Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogatja a PM a csecsem...

Miért támogatja a PM a csecsemőgyilkosságot?

Figyelt kérdés
Szabó Tímea dec. 6-án beadott egy törv. mód. csomagot, melyben van egy paragrafus, hogy az anya aki születendő vagy újszülött gyermekét megöli, az (a gyerekgyilkosságért járó 10-20 év helyett) csak 2-8 kapjon. Miért áll ez érdekükben? Hivatalos indoklásban az áll, hogy "Indokolt az újszülött megölésének privilegizált alakzatának visszaállítása". Hogy lehet indokolt valaha egy egészséges gyermek megölése?!! ez nem abortusz!

2014. febr. 4. 14:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
54%

Nem támogatja, hanem egy szülés után esetlegesen elkövetett ilyen gyilkosságot kezelné más súllyal. A bűnismétlés veszélye elhanyagolható, emiatt a vádlott sem veszélyes különösebben a társadalomra, ezért az évtizedekig való elzárása sem indokolt. Mivel nem beszámítható állapotban cselekszik, ezért a büntetési tétel mikéntje se visszatartó erő. Az hogy az esemény előidézője a családi elhanyagoltság esetleges rossz anyagi körülmények meg egyebek, egy kiszolgáltatott társadalmi csoportról is beszélhetünk, amelyet ez az átmeneti elmebaj érint:

[link]


A társadalom igazságérzetének, valamint esetleges vérszomjának és kárörvendésének nem a börtön az elsőszámú beteljesítése, a közhiedelemmel ellentétben, így nem is kell azt kiszolgálnia.

2014. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
29%
Na, en egy olyan herezacskót -csomagot- nyujtanek be miszerint a rablo gyilkossagot elkoteo szemely 20 evet kapjon. Aki rablogyilkossagot kovet el és meg is erőszakolja áldozatát, az 15 évet. További kedvezmények gyűjthetők,ha tobben részt vesznek a cselekményben. Szemelyenkent -1 év. Ha sikerül fiatalkorút is bevenni,azért -2 év. Ha az áldozat kisebbségi akkor nem jár kedvezmény,viszont ha magyar akkor -1,5 év! Na? Jolhangzik? Nem támogatom a gyilkosságot csak enyhitem.
2014. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
66%
Ez számomra teljesen érthetetlen. Miért védik ennyien azokat az anyákat, akik SAJÁT csecsemőjüket akár csak megverik? A szülésnek az élet egyik legszebb pillanatának kéne lennie, én, illetve a társadalom nagy része szerintem száz százalékosan elítéli azokat, akik bármilyen módon bántalmazzák újszülöttjüket. Én teljes mértékben jogosnak tartom azt, hogy a minimum kiszabható börtönbüntetés 10 év. És szerintem amelyik anya egyszer elkövetett ilyet, az megcsinálhatja ezt a többi születendő gyermekével.
2014. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudtam, hány ilyen NŐ van, aki kiáll a csecsemőgyilkosság mellett. Miért? Ha titeket is megfojtott, halálra éheztetett volna az édesanyátok, akkor is jogosnak tartanátok ezt? Inkább örüljetek annak, hogy ők nem voltak ilyen agyalágyultak. Ti meg még véditek a jogaikat! Hát gratulálok.

U. I.:Mielőtt bárki megkérdezni, igen, férfi vagyok, de NEM hímsoviniszta, csak ezt felháborítónak tartom.

2014. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
60%

"Úgy érzem, a témától, az emberi drámától megint egyre távolabb kerültünk.

Ehelyett agymosott jobberek játszóterévé válik a pálya."


Szóval ha elfogy az érvetek marad az "agymosott jobberezés".

2014. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
42%

"Ha titeket is megfojtott, halálra éheztetett volna az édesanyátok, akkor is jogosnak tartanátok ezt? Inkább örüljetek annak, hogy ők nem voltak ilyen agyalágyultak."


Pedig ahogy elnézem jobban tették volna......

2014. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 ConnectCare ***** válasza:

De tegyünk már különbséget két csoport között!


Az elsőbe tartoznak azok, akik már a terhesség alatt sem foglalkoznak a gyerekkel (jó eséllyel az intézetben úgyis van már vagy 8), szívnak, isznak, aztán megszülik és mivel nem tudnak vele mit kezdeni, dobálják a falhoz meg eltörik kezét-lábát, hogy mihamarabb meghaljon (lehetőleg balesetnek feltüntetve), hogy ne kelljen nevelni és lehessen csinálni a következőt.


A másik csoport anyukái járnak szűrésekre, vesznek babaágyat, készülnek a gyerek fogadására, stb., aztán megszületik a gyerek, anyukában valószínűleg felszabadul valami hormon (vagy nem, ez kutatás tárgya még ma), ettől depresszióba esik, úgy érzi, hogy vége az életének, kétségbe esetté válik, súlyosabb esetben teljesen irracionálisan kezd el viselkedni és ebben az állapotban, kétségbeesésében megöli az amúgy nagyon várt gyermekét. Miután eltelik az a pár hét és kigyógyul ebből az állapotból, rájön mit tett és az életben nem bocsátja meg magának, amit tett és nem is érti hogyan tehette.


A kettő azért szerintem baromira nem ugyanaz!

2014. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"A másik csoport anyukái járnak szűrésekre, vesznek babaágyat, készülnek a gyerek fogadására, stb., aztán megszületik a gyerek, anyukában valószínűleg felszabadul valami hormon (vagy nem, ez kutatás tárgya még ma), ettől depresszióba esik, úgy érzi, hogy vége az életének, kétségbe esetté válik, súlyosabb esetben teljesen irracionálisan kezd el viselkedni és ebben az állapotban, kétségbeesésében megöli az amúgy nagyon várt gyermekét. Miután eltelik az a pár hét és kigyógyul ebből az állapotból, rájön mit tett és az életben nem bocsátja meg magának, amit tett és nem is érti hogyan tehette. "


Úgy látom a kérdésben végre egy normális elmagyarázás!


Bár az én véleményem szerint ezt nem kellene annyira mentőkörülménynek tekinteni, nyilván bárkivel megeshet, hogy bekattan, de akkor is egy gyerek bánja meg a dolgot.


És akkor még, hogy hol az apa, családtag, satöbbi aki esetleg ezt megtudná akadályozni az ilyesmit.

2014. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Kedves 26-os válaszoló!

Ez a téma az én szerény meglátásom szerint szubjektív, mindenkinek megvan a saját véleménye róla. Most miért kell ilyen bántó megjegyzést tenni? Kifejtettem a véleményem, ezt kérte a Kérdező is. Most mi a baj? Mondtam valami olyan nagy otrombaságot, hogy ezt kívánd?

2014. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Kedves 26-os válaszoló!

Ez a téma az én szerény meglátásom szerint szubjektív, mindenkinek megvan a saját véleménye róla. Most miért kell ilyen bántó megjegyzést tenni? Kifejtettem a véleményem, ezt kérte a Kérdező is. Most mi a baj? Mondtam valami olyan nagy otrombaságot, hogy ezt kívánd?"


Nem rád értettem!

2014. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!