Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire felkapott...

Miért ennyire felkapott manapság az antiszemitizmus?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy a valódi antiszemitizmus felett szemet kell hunyni, de manapság már aki csak egy fél megjegyzést tesz Izraelre az rögtön antiszemita lesz, holott az inkább anticionizmus. Nekem semmi bajom a zsidósággal, egy zsidót sem ismerek, egyszer láttam zsidókat életemben és kb két szót váltottam velük, velem rendesek voltak. Viszont úgy veszem észre ha más vallást bántanak, pl a kereszténységet, akkor abban semmi kivetnivalót nem találnak a nagy antiszemita kiálltók, példa rá, mikor valaki megosztott valami keresztényéget gyalázó verset és ez senkit nem zavart, csak néhány embert. Mivel nagyobb bűn a zsidóság szidása? Ha Hitlerék a kereszténységet üldözték volna akkor most a kereszténységgel játszódna le ugyan ez? Egyébként amellet, hogy nem vagyok antiszemita, igenis anticionista vagyok, láttam egyszer egy videót egy rabbiról, aki elmondta benne a lényeget mi is a kettő közt a különbség és nagyon igaza volt.

A válaszokban csupán arra vagyok kiváncsi, miért felkapott dolog ennyire pont az antiszemitizmus nem arra, hogy ti azok vagytok e vagy esetleg engem annak neveztek e vagy sem.


2014. febr. 15. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

# 2:


"ha naponta háromszor tolja a média az arcomba, hogy éppen miért sértődtek meg most a zsidók"


Ne olvasd a Kurucinfót többet és nem fogsz hallani a zsidókról többet.

2014. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha már 0% indok nélkül, kérjek soroljátok fel azokat a médiumokat, melyek a Kurucinfónál többet foglalkoznak a zsidósággal és melyeket kikerülve nem tudtok tájékozódni a világban. Keressünk együtt megoldást.
2014. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

"aki csak egy fél megjegyzést tesz Izraelre"


Azzal nincs gond, de akkor ne csak izraelre tegyen megjegyzést hanem kínára, iránra meg a többire is ahol elnyomnak egy népet. Ja hogy akkor nem lehet mocskos zsidózni? Én kérek elnézést.

2014. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Voltaire mondta: ha meg akarod tudni, kik uralkodnak feletted, nézd meg, kiket nem szabad kritizálni!
2014. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mai antiszemitizmust már jócskán a tettekkel vívják ki.
2014. febr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

# 1/5:

Nem kell a kurucinfóra menni, elég csak rápillantani az origo címlapjára. Bár az is sokat elárul, hogy innen is egyből le lett moderálva az idézett hozzászólás.

2014. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6:


"Nem kell a kurucinfóra menni, elég csak rápillantani az origo címlapjára"


Az Origo címlapján jelenleg sem a zsidó, sem az Izrael, sem az antiszemitizmus, sem a holokauszt szó nem szerepel.


A Kurucinfón a zsidó szó hétszer, Izrael háromszor, a holokauszt különböző radikáljobbos szinonimái ötször szerepelnek.


De tényleg linkeld már be az Origo jelenlegi címoldaláról, hogy mely cikkekben tolja az arcodba, hogy éppen min sértődtek meg a zsidók?

2014. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Életképtelen nyominger gép elött felnövő nyomingerek kedvenc világnézete, így nem szerencsétlen kis senik hanem kiváltságos fehérek.
2014. febr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!