Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon most demokrácia...

Magyarországon most demokrácia van?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy a demokrácia nem tökéletes, de jobbat még nem találtak ki. Hát ennél a f*snál ami most Magyarországon van bármi is csak jobb lehet. Milyen demokrácia az, ahol a közszereplők abban a pillanatban, hogy hatalomhoz jutnak, rögtön elkezdenek saját zsebre dolgozni ?

A közszféra velejéig romlott. A közbeszerzésre fordított adóforintok 20-25 %-a korrupt zsebekbe vándorol. Ezt nem én állítom, hanem hivatalos források.

Ebben az országban minden rosszul működik. Ami meg véletlenül működik és békén kellene hagyni, azt gyorsan megreformálják. Mintha a politikusok azzal szórakoznának, hogy hogyan szívassuk a polgárokat.

Nincs egy igaz közszereplő sem ebben az országban ?

Milyen választ ad egy demokratikus rendszer ezekre a kérdésekre ? Létezik-e öntisztulás ?

Talán itt lenne az ideje egy kis diktatúrának ( vagy valami másnak, ami nem demokrácia ) és valaki vasmarokkal megoldaná a problémákat.


2009. dec. 9. 01:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
A demokrácia egyik legnagyobb hibája, hogy bárki bármilyen hülyeséget mondhat, minden jogi következmény nélkül.
2009. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Nekem a demokrácia az, amikor egy közösség minden tagja részt vesz a döntésben (aki nem él a lehetőséggel/tartózkodik, elveszti ezen jogát) és a többség akarata érvényesül, viszont nem vésődik kőbe: ha tévednek, akkor változtathatnak a korábbi álláspontjukon.


Magyarországon kisebbségi irányítás van képviselők által, a képviseltek beleszólási jogot csak irreálisan magas számban összefogva tudnak szerezni, de mivel sem közömbösök, sem a képviselők és ezek hűbéresei nincsenek kizárva, lényegében lehetetlen az, hogy érdemben beleszólhassanak bármibe.

2009. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

09:52


Munkaidőben fórumozgatsz? Ne csodáld, ha így nincs pénzed. Persze erről sem a demokrácia tehet.

2009. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Nekem a demokrácia az, amikor egy közösség minden tagja részt vesz a döntésben"


Akkor már csak az utóbbi 400-500 év szellemtörténeti fejleményeit kell bepótolnod, ugyanis ekkora lemaradást jelent a képviseleti demokrácia fogalmának nem ismerése.

2009. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Akkor már csak az utóbbi 400-500 év szellemtörténeti fejleményeit kell bepótolnod, ugyanis ekkora lemaradást jelent a képviseleti demokrácia fogalmának nem ismerése.


Neked a szavakon lovaglás egy hülye szokásod.

A képviselőket ki választja, a jó idő? Persze az már furcsa hogy soha nem tartják be ami alapján őket választod. Sőt nem is felelősek érte! Vagy a demokrácia és a képviseleti demokrácia között szerinted az a különbség hogy lehet hazudozni?

2009. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szóval megállapíthatjuk, hogy a demokráciában a többség akarata érvényesül, tehát ami most van azt a többség akarta így. A többség ezek szerint jól érzi magát, én meg mint kisebbség dohogok itt, hogy nem jó ez a rendszer. Legyen nektek többség, de én a magam részéről megpróbálok valamit változtatni a saját sorsomon, mert nekem ez nem jó. Mindenki érezze jól magát.
2009. dec. 9. 13:49
 17/28 anonim ***** válasza:
58%

Igen, demokrácia van. Ahhoz viszont, hogy egy demokrácia jól működjön, értelmes, józan választópolgárokra is szükség van, különben csak egy kicsivel lesznek jobb állapotok, mint a diktatúrákban.

Vannak mindkettőnek előnyei és hátrányai, de szerintem egyértelműen a demokrácia irányába billen a mérleg.

A demokrácia előnyei:

- nagyobb súllyal érvényesül a többség akarata

- több szabadságot élveznek az emberek

- számon lehet kérni a mindenkori hatalmat

- kevesebb visszaélésre van lehetősége a hatalmi ágaknak

A demokrácia hátrányai:

- a hatalom nem nagyon tervezhet hosszútávra

- a hatalom nem hajthat végre hasznos, de népszerűtlen intézkedéseket

- a hatalom kevesebb eszközzel bír, mint a diktatúrákban

- a hatalmi harcok jobban beszivárognak az emberek mindennapjaiba

- minden hülye azt mondhat amit akar

Aki diktatúrát akar, költözzön Észak-Koreába! Mi szabad nemzet vagyunk.

2009. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem, hanem Gyurcsokrácia. :D
2009. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Szóval megállapíthatjuk, hogy a demokráciában a többség akarata érvényesül"


A demokráciában nem a "többség akarata" érvényesül így simán, sans phrase, hanem a többségnek arra vonatkozó akarata, hogy kiké legyen a politikai főhatalom. A többség nyilván örök életet és ingyen sört is akar, de ez nem "érvényesül", mert a választás arról szól, hogy kik gyakorolják a politikai hatalmat, és nem arról, hogy örök életünk legyen-e vagy ingyen sörünk. Az, hogy az élet nem lehet örök és a sör nem lehet ingyen, nem a demokrácia hibája, hanem a világé, ami így van összerakva.


"tehát ami most van azt a többség akarta így."


Abban a tekintetben, hogy 2006-ban a többség MSZP-SZDSZ kormányt akart és most MSZP-SZDSZ kormány van, igen. Erről szól a demokrácia. Ha pl. a választási eredmények ellenére a 2%-os Jobbik került volna kormányra, az nem lett volna demokratikus, bármennyit is hisztizel.


"A többség ezek szerint jól érzi magát"


A demokrácia nem azt jelenti, hogy a többség jól érzi magát, hanem azt jelenti, hogy a többség dönt arról, kik fogják gyakorolni a politikai főhatalmat. Hogy hogy érzed magad, az sok mindentől függ. Pl. lehetsz depressziós, és akkor rosszul érzed magad, bármilyen jó dolog is történik veled. Érhet autóbaleset vagy rablótámadás, és akkor is rosszul fogod érezni magad, és az sem a demokrácia hibája lesz. Vagy lehetsz egyszerűen hülye, aki nem tud élni a lehetőségeivel vagy elrontja a saját életét. Ekkor is rosszul érzed magad. A demokrácia nem véd meg ettől, mert a demokrácia nem a magánéletről szól, hanem politikai fogalom.

2009. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"A képviselőket ki választja, a jó idő?"


A képviselőket a nép (gör.: démosz) választja, okostóni. Ezért demokrácia.


"Persze az már furcsa hogy soha nem tartják be ami alapján őket választod."


Ha csalódtál a képviselőben, legközelebb ne rá szavazz. Így működik a demokrácia: akiben csalódsz, az ellen szavazol. Így kiválogathatók az alkalmas és alkalmatlan politikusok. Ez az ellenőrzés állampolgárok joga és kötelessége.


"Sőt nem is felelősek érte! Vagy a demokrácia és a képviseleti demokrácia között szerinted az a különbség hogy lehet hazudozni?"


A képviseleti demokrácia demokrácia. Nincs köztük különbség, épp csak annyi, mint a kutya és a bernáthegyi között.

2009. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!