Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogerős: lehet neonácinak...

Jogerős: lehet neonácinak nevezni a Jobbikot! ?

Figyelt kérdés
A Fővárosi Törvényszéket ugyan nem sikerült meggyőznie Karsai Lászlónak arról, hogy a Jobbik neonáci, ugyanakkor ez indifferens kérdés: a szólásszabadságból következik, hogy a Jobbik – de bármely másik párt is – lenácizható, derül ki az atv.hu által a történészprofesszorral készített interjúból. „A bíróság kimondta, hogy nem sikerült bizonyítanom a Jobbik neonáci voltát, de a szólásszabadságból következik, hogy egy véleménynek még csak megalapozottnak sem kell lennie. Ez a sajtószabadságra tartozik.....

2014. jan. 28. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

A szólásszabadságból következik, hogy a minden baloldali párt lekomcsizható és minden liberális párt lezsidózható.

Akkor ez is ér, nem?

2014. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez spekuláció!

Én egy pisze-orrú magyar ember vagyok aki felvetet egy témát!

A kérdés az mi a véleményetek erről?

Remélem nem fog mindenki erre az ítéletre hivatkozni, ha a Jobbik megítélése kerül szóba!

2014. jan. 28. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mindenesetr érdekes, hogy a baloldali pártok nem sértődnek meg arra, ha lekomcsizzák őket, mivel ők is tudják, hogy onnan származnak, és semmi rosszat nem látnk belőle. A Jobbik viszont kikéri magának, hogy "náci"-nak titulálja bárki is. Mondjuk eddig is ez volt a tv-ben, és ezután is ez lesz.
2014. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

ez az egész azért van, mert a jobbik próbált tenni valamit a cigány kérdés ellen, mert igenis VAN cigány kérdés!!

csak sajnos ezt semmilyen körülmények között nem lehet véghez vinni, csak ha rájuk aggatják a "neonáci" titulust..

2014. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Én nem értem, hogy ezen mit lehet vitatkozni.

Van egyáltalán valami objektív megállapítása annak, hogy mi az a "neonáci" és mi nem az?

Hol a határ, ahonnan egy párt már neonácinak számít?

Mert egyik embernek ezt jelenti a neonáci, másiknak meg azt...

2014. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

kedves kérdező!


nekem az a véleményem, hogy magánvéleménye mindenkinek lehet, de ha azzal sértünk másokat akkor azt tartsuk meg magunknak

2014. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

"a jobbik próbált tenni valamit a cigány kérdés ellen"


Pontosan mit?

2014. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, a kérdésed végső soron a szólásszabadságra vonatkozik. és igen, ebbe belefér az is, hogy valamit kijelentesz tényszerűen, amit azonban magad is tudod, hogy be nem bizonyítható. szólásszabadság az is, hogyha nagyközönség előtt kijelentem, hogy a világot a szabadkőművesek írányítják, bár bebizonyítani ezt nem tudom. vagy akár az általad felvetett neonáci kártya is.

hogy mit szólok mindehez? nos, régi mondás, akinek nem inge, az nem veszi magára. amúgy nem hiszem, hogy a jobbik neonáci párt lenne. azonban mégis mondhatja bárki őket annak. persze, ha ez már egyes személyekre mondanák az már becsületsértés v rágalmazás lenne. de az már egy teljesen más történet.

2014. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Alapvetően a náci szóval semmi probléma, hisz ráillik a jobbik ideologiájára. A probléma amikor a náci szót negatív jelzőként használják rájuk egybemosva a rasszista, idegengyűlőlő antiszemita beteges ss szektával. Viszont érdekes módon A fővárosi Törvényszék egyetlen esetben sem mondta ki, hogy pl a holokauszt tagadás egyéni vélemény lenne, vagy szólás szabadság van és ezért nincs bünti. A jobbik hirdeti is, hogy radikális párt. Sok embernek utána kéne nézni, hogy mit is jelentenek a szavak amikkel szitkozódik. Engem marhára nem érdekel mit csinált Hitler, vagy Sztálin, az viszont zavar, hogy folyamatosan mindenféle háborús bűnösnek vagyok beállítva és szégyenkeznem kell amiért két emberöltővel ezelőtt volt egy háború és történtek rossz dolgok. Engem az érdekel, hogy nincs munkahely , keveset keresek, sok az adó, nincs közbiztonság, jövőkép és nem érzem, hogy kifelé lábalnánk ebből a katyvaszból amiben vagyunk. Mutogatnak egymásra, hogy ő a hibás mindenért miközben a rendszerváltás óta ugyanazok az arcok vannak a parlamentben és együtt dalolva kézen fogva megy a szabad rablás. Oszd meg és uralkodj...
2014. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!