Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támadja folyton a...

Miért támadja folyton a Mazsihizs és a külföldi magyar zsidóság, a mai emlékbizottságokat és holokauszt megemlékezéseket?

Figyelt kérdés

Mindig azt várják hogy Magyarország, számoljon el végre a második világháborúban tett bűnök miatt. Nem tagadom az emberek tömeges deportálását, megölését, kivégzését, és hogy embertelen bánásmódban voltak, de


Már bocsánatot kértek kormányzati szinten, elismerték az állam hibáit, kártérítést is fizettek soron kívüli megegyezésben a túlélőknek illetve az elveszettek családinak, a holokauszt emlékévének nyilvánította az idei évet a kormány. Emlékhelyeket, szobrokat állítottak fel csomó helyen, a meghaltakra emlékezve...

Oks most volt egy magyarországi megszállásra emelt szobor de nem tagadhatja le senki hogy március 18-19 én igen is katonai megszállás alá vette Magyarországot Németország. Lehet nem lázadt minden ember ez ellen de ezért kollektíven nem lehet minden magyar bűnös....


Kikérem magamnak, hogy engem lenácizzanak, azért mert felháborítónak tartom hogy újra és újra rajtam kérik számon a II. világháború idején, Magyarországon tett dolgokat, bűnöket. A nagyanyám 73 éves és ő 4 éves volt a második VH alatt tehát ha a dédapám, dédanyám náci is lett volna és aktívan részt vett volna a bűnökben (leszögezem nem voltak nácik, nem öltek meg senkit, még a zsidó származású takarítónőjüket bujtatták) mi közöm lenne hozzá nekem? én kérjek bocsánatot érte vagy fizessek kártérítést vagy most mi lenne a megfelelő?


Amúgy nekem semmi bajom a zsidósággal, több zsidó ismerősöm is van, az egyik legjobb barátom is félig az. Nekem nem azzal van a bajom hogy más vallásúak, hanem hogy mit kellene tenni azért hogy végre ezt a holokauszt témát, a különböző hitközségek ne véresen komolyan és bántón vegyék. És ne emeljék ki hogy kérjünk újra és újra és újra bocsánatot amit nagyapáink vagy dédapáink tettek.



2014. febr. 12. 02:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%

MAGYARORSZÁGRÓL A NÉMET MEGSZÁLLÁS ELŐTT(1944.03.19.) NULLA DB ZSIDÓT DEPORTÁLTAK, TEHÁT A MAGYAR ÁLLAMNAK SEMMIFÉLE FELELŐSSÉGE NINCS. Mindössze a németekkel együttműködő vezetőknek lehet felelőssége.


(Addigra már 1940-től kezdve egész Európából deportáltak a zsidókat, ez alól csak Olaszország, Bulgária, skandinávia országok és MAGYARORSZÁG volt csak kivétel.)


Antiszemitizmus és/vagy zsidótörvények és/vagy szankciók akkoriban mindenfelé voltak. pl az usában a 60-as évekig zsidókvóták voltak a jobb egyetemeken, és korlátozták a bevándorlásukat. Hoppá!

2014. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
30%

MAGYARORSZÁGRÓL A NÉMET MEGSZÁLLÁS ELÕTT IS DEPORTÁLTAK ZSIDÓKAT.


Ahonnan nem: Bulgária ( 48 000-bõl egyet sem ), Skandinávia ( Beleértve Dániát, ahonnan kb 7000 közül kevesebb, mint 200-at, a többit Svédországba menekítették. Aki esetlek nem tudná, Dánia határos Németországgal, a tengeren meg olykor elõfordult a német haditengerészet, úgyhogy a dánoknak nem kevés vér volt a kucájukban. )


1941. július–augusztusban 18000 „rendezetlen” állampolgárságúnak vagy hontalannak minősített zsidót deportáltak a magyar hatóságok Kamenyec-Podolszkijba, ahol többségüket a nácik lemészárolták. ( kb 12 000-et ) - [link] ; [link] [link]


Ezek a cikkek 2011-ben, 2007-ben illetve 2002-ben jelentek meg. Az elsõben egy minisztériumi államtitkár emlékezik a tömeggyilkosságra. Ezek után van pofája Balog Zoltán miniszternek azt mondani, hogy néhány tucat történész van csak tisztában azzal, hogy mi történt 1941-ben Kamenyec-Podolszkban, és az elmúlt hetekig „néhány száz, néhány ezer ember hallott erről az eseményről." ( Szakály Sándor ( TÖRTÉNÉSZ, Veritas Történetkutató Intézet főigazgatója, Nemzeti Emlékhely és KEGYELETI Bizottság tagja ) a zsidók Kamenyec-Podolszkba deportálását idegenrendészeti eljárásnak minősítette.)

Az 1942-es újvidéki vérengzésnek is többezer ember esett áldozatul, igaz nem csak zsidók, szerbek is. Igaz, õket nem deportálták, ott helyben lõtték a jeges Dunába.

2014. febr. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A holokauszt ideológusok szerint Magyarország esetében:

IGEN= NEM

NEM = IGEN

Így lesz főbűnös Magyarország és kollektív bűnös a magyar nép.


AZ ÁLLAMPOLGÁRSÁGGAL NEM RENDELKEZŐK KITOLONCOLÁSA NEM EGYENLŐ DEPORTÁLÁS, HANEM KITOLONCOLÁS.


Figyelitek? Folyton a távoli Dániáig megy a nneddudgi nevű felhasználó hogy bemutassa a kontrasztot. Miért nem a szomszédainkkal hasonlítgat bennünket

??????


Megsúgom miért. Mert az összes (hősies antifasiszta) szomszédunk kivétel nélkül már 1942-ben 10ezer szám deportálta a zsidókat.

!!!!!!


MAGYARORSZÁGON A NÉMET MEGSZÁLLÁS ELŐTT NEM VOLT DEPORTÁLÁS!

2014. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

MAGYARORSZÁGON A NÉMET MEGSZÁLLÁS ELÕTT IS VOLT DEPORTÁLÁS!

1941 július-augusztusban Köörsmezõre. Akiknek túlnyomó többségét azután Kamenyec-Podolszkijban lemészárolták.


"... több ezer olyan személyt DEPORTÁLTAK, akinek MEGVOLT A MAGYAR ÁLLAMPOLGÁRSÁGA, vagy legalábbis valószínűsíteni tudta azt. "


Kozma 1941. július 4-ei naplóbejegyzése a következőket tartalmazza:

„Megbeszélés: 1/ 5 km – határsáv kiürítés; 2/ Idegen állampolg. zsidók ki; 3/ FIATAL NŐTLEN ZSIDÓK KI; 4/… (?) a./ kényszer, b./ önként; 5. egyéb rendőri intézkedések.”

( Kozma Miklós kormányzói biztos, 1939-ben visszafoglalt kárpátaljai területek ) - Magyar Országos Levéltár K-429, 45. csomó, Napló III. Ormos, 2000: 758.


Ami a "német nyomást" illeti: "A zsidó kitelepítések 1941. július 15-től augusztus 12-ig tartottak. Ez idő alatt az egész ország területéről 19426 személy került kitelepítésre. A NÉMET KATONAI SZERVEK INTÉZKEDÉSÉRE A ZSIDÓ KITELEPÍTÉSEKET 1941. AUGUSZTUS 12-ÉN BE KELLETT SZÜNTETNI"


Mindezek: [link]


Az, hogy valaki fiatal és nõtlen és zsidó, shol a vlágon soha nem volt ok a kitoloncolásra. ( Még a mai iszlám országokban sem. )

Ettõl eltekintve ezt az akciót - Szakály Sándoron kívül - minden történész DEPORTÁLÁSNAK nevezi, ezért követelik az emített bugris kirúgását.


Még egy idézet: "Sokaknak Magyarország 1944-ig csakugyan a béke szigete volt, de a zsidóságnak nem. Túl a több mint száz zsidóellenes törvényen és rendeleten az országban több helyen voltak pogromok (1938 Kisvárda, 1942 Munkács, Máramarossziget), tömeggyilkosságok (1942-ben összesen 700 zsidó halott a Délvidéken), kb. 17 ezer embert érintő tömeges DEPORTÁLÁS Kamenyec-Podolszkijba („idegenrendészeti akció”), ezt követően 1942 őszéig folyamatos DEPORTÁLÁS a visszaszökők esetében, valamint a maga embertelen eszközeivel a munkaszolgálat, amiben 1944 előtt is már több mint tízezer ember pusztult el. Ez persze milliókhoz képest nem „annyira” sok, de kevésnek sem mondanám." - Ungváry Krisztián - [link]


( A tájékozatlanabbak kedvéért: Ungváry Krisztián egyike a legkíválóbb magyar történészeknek, baloldalisággal véletlenül sem vádolható és nem is zsidó. Egyszerûen "csak" tudós. )


"1942 őszén a szlovák kormány leállította a kiszállításokat, mivel a Vatikán és a szlovák egyház tiltakozása erősödött, és a magyar zsidók deportálására nem került sor. ... A következő két évben a mintegy 20 ezer fősre olvadt szlovák zsidóság további megszorítások között, zömmel munkatáborokba telepítve ugyan, de elkerülte a halált. Az 1944 nyarán kitört NÉMETELLENES SZLOVÁK FELKELÉST leverő SS csapatok sok száz zsidót agyonlőttek" - [link]


Jutis eszembe: MAGYARORSZÁGON MIKOR is volt NÉMETELLENES MAGYAR FELKELÉS ??!


Szóval, abba kéne már hagyni azt a hazug mantrát, hogy Magyarországon bezzeg a német megszállás elõt nem volt depotálás, meg semmi se.

( Minimális jóhiszemûség esetén: a gugli mindenkinek barátja. )

2014. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

én nem vagyok ebben teljesen járatos hogy mi, mikor volt de wikin ezt találtam:


"Magyarország a német megszállásig biztonságot nyújtott a zsidóknak, amiért szemrehányásokat is kaptunk a németektől. A zsidótörvényeket is német utasításra hozták a magyar kormányok. A helyzet azonban megváltozott. A Sztójay-kormány alatt elkezdődtek a deportálások. A német megszállókkal Adolf Eichmann is az országba érkezett, hogy összeírja a magyarországi zsidókat. A nagyobb városokban gettókat állítottak fel és akárcsak másutt, sárga Dávid-csillagot kellett viselniük.

Csak tavasszal, kb. 400 ezer zsidót gyűjtöttek össze és szállítottak marhavagonokban Auschwitzba. Az első gyűjtőtábor április 16-án kezdte meg működését Kárpátalján - 1990 óta ez a nap a magyar holokauszt emléknapja.

A budapesti zsidóság deportálását júliusra tervezték, azonban Horthy közbeavatkozott és leállította az akciót. A németbarát hangulat miatt Budapestre kiterjedő hatalma volt csupán, a vidéki zsidóság deportálást nem tudta megakadályozni."


" A Margaréta-tervet viszont csak 1944. március 19-én hajtották végre. Erre az időre Hitler Ausztriába hívta tárgyalni Horthyt, hogy a magyar kormányzó ne tudja megakadályozni a megszállást. Horthy is csak később értesült a katonai akcióról. Ekkor úgy látta, már felesleges ellenszegülni a németeknek, így Kállay után Sztójay Dömét nevezte ki miniszterelnöknek (1944. március 22. - 1944. augusztus 29.)."


Deportálásokról ennyit. Kíváncsi lennék Szlovákiában ás Romániában mikor kezdődtek el a deportálások.


A másik, hogy igen sajnos nem volt németek elleni felkelés de ennek több oka is van, 40-44 ig káosz volt az országban, Trianonból még nem tért magához az ország.

A fasiszta államok körbevettek minket ennek hatására is erősödtek a német szimpatizánsok hazánkban. Hogy lehet a franciákkal szimpatizálni, ha melletted rengetegen német hűek.

2014. febr. 22. 05:56
 16/19 anonim ***** válasza:

"több ezer olyan személyt DEPORTÁLTAK, akinek MEGVOLT A MAGYAR ÁLLAMPOLGÁRSÁGA, vagy legalábbis valószínűsíteni tudta azt. "


Nos ez egy idezet en is mondhatnam hogy tobb ezer dokumentum valoszinusiiti vagy igazolja a dak-romai kontinuitas agymenest, ez igy megsem erv.Igy ha semi erdemleges info sincs mely igazolja hogy magyar allampolgarok voltak akkor nincs miert tagadni az "idegen rendeszeti" eljarast...habar nem egy humanus eljaras volt de ha nem voltak allapolgarok...Ja igen csak igy akkor a magyarok mas szinben lennenek feltuntetve (mig a romanoknal mar 1935-ben feltalaltak a halal vagonokat amikben addig vonatoztattak szerenxcsetlen zsidokat mig azok meghaltak.Franciaorszag meg is fenyegette a romanokat hogy Erdelyt viszaadja a magyaroknak ha tovabra is igy viselkedik....persze az olah szart ra azt hiotte a nemet ugysem adja visza hisz elentite az az orult sem akarta de miel az olajh nem alt szemben az oroszal igy megbizhatobb nepet keresett....Nem mindha orulnek neki de a mu holokausztunkat ok enyhitettek...igaz 1945 utan legalabb 5 millio ember pusztult a duna deltai halaltaborokban es errol szinten nem szabadott beszelni mivel kisebsegiek pusztultak ott...nem mind volt magyar de ez volt a homogenizacio elso lepese...es mai napig is puszitit.Arrol sincs szo hogy peldaul miert dozeroltak le az Olaszi temetot Nagyvaradon ,mivel ugye csipte az olah csipajat hogy az "osi" foldjen nincs egy olyan tortenelmi temeto sem mely az adott varost nekik tulajdonitana.A Marosvasarhelyi orvosi egyetem esete melyen habar magyarok epiutettek anno ma magyarul sem tanulhatsz sot meg paritas elv sincs mivel ez addig kellet mig kisebsegbe volt az olah a varosba most egyeserune felrugja......stb stb)

Nem beszelve arrol a szereprol is amirol melyhen halgatnak a 60 ezres megszalast kovetelo zsido lista Trianonban (lehet hamisitvany is de bizonyitani kene) A zsido komunista vezetosegi regeteg mely kiolta az egeszseseges patriotizmiust is a magyarokbol (Rakosi Gero stb).Aztan te mit gondolnal egy olyan neprol mely sajat hazadban lazadast szit haboru idejen mig tarsai az ellenseges orszagokat segitven kiveszik a gyozelmet a kezedbol.Igen Nemetorszag igy vesztett, de az angoloktol is megkaptatok mivel Paleztinat az igeretuk ellenere sem adtak oda ugy kellet terorista...uramabocsas szabadsagharcos modjara felszabaditani....

De akkor a k@rva angolok miert nem antiszemitak vagy az oroszok akik szinten kipucoltak a zsidokat a vezetosegukbol mert a komunizmus idejen eleg sokan odakerultek megis ma Putyin korul mindha nem lennenek....

Ja igen ok a gyoztesek igaz rajuk nem lehet roszat mondani...


Ja es ha mindez veletek tortenik meg ti mit gondolnatok egy adotr neprol melynek nem kis szerepe volt benne...

Azaz Izrael azert vesztene egy haborut mert a magyarok akik az ellenseges orszagokban elnek kernek valahol egy teruletet (mondjuk Etelkozt:)) cserebe belevisznek a haboruba egy olyan ellefelet mely leveri izraelt es a zsidok idegen megszalas ala kerulne de nem akarmilyeben hanem olyanban mikor is egy csordaparsztor parancsolna egy egyetemi tanarnak...Aztan az izraeli magyarok meg felkelest szitananak az amugy is nehez helyzetben levo Izrael-el szembe , mig a haboru utan majdnem hisz evvel meg bojkotalnak a zsido termekeket....es akkor jonne egy szabadito aki kiszabaditana ezen bajbol titeket.Kerdes: Mit tenetek azon nemzetekkel akik felelosek voltak a nyomorert?

Latod en nem utalom a zsidokat mert nincs miert, az sem boszant hogy nem ismerik el azt a bunt aminek is a buntetese volt a holokauszt...habar az kemeny buntetes es egyaltalan nem keresztenyi szeretetre val, viszont hogy ezen aljasaguk amit most tagadnak a zsidok bizonyitottan napfenyre kerul ezt garantalni tudom...hisz semmi sem marad buntetlenul.En inakbb azon agyalok hogy mikor es kikkel bantunk mi roszul hogy az Isten igy veri a nepet.

2014. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Az 1942-es újvidéki vérengzésnek is többezer ember esett áldozatul, igaz nem csak zsidók, szerbek is. Igaz, õket nem deportálták, ott helyben lõtték a jeges Dunába."


De azt is tedd hozza hogy partizanok voltak.Es a negyvenezer magyar CIVIL-rol sem feledkezz meg akik ezert eletukkel fizettek mivel mind a vagodidon ugy oldostek le oket...tudod szepen sorba kellet allni....hogy ez miert nem nepiertas nem ertem mai napig sem.....csaktan nem azert mert magyarok voltak...vajon nem volt koztuk zsido vallasu magyar is melynek legnagyobb bune hogy elsosorban magyarnak tartotta magat de buszke volt vallasara is.....?

Ha jol tudom hasonlo eset jatszodott le Komaromban mikor is a bankart atkergettek a csehek a csonka orszagba de o kijarta hogy Komarommal szemben megepitsek del-Komaromot...pedig zsido volt ha jol tudom...es a rongyos garda harmada is az volt...igaz ezek tan a szemetekbe mondtak volna egy ket kenyelmetlen tenyt amit szeretneket ha az ido homalyaba veszne ...ezert is jott jol az hogy ezen emberek mar nem elnek.

2014. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én erdélyi magyar vagyok. A magyar állam, mint ANYAORSZÁG nálunk sok megemlékezést támogat, március 15-én a magyar állam küldöttei is részt vesznek a megemlékezéseinken, az idei év Trianon-emlékév.


Emellett támogat a magyar állam erdélyi magyar iskolákat, egyházakat, sőt, most a koronavírus-járvány idején kórházakat is.


Na mármost IZRAEL MIÉRT NE TENNÉ MEG UGYANEZT? Nem értem, téged mi zavar abban, ha egy nép emlékezik a saját tragédiájára, a saját történelmére, ha intézményeket, iskolákat, egyházat tart fenn az anyaországa támogatásával, és ha szobrokat emel akár?


Mi a probléma ezzel? Mi, határon túli magyarok ugyanezt tesszük és minket is támogat ebben Magyarország.


Miért veszed te azt lenácizásnak, ha a zsidók megemlékeznek a Holokausztra? Ezzel téged miért nácizna le bárki????


Én tudom magamról, hogy nem vagyok náci, és életemben soha eszembe sem jutott, hogy a Holokausztra megemlékező zsidók engem lenáciznának bármilyen szinten azáltal, hogy megemlékeznek a saját történelmük egy sötét korszakára, tragédiájára.


Mint többségi polgár, a magyarországi államalkotó nemzet része, VISELD EL, hogy az ottani kisebbségek megemlékeznek és őrzik, népszerűsítik, felvállalják a kultúrájukat és örökségüket!


NEM ELLENED TESZIK!


Ne legyél olyan mint azok a nacionalista románok, akik inzultusnak érzik, hogy LÉTEZÜNK, hogy magyarul beszélünk, hogy megemlékezünk az ünnepeinkre, akár Trianonra is, hogy ápoljuk a kultúránkat. NEM ELLENÜK - hanem magunkért tesszük!


A magyarországi magyarságnak kutyakötelessége (volna) a saját kisebbségeit támogatni és megérteni, annak tükrében hogy a világon minden ötödik magyar ember kisebbségben él valahol!


Tanuljunk meg elfogadni másokat - hogy minket is elfogadjanak!

2020. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Nekem nem azzal van a bajom hogy más vallásúak, hanem hogy mit kellene tenni azért hogy végre ezt a holokauszt témát, a különböző hitközségek ne véresen komolyan és bántón vegyék."


SEMMIT! El kell fogadni, hogy ez az ő közösségüknek egy ÖRÖK tragédia!


Ugyanez a nacionalista retorika megy román körökben, hogy miért nem tudtunk SZÁZ ÉV ALATT sem túllépni a nemzeti tragédiánkon?


Nem fogják fel, hogy kétszáz év, meg ötszáz év múlva sem fogunk rajta "TÚLLÉPNI", mert a történelmünk része, a történelmünk pedig az identitástudatunk része!


Mohács ötszáz éve történt, és mégis a magyar nemzet nagy tragédiájaként emlékezünk rá, mert 150 évre három részre szakadt Magyarország és török megszállás alá került.


Az 1848-49-es szabadságharcot már 150 éve leverték, de EMLÉKEZÜNK RÁ, mert a történelmünk meghatározó mozzanata.


Te mégis mit gondolsz, kérdező? Hogy a zsidóknak most azt kellene mondani, hogy "Oké, eltelt 70 év, holnaptól nem emlékezünk meg a Holokausztra! A téma lejárt." ??????


Micsoda hülye kérdés ez már, tényleg? Mikor "jár le" egy nép, egy közösség tragédiájának emlékezete????


Rossz hírem van: a zsidók Hanuka alkalmával megemlékeznek arról, hogy KÉTEZER ÉVVEL EZELŐTT kiűzték a jeruzsálemi templomból a szeleukidákat a makkabeus zsidók és megtisztították a Szentéjt. Pedig szeleukidák már nem is léteznek!


A zsidó húsvétkor azt ünneplik hogy kb. HÁROMEZERHATSZÁZ évvel ezelőtt megszabadultak az egyiptomi fáraók uralmától, a rabszolgaságtól (azóta Egyiptomot már arabok lakják!).


Szóval ne nagyon számíts rá, hogy hetven év után "túllépnek" a Holokauszton, és úgy döntenek, hogy oké, ez "lejárt lemez".


Mi sem léptünk túl a Szent István-féle államalapításra való megemlékezések szokásán, pedig az is már ezer éve volt...

2020. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!