Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy valamit...

Nem lehet, hogy valamit nagyon régóta rosszul csinálunk?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés tegnapelőtt merült fel bennem egy újságcikk olvasása közben. Kérem a válaszolókat, hogy felejtsék el egy pillanatra pártszavazói mivoltukat, és őszinte emberi véleményükkel válaszoljanak a kérdésre! Köszönöm.


Évek óta egyre tehetetlenebb elkeseredéssel figyelem a politikai életet. Nemcsak azt, ahogy a politikusok viselkednek, hanem azt, ahogy mi emberek viselkedünk egymással. Az egésznek a levetülését a mindennapi életünkre, mindennapi kapcsolatainkra.


Mikor tegnap a villamoson ülve szétnéztem magam körött, nem éreztem magam otthon a saját országomban. Csak egy országot láttam, aminek az egyik fele kiabál át a másikra, rengeteg megoldatlan probléma van és szinte mindenki szenved, és azt hisszük, azt akarjuk hinni, hogy megoldás az, hogy négyévente váltjuk a fejünk felett ugyanazokat a régi embereket, akik ugyanazokat a trükköket játsszák el. Közben nagyon sok minden romokban hever, amit építeni kéne.


Nem vagyok idős, a húszas éveim elején járok. Nagyon szeretnék Magyarországon dolgozni, és látni, hogy van valami értelme a munkámnak, elégedett lehetek az életemmel. Ez sajnos nem megy, és ahogy észreveszem, egyre inkább nem megy. Ha valami javuló tendenciát mutatna a dolog, már megérné, de jelenleg minden csak süllyed. És akkor eszembe jut, hogy milyen életet adhatok itt a leendő gyerekeimnek, és milyen életet adhatok nekik máshol, és sajnos látom a különbséget.


Nem lehet, hogy valamit nagyon rosszul csinálunk, és inkább elölről kellene kezdenünk, mert ez az út egyre lentebb visz? Nemcsak egy kormányváltás, inkább egy (újabb) rendszerváltás. És nem csak politikai, hanem, ami legfőbb, társadalmi. Mert itt emberek hülyézik le egymást, köpködnek a saját szomszédukra, gyűlölik a munkatársukat, és ez a légkör lassan ráül az egész magyarságra.



2014. febr. 2. 04:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
37%

- ócsai lakópark micsoda -

- - - - -

--szükség szállás katasztrófa esetére

(árvíz, és pl."vörösiszap", váratlan esemény esetén)



- 40 ezerét ingyen közmunka micsoda -

- - - - -

--22 e helyett 40-ért?

..illetve pontosabban 50-60-ért?

40 ezer = (ez 49.453,-ft és 63.404,-ft közötti

nettó keresetet jelent)

[link]


Ez a segélynél jóval magasabb megélhetési összeg +

más munkára ösztönzés annak akit elriaszt

a munka kereséstől a reggel korai

felkelés, meg egyáltalán a munka,

mert már évtizede elszokott tőle.



- cafeteria eltörlése micsoda -

- - - - -

--francia multi kártya kiszorítása,

--hazai "Erzsébet" és "Szép" kártya bevezetése.



- egykulcsos adó micsoda -

- - - - -

--A dolgozóknál maradó pénz növelése, a vállalkozói munkahely teremtés/ bővítés elősegítése.

Bajnai megnövelné az adót min. 30%-ra és ezzel együtt jelentősen csökkentené a minimálbért, bevallása szerint.

Mindegyikük eltörölné, az emberekre vissza tenné a régi rezsi árakat és megvonná a kedvezményeket. Gyurcsány ingatlan adót vezetne be.



Tranzakciós adó micsoda -

- - - - -

--Most pénzforgalomtól függő teherviselés

--Későbbi lépésben az áthárítást megakadályozva

pedig egyenlő közteher viselés. (tehát az még befejezetlen)



----

----

A két link:


Első -

A felsorolt adók legnagyobb részben az emberek terheit hárítják át a százmilliós pénzek felvevőire, a multi energia szolgáltatókra, akik korábban csak elvettek tőlünk.

A fizetésüket játékbarlangokban elverőkre stb.


Az adók jórésze a mi terheinket teszi a multikra. /rezsi/


Ott még olvastam olyant mint "nyugdíjadó??" na de ilyen nincs is, csak a szocik terveiben, amit be akarnak vezetni! :)



Ami pedig az ingyen konyhákra rászorultakat illeti,

ami ebből a hatalmas tömegből még megmaradt a szocik után..


Hát igen, 2009-ben én is ott tartottam, hogy már munkám nincs és rezsit fizetni nem tudok, de enni kellett valamit és közben szorongatott a végrehajtó a villany-gáz fűtés-egyéb számlákkal. Végül beértük nagyon kevés ételfélével is.

Aztán nagyon lassan megoldottuk baráti kamatmentes kölcsönből. Végül 2011-re rendeződött.


Nem sokon múlt, hogy még ma is van lakásom, csak az ismerősön aki egy jó évig kisegített kamat mentes kölcsönnel.


Nagyon rémisztő ám egy végrehajtó azt mondja, hogy fizessek mert "vissza jövök" egy-két hónap múlva és költözni kell a ház elé.


ki miatt? Gyurcsányék miatt, akik megemelték fizethetetlenné a lakás fenntartási díjakat.

Más okból is a Gyurcsány-Bajnai miatt, mert elvették a munkahelyem (épületét szó szerint) és el boltolták egymás között !!!

Akkor nagyon soknak tűnt nekem is kettő ezer forint!


Az elmúlt 3 és fél év alatt nem lehetett felszámolni azt a hatalmas rombolást, amibe akkor én is bele estem. Voltak nagyon sokan akik már jóval 2009 előtt kerülten abba a helyzetbe!



Második -

"Új fideszes adók (a multik nyakába) – nagyon hosszú a lista

MSZP: Az ország rosszabbul teljesít (mondta Ron Werrber!)"


Ron Werber= [link]


Tessék olvasni a bemutatkozó tábláját, az mindent elmond. Persze a valósággal éppen szembe haladva.

Ennek szellemében született a cikk is.

2014. febr. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Te jó ég! De sajnálom ezt az országot! Annak van igaza,aki azt mondja,hogy fideszesnek lenni egy vallás.
2014. febr. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
40%

Engem, sőt talán mondhatom, hogy minket nem a fidesz érdekel.

Az a lényeg ki mit tesz a többség érdekünkben vagy a kárunkra.


Maradhatott volna az MSZP is kormányon, ha legalább ezeknek a jelenlegi könnyítéseknek a felét megteszi, de legalább ne nehezítették volna annyira az életet, akkor még most is rájuk szavazna a többség.


Aki többet nyújt az embereknek, amellé állnak.

Az MSZP legutóbbi vezetése többet vett el bárkinél a korábbiak közül.

Most ezt, a saját hibájukat szenvedik.


Amit tettek az emberekkel és Magyarországgal, az meghozta számukra a "gyümölcsét". Most elfordul tőlük ez emberek nagyon nagy része de nem ok nélkül.


-


Nem a fidesz a vallás. Teljesen mindegy minek hívják az a pártot amelyik az emberek érdekét nézi és védi. A lényeg, hogy a miniszter a "szolga" minket szolgáljon és nem azokat aki ki akarja használni az egész országot, itthon vagy külföldről!


-


Az emberek ezt látják és érzik a "bőrükön", hogy ki tesz az érdekükben és ki tett ellenük. Tudják, hogy mikor lett jóval nehezebb a megélhetés. mikor jöttek a durva intézkedések a pénzünk ellen.


Azt is tudják, mikor lett egyre több az ami náluk marad és amit már nem kell kiadni, a korábbiakkal ellentétben.


Ez nem bármilyen valláson múlik, hanem az élet könnyebbségén, hiszen minden normális ember arra törekszik. Ezért választjuk a FIDESZT!


-


-


A lényeg, hogy legyen a kormánynak a nép többségével azonos akarata és ezt végre tudja és végre akarja hajtani.


Erre eddig egyedül csak a fidesz volt képes (kizárólag nekik van szándékuk) ezt magas színvonalon, legtöbbünk elvárása szerint teljesíteni, igaz lassan a lehetőségeken belül.


Ez ilyen egyszerű.



Aki nem ezt akarja elérni az eleve kihasználandó rabszolgának született.

2014. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Igen, ezért vagyuk mi sokkal többen ezen az oldalon.
2014. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem a fidesz szolgál téged hanem te őt! De neked szerencsére adnak. Irigyellek!
2014. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Azzal szolgáljuk őket, engedjük, hogy dolgozzanak értünk és könnyítsék az életünket.
2014. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Jaaaaaaaaa! Én tökkelütött!
2014. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
31%

Már mióta erre célzok én is.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SQk..


Aki az emberek sokszor bizonyított kifosztását és átverését támogatja és elhiszi a hazugságokat reggel éjjel és este az... Nem én mondtam!


Az emberek látják és érzik az életükön, hogy mi jó nekik és az nem a 2002-2010 elejéig tartó időszak volt. Már 2010-ben ennek jelét is adták. Viszont ami éppen van az eddig jónak látszik az ország és az emberek szempontjából. Ezért fogja megerősíteni a többség a jelenlegi vezetést.

Ez van. Győz a jobb oldal, akik a magyar embereket képviselik a világban.

2014. febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!