ha kérhetem!


[link]


A fenti linkre kattintva bejön a Jobbik hivatalos oldala, ezen belül a fejlécben a "programunk" opcióra kattintsatok, itt témakörök szerint vannak leírva az elképzeléseik.


A kérdésem továbbra is az, hogy a Jobbik programja miért rossz/megvalósíthatatlan? Kérem idézzétek az elképzelést, amit cáfolni akartok és írjátok alá a véleményeteket.


Idén fogok először szavazni és előtte tájékozódnék, elolvastam ezt a programot, nekem szimpatikus. Azonban érdekelne a véleményetek, főleg olyanoké akik már régóta politizálnak, hogy ez a program hol támadható.


A válaszokat előre is köszönöm, illetve remélem, hogy kultúráltan tudunk a megnyitott kérdésben érvelni/beszélgetni a témáról és senki nem fog mocskolódni!


2014. jan. 21. 12:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Ők se tudják, egyszerűen be vannak tojva a Jobbiktól és kitalálták ezt a hülyeséget.
2014. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem a fidesz/mszp programja. Ha az lenne akkor tapsikolnának hozzá.
2014. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Kezdem akkor én.


"A gazdaságpolitikának védenie kell a magyar ipart, a magyar termelőket, a magyar kereskedelmet, a magyar árut és a magyar piacokat, meg kell őriznie a stratégiai nemzeti vagyont, a földet, a vizet, a földgázt, az erdőket, és vissza kell szerezni a már eltékozolt nemzeti vagyont."


Itt azt nem értem, hogy a már eltékozolt(eladott) javakat hogyan akarják visszaszerezni?

2014. jan. 21. 12:39
 4/26 anonim ***** válasza:
22%
ezt csak feltételezed, feltételezésekre pedig nem épít egy okos ember, csak a tényekre.
2014. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 tetro ***** válasza:
22%
Nekem nem a Jobbik programjával van a bajom. Odáig el se jutok, mert a párt megnyilvánulásai sokszor annyira brutálisak és kritikán aluliak, hogy igazából mindegy mi a program. Elfogadhatatlan, hogy egy párt évek óta a bűncselekmények etnicizálásával foglalkozik, azt harsogva, hogy ők kimondják az igazságot. az egyetlent, az egyetemlegest. meg kémia kasztráció, halálbüntetés visszavezetése, zsidózás a parlamentben, totál rasszista gyűlések... szerintem nincs olyan társadalom, amit ez ne mérgezne meg. innentől pedig a programba nagyjából mindegy mi van leírva.
2014. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

kedves kérdező!


a jobbik gazdaságpolitikáját olvastam el, sajnos vagy nem írtak, vagy nem tették fel, mert ez még a 2010-es választásokra készült gazpol


szerintem ez már önmagában egy érv, hogy miért ne szavazz rá, mert egyszerűen nincs aktuális programja


ami meg benne volt, az egy 50-es évekbeli államosítás


nem, nem működik a szocializmus

2014. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

"A pedagógus kiszolgáltatott helyzetét megszüntetjük, az osztálybeli és az iskolai rend fenntartásában nagyobb szabadságot és intézkedési jogkört kap"


Pl? Milyen intézkedési jogkörrel ruházzá fel a pedagógust?


"a sorozatosan szándékos és durva esetek elkövetőit az intézményekből eltanácsoljuk"


Megszűnik a tankötelezettség?


Ez a cigánypolitika? A tanár "intézkedhet" a renitenssel szemben, de ha nem ér célt, akkor kitesszük a gyereket az utcára? És utána? Hogy kezeli az utcán lévő, nyilván ugyan olyan renitens, képzetlen embert?

2014. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 tetro ***** válasza:
27%

13.04

ez bizonyára a kimondjuk a cigányokkal gond van, mi kimondjuk, és meg is oldjuk program része.

habár soha semmilyen megoldása javaslatot nem láttam a Jobbiktól megjelenni. csak azt, hogy nagyon sokszor kimerték mondani, hogy cigánybűnözés létezik. habár soha se értettem, miért volt akkora bátorság ezt kimondani. azon túl, hogy persze alátámaszthatatlan a fogalom, és hülyeséget beszélni nagy nyilvánosság előtt tudatosan, az azért merész.

2014. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%

Tegnap rádiós beszélgetésben hallottam, hogy a választási kampány alatt a programok is csak a kampány része, "parasztvakítás", emellett csak irányelvek és célkitűzések - a hogyanról nagyon kevés szó van.

Illetve a Jobbik is próbál a radikális mellett "közép" is lenni, szavazókat gyűjteni -> hiteltelen.


Az oktatáspolitikai részben pl. szintén szép dolgok szerepelnek: "a pedagógusok tekintélyének helyreállítása" és "magyar tradíciókra épülő hagyományos, érték- és tudásközpontú oktatáspolitika".

Hogyan? Rendőr az iskolába? Kondibérlet a tanároknak?

A versenyképes tudás honnan? Növelt óraszám? Növelt pedagógusfizetés, "új életpályamodell"? Vagy ez a hit- és erkölcstan? (Az egyetlen konkrét dolog, és az egyetlen aminek nem látom értelmét.)

2014. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Andizsuzsi ***** válasza:
55%

Tetro!


Persze. Sőt továbbmegyek, a cigányok többségével (és a hozzájuk hasonló életmódot folytatókkal) gond van. De ez a megoldás? Hogy azokat, akikkel most sem tud mit kezdeni a rendszer, kidobjuk? Tán majd az új óvoda programmal már az óvodából is?

2014. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!