Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor pusztul ki az emberek...

Mikor pusztul ki az emberek fejéből a kommunista világnézet?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogy Magyarországon csak szocializmus létezik. Még a jobboldali pártok is ugyanazt szajkózzák,mint a baloldaliak:

- Ingyen

- Csökkentés

- Támogatás

- Mer' az jár

- Rohadt gazdagok/multik/zsidók/oligarchák/vállalkozók/bankárok stb., elveszik a szegények pénzét( ezen mindig sírva röhögök, elképzelem ahogy kötelezik őket a vásárlásra...)


Szóval a lényeg, hogy alig-alig van ember az országban aki odacsap az asztalra és azt gondolja/mondja:

"Nekem nem ingyen segély meg támogatás kell, hanem változtassatok jogszabályokat mert vállalkozni akarok, megpróbálni a saját lábamra állni, nem vagyok egy darab sz*r aki csak várja a sültgalambot, kikérem magamnak."

Mindenki halat akar, senki sem hálót. Kipusztul ez a felfogás az emberekből valaha vagy nekem, aki egész életében arra készül, hogy üzletember lesz inkább másik országban kellene nekivágnom a szerencsémnek?



2014. febr. 28. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, de sajnos még az én koromban is elég távolinak tűnik az, hogy egyszer kiszoruljon a kommunizmus

Kell vagy 30 év mire kihal a mostani 40-50-60 éves korosztály, akik beleszülettek, illetve meg is tapasztalták az akkori életet

Amire ez bekövetkezik, kitudja milyen hülye eszmék fognak még előjönni.

21F

2014. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

A kérdezőnek tökéletesen igaza van.

Minden embernek egyvalami jár: lehetőség, hogy tudása, képességei szerint érvényesüljön.

2014. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Remélem soha. Ha egyszer a kapitalista lenne úrrá kihalna az emberiség, holló a hollónak vájná ki a szemét és többé e Földön élő ember nem maradna. Támogatom ugyan a világháborúkat, népességcsökkentési szempontból, de azt már nem, hogy a teljes emberiséget irtsuk ki.
2014. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

"Minden embernek egyvalami jár: lehetőség, hogy tudása, képességei szerint érvényesüljön."


Csak éppen baromira nem mindegy, hova születik. Mert előbb lesz a gazdag üzletember drogagyú fiából ügyvéd, mint bármelyik gyerekből a borsodi cigánysoron - legyen utóbbi akármilyen éles elméjű is.


Ne tegyetek úgy, mintha mindenki egyenlő esélyekkel indulna. Nincsenek egyenlő esélyek, ez pedig a rendszer sajátossága.


A "kommunista világnézet" nem fog kipusztulni, mivel a kapitalizmus rendszere nem éppen az alul lévők érdekét szolgálja, utóbbiak soha nem fogják ideálisként beállítani, így mindig lesznek törekvések a rendszer jobbítására, egyenlőbbé tételére. Most nyilván nem a szovjetbarát, diktatórikus eszmét értem ezalatt, hanem az egyenlőségelvű, egykor meghirdetett "munkáshatalmat".

2014. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

kihalna az emberiség, holló a hollónak vájná ki a szemét

Rajkék mit is csináltak?Rákosi?Hány komcsi gyilkolt komcsit?

2014. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Holnap délután 2-kor
2014. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

23 vagyok.


Tényleg nem lesz ugyanakkora eséllyel mindenkiből ügyvéd.

De pont ez a lényeg, hogy van esélyed hogy legyél valaki, nem úgy mint a mai és a régi rendszerekben. Legyen mindenki egyenlő. Miért akarnék ugyanolyan...ugyanolyan lassan futni ha én jobb vagyok? A gyengébb edzzen jobban és előzzön meg.


Nyugaton miért működik a kapitalizmus? Miért nem ölik egymás halomra? ;)

2014. febr. 28. 19:26
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

A kommunizmus, azaz amikor minden embernek egyforma tulajdona, javai vannak és egyiknek sem több, mint a másiknak, sokkal ideálisabb gondolat, mint a mai kapitalizmus. Csak a mai ember primitív, az orránál tovább nem látó szűk látásmódja, de főleg önzése és hataloméhsége miatt sohasem valósult meg. Kommunizmus sehol sem létezett, mert nem jött létre az egyenlő tulajdon, hanem csak szocializmus, és az állam megerősödése. A kommunizmusban nincs állam, mert azt felszámolják és mindenkinek azonos jut.

Ha belegondolsz, a kapitalizmusban nincs kontroll: a gazdagabb még gazdagabb lesz, a szegényebb pedig egyre szegényebb. És jellemzően a pénzemberek pénzelik a kormányokat, és befolyásolják az embereket. mit gondolsz Bill Gates miért 2 dologba fekteti a pénzét: gyógyszerekbe és genetikailag módosított növényekbe? Mert előre tudja mi lesz itt 50-100 év múlva. Márpedig ezekkel lehet a legjobban pórázon tartani az emberiséget.

2014. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Nyugaton miért működik a kapitalizmus? Miért nem ölik egymás halomra? ;)"


Azért előfordul (Breivik, iskolai lövöldözések), de ne írjuk a kapitalizmus számlájára.


Azt viszont már igen, hogy milyen nagy a depressziós, szenvedélybeteg (láncdohányos, alkoholista, drogos) emberek aránya. Csak "nyugaton" a szegényebb réteg sem küzd mindennapi megélhetési problémákkal, és azért ilyen szintről másként szemléli a világot, mint az, akinek eladja a házát a bank a feje fölül, vagy éppen az uzsorás fenyegeti, hogy adjon meg neki annyi pénzt, amennyit még soha nem látott egyszerre élőben.

2014. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem túl népszerű a kapitalizmus, mert nem működik.

Ha nálunk is ilyen 200-300 ezres fizetések lennének, akkor itt is bírnák az emberek., de nem ez történik.

2014. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!