Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan aránylik, vagy milyen...

Hogyan aránylik, vagy milyen arányosság van egy politikus vagy igazgató vagy egy magasabb beosztásban lévő egyén, fizetése egy gyári dolgozó fizetése között?

Figyelt kérdés

Magas beosztású mondjuk keres egy millát,a gyári melós hazavisz 90-100 ezret.Miért ilyen nagy a különbség?

Magasabb bérért többet kéne teni,nem?

Mindez fordítva,alacsony bér,sok munka,magas bér kevés munka. Biztos rendjén való ez? Erre egy óvodás is azt válaszolná,hogy több munka több fizetés,de ez nem így van.Nem értem,miért van így,miért kell így lennie?



2014. márc. 1. 17:37
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Értem,ti mind nagy ászoknak képzelitek magatokat,azt hiszitek,hogy a mérnökök,igazgatók meg a többi söpredék,ezek számítanak igazán.

Megkérdezném akkor,hogy miért van mégis nem hogy kevesebb,de egyre több szegény a világon és egyre több éhes gyerek száj? Az az igazság,hogy titeket csak a pénz érdekel,semmi más nem számít. Ha a technológiátok érne valamit már nem itt tartana a világ.

2014. márc. 14. 17:48
 42/44 anonim ***** válasza:
Részben a túlnépesedés és az erőforrások hiánya, részben pedig az igények drasztikus növekedése miatt. 100 évvel ezelőtt egy akkori szegény ember jóval zordabb körülmények között élt, mint akár manapság egy hajléktalan. A fejlett országokban sokszor lassan ugyan, de hosszútávon mégis folyamatosan emelkedik az életszínvonal.
2014. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:

Látom,már nagyon régi a kérdés,de ez bennem is motoszkál. Az számomra is tiszta,h kinek miért annyi a fizetése,amennyi. De kérdem én,h mi van azokkal,akik tanultak,de nem tudják elkezdeni sem a tudásuk kamatoztatását? Mert én kiszállva az iskolapadból,mindenütt csak elutasítást kaptam azzal a szöveggel,h gyakorlat hiányában nem alkalmaznak. Így egy gyárban kötöttem ki,igaz nem betanított munkásként,de a szakmámhoz köze sincs.

A másik,h miért van az,h az országunk különböző részein ugyanazért a munkáért más fizetés jár? Ha én többet akarok keresni,miért kell elutaznom távol a családomtól,vagy a barátaimtól?

2019. jan. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

#43

Ezt meg lehet köszönni annak, hogy az állam erővel belenyúl a gazdaságba. Vagyis a minimálbér és garantált bérminimum összegének. Ha bizonyos munkakörökbe/bárhova az állam által kijelölt minimum összegnél olcsóbban nem lehet ember felvenni, akkor két rossz közül a kisebbiket választják a munkáltatók. Vagyis nem vállalják a pályakezdő betanítását, esetleg továbbképzését, hanem a tapasztalt jelentkezőt veszik fel.


A másik meg, nem csak a fizetések alacsonyabbak az ország egyes részein, hanem a megélhetés költségei is. Amiért Budapesten egy garzont kapsz, Miskolc-Nyíregyháza-Debrecenben egy kertes családi házat. Amennyiért Budapesten egy korsó sört iszol meg, annyiért az előbb említett helyeken kettőt vagy hármat is.


Plusz lehet, hogy a munkavállalói oldalon is nagyobb a verseny. Vagyis több a jelentkező ugyanarra az állásra, mert kevesebb a munkalehetőség, de sokan nem akarnak elutazni távol a családjuktól. Így pedig a túljelentkezés miatt a munkáltató van előnyösebb pozícióban a bértárgyalásnál.

2019. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!