Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a Fidesz a...

Akik szerint a Fidesz a lehető legjobb választás, azokat ez sem zavarja?

Figyelt kérdés
Nem zavar titeket, hogy a pártotok tönkreteszi az oktatást? Kevesebb pénzt ad mindenre? Kevesebbeknek jut esély arra, hogy normális végzettséget szerezhessenek? Ezt kicsit sem ellenzitek? Szerintetek nem az oktatás a kiút abból, hogy ne az összeszerelő-munkások országa legyünk?

2014. febr. 8. 15:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%

Elég sok ember megy egyetemre, aki egyáltalán nem oda való, csak egy ideig elszórakozik ott. Szerintem az igazán tehetséges emberek, simán el tudják majd végezni az egyetemet így is, az meg senkinek sem hiányzik, hogy minden idióta ott kössön ki!

Szerintem az is jó ötlet, hogy vissza fizettetik a tandíj egy részét azokkal, akik nem végzik el időben a sulit, vagy a felénél kibuknak, esetleg elmennek külföldre és itthon nem dolgozzák le 20 év alatt azt az időt, amennyit tanultak. Egyetemistaként gondolom ezeket.

2014. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Ha egy orvosnál kiderül, hogy nem bírja a boncolást, akkor az kibukásnak minősül? Ha egy félév után rájön az ember, hogy nem azt tanítják, amire számított/ami elvárható lenne, és nem fejezi be a 6-7 féléves képzést, az szerinted kibukás? A kötelező visszafizetés hogy akadályozza meg az elvándorlást? :D Semmire nem nyújtott megoldást a kormány, csak elmélyítette azokat.
2014. febr. 8. 17:51
 13/26 anonim ***** válasza:
46%
Ha fél év után jön rá, hogy nem neki való az a képzés, amire jelentkezett, és úgy hagyja ott, akkor semmit sem kell visszafizetnie, csak, ha mondjuk 2 év után döbben rá! Nézz kellőképpen utána dolgoknak, és azután hőbörögj!
2014. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Kérlek szépen, ne hazudj többet. Az MSZP-hez viszonyítva a Fidesz harmadával kevesebbet költ az egész felsőoktatásra. Ez kinek a hibája? Az MSZP tandíjánál 105 ezer forintot kellett volna kifizetni KÉT félévre, amit viszont Orbán vezetett be, annál ez a minimum. Jogi és gazdasági képzésre normális ember nem kerül be, csak TANDÍJASRA. Ott meg mondjuk 300 ezer forint EGY félév. Szomorú, hogy egyesek mindent elhisznek... "


Te OSTOBA barom. 2 éve járok egyetemre, eddig egy fityinget nem kellett fizetnem. 105 ezer egy évre pedig pont 105 ezerrel lenne több, mint amennyit most kell fizetnem. Hogy lehet valaki ennyire egyszerű? Te egyetemre is maximum moslékért mentél, ugye?

2014. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Ha egy orvosnál kiderül, hogy nem bírja a boncolást, akkor az kibukásnak minősül?"


Már reagáltak részben a hlyeségedre, de őszintén, ki lenne az a majom rajtad kívül, aki tudja, hogy nem bírja a boncolást és a vért és mégis orvosnak megy? Gimis tanulmányok alatt van lehetőség boncolásra menni, ha valakit nagyon érdekel akkor már ott kiderül, hogy nem megy neki. Amúgy mint mindenhez, ehhez is hozzá lehet szokni.

2014. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

8#

Nem monda és nem utalt rá senki, hogy nincs szükség szerelõkre és kétkezi munkásokra, de jobb ha ezekbõl minél kevesebb van egy országban, helyette legyen minél több "mérnök".

2014. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Ha fél év után jön rá, hogy nem neki való az a képzés, amire jelentkezett, és úgy hagyja ott, akkor semmit sem kell visszafizetnie, csak, ha mondjuk 2 év után döbben rá! Nézz kellőképpen utána dolgoknak, és azután hőbörögj!"

Én még az eredeti hallgatói szerződést néztem, amiben nem volt benne, szerencsére az újba betették.


"Te OSTOBA barom. 2 éve járok egyetemre, eddig egy fityinget nem kellett fizetnem. 105 ezer egy évre pedig pont 105 ezerrel lenne több, mint amennyit most kell fizetnem. Hogy lehet valaki ennyire egyszerű? Te egyetemre is maximum moslékért mentél, ugye?"

Sajnálom az egyetemet és a kollégáidat, hogy egy ilyen alpári észlénnyel kell együtt dolgozniuk. Ja, a százalékod alapján te vagy az MSZP-ző, így már mindent értek. Menj be egy gazdasági vagy jogi karra, kérdezd meg, mennyi a TANDÍJ! Minimum a háromszorosa, de lehet a hatszorosa is az említett ÉVI 105 ezernek. :) Egyetemre kérlek szépen olyan plusz tudásért mentem, amivel egy OKJ-n vagy egyéb helyeken nem képzett, ritka szakma birtokosa lehetek. :) A te motivációdról inkább nem kérdezlek, nem biztos hogy sikerülne kulturáltan megfogalmaznod...


"Már reagáltak részben a hlyeségedre, de őszintén, ki lenne az a majom rajtad kívül, aki tudja, hogy nem bírja a boncolást és a vért és mégis orvosnak megy? Gimis tanulmányok alatt van lehetőség boncolásra menni, ha valakit nagyon érdekel akkor már ott kiderül, hogy nem megy neki. Amúgy mint mindenhez, ehhez is hozzá lehet szokni."

Ha szerinted a boncolás és a vér ugyanolyan, akkor milyen alapon egyszerűzöl le bárkit? Valahol szerveznek ilyet, de a középiskolák többségében kizárt. Esetleg előzetes boncoláslátogatáshoz nem kötnéd a felvételit? ;) Persze, mindenhez hozzá lehet szokni, főleg ha mással történik, ugye? Csak nehogy egyszer neked kelljen valami igen rosszhoz hozzászokni. :)


"Nem monda és nem utalt rá senki, hogy nincs szükség szerelõkre és kétkezi munkásokra, de jobb ha ezekbõl minél kevesebb van egy országban, helyette legyen minél több "mérnök"."

De ezt kell mantrázni éjjel-nappal! Ha nem megy az érvelés (lehet, hogy védhetetlen a saját álláspont?!), akkor ki kell forgatni a vitapartner szavait, el kell torzítani az álláspontját. Azt senki sem gondolja hogy átlag alatti intelligenciájú (IQ < 100) emberekből kell tömegesen diplomásokat nevelni, mert a nagy többségük a papírtól még nem fogja meglátni az összefüggéseket.

2014. febr. 9. 00:39
 18/26 anonim ***** válasza:

"Sajnálom az egyetemet és a kollégáidat, hogy egy ilyen alpári észlénnyel kell együtt dolgozniuk. Ja, a százalékod alapján te vagy az MSZP-ző, így már mindent értek. Menj be egy gazdasági vagy jogi karra, kérdezd meg, mennyi a TANDÍJ! Minimum a háromszorosa, de lehet a hatszorosa is az említett ÉVI 105 ezernek. :) Egyetemre kérlek szépen olyan plusz tudásért mentem, amivel egy OKJ-n vagy egyéb helyeken nem képzett, ritka szakma birtokosa lehetek. :) A te motivációdról inkább nem kérdezlek, nem biztos hogy sikerülne kulturáltan megfogalmaznod..."


Gazdasági képzésen vagyok ingyen. Most több tízezer embernek ingyenes az oktatás, úgy meg senkinek sem lenne az. Az önköltséges szakokat meg nem Orbán találta ki, mindig is voltak.

Százalékom alapján meg nem tudom hogy lősz be bárhová is, egy vagon ember van politika témakörben ezen a százalékon, ráadásul ez nem egy fix százalék, hanem folyton mozog, de te ezt eddig nyilván nem tudtad. De kívánom neked, hogy ha véletlenül a felsőoktatás közelébe kerülsz, akkor legyen egy MSZP-s kormány akiknél tandíjat kéne fizetned.


"Ha szerinted a boncolás és a vér ugyanolyan, akkor milyen alapon egyszerűzöl le bárkit? Valahol szerveznek ilyet, de a középiskolák többségében kizárt. Esetleg előzetes boncoláslátogatáshoz nem kötnéd a felvételit? ;) Persze, mindenhez hozzá lehet szokni, főleg ha mással történik, ugye? Csak nehogy egyszer neked kelljen valami igen rosszhoz hozzászokni. :) "


Nem az iskolában van ilyen lehetőség, hanem kórházakban. Akit érdekel az utána jár, de neked nyilván nem kellett ilyenen sosem gondolkodnod, a 8 általánossal.

2014. febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"Gazdasági képzésen vagyok ingyen. Most több tízezer embernek ingyenes az oktatás, úgy meg senkinek sem lenne az."

Akkor te sem mostanában felvételiztél. :) De, tudod a legjobb átlagot elérőknek + az első félév ingyenes lett volna. De fröcsögj csak nyugodtan olyanról, amiről fogalmad sincs (mert ugye a kormány szócsövei nem tájékoztattak megfelelően).


"Százalékom alapján meg nem tudom hogy lősz be bárhová is" blablabla

Ennél a kérdésnél hány 63%-os válaszolt az én 63%-osnak címzett válaszomra? ;) Nagyon nehéz volt rájönni, hogy te lehetsz az...


"De kívánom neked, hogy ha véletlenül a felsőoktatás közelébe kerülsz, akkor legyen egy MSZP-s kormány akiknél tandíjat kéne fizetned."

Ha fizetnem kéne, szívesebben fizetnék 100 ezres tandíjat, mint 600 ezreset, elhiheted! :D


"Akit érdekel az utána jár, de neked nyilván nem kellett ilyenen sosem gondolkodnod, a 8 általánossal."

Hiszen olyan általános dolog, hogy 17-18 éves emberek boncolásra járjanak önszántukból! :D


Továbbra is csak sajnálni tudok mindenkit, akinek veled kell dolgoznia... Honnan jön ez a sok frusztráció? Hogy sikerült ebbe a 12 mondatodba belesűríteni 8 sértegetést és személyeskedést? Szerinted ez normális?

2014. febr. 9. 01:44
 20/26 anonim ***** válasza:
Mind mondottam egyetemre járok te zokni, nem kell senkinek velem dolgoznia. Komolyan te egyedül vagy ilyen hlye, vagy valaki fogja a kezed és segít? 2012-ben felvételiztem amúgy.
2014. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!