Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Úgy tűnik, a bizonytalan...

Úgy tűnik, a bizonytalan szavazókat nem a baloldal, hanem a Jobbik tudta megszólítani. Miért?

Figyelt kérdés
Nagyon reménykedett benne a baloldal, sőt Gyurcsány tényként is elmondta a beszédeiben, interjúiban, hogy a pár hónapja még 50 % körüli bizonytalan, illetve rejtőzködő szavazó a baloldalra szavaz. Most a legújabb kutatások szerint már csak 20 % bizonytalan szavazó van, de ettől nem a baloldal, hanem elsősorban a Jobbik növelte tetemesen a támogatottságát(az egyik kutatás szerint a biztos szavazók körében 13-ról 19 %-ra).

#választás #Jobbik #baloldal #bizonytalan szavazó
2014. márc. 8. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
talán mert elegegük van a szocikból, főleg, hogy megújulni se képtelenek és politikai hullákat és súlytalan embereket vesznek be a partiba? kampány meg nulla?
2014. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Vajon miért?


A baloldalnak volt pár botránya, persze a Jobbiknak volt 1-2, de egész más jellegűek, kisebb súlyúak, mint a baloldalé.



A másik, hogy például azzal, hogy erősebb jogvédelmet ígérnek az etnikumnak, meg nekik kedvező törvényeket, több segélyt, azzal nem lesznek népszerűek.

2014. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2014. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Azért az ilyen közvélemény kutatásokat nem kell annyira pontosnak venni h most a jobbik xy%-on áll tutira. Inkább azt kell megnézni h hol szoktak mozogni a százalékok. Én már láttam 8%on is a Jobbikot és (én úgy tudom 16%-ra ugrott fel a jobbik, de lehet tévedek) 16%-on is tehát ez azt jelenti h a választáskor is ez a két eredmény között fog mozogni. Őszintén megmondva én nem hiszek ezekben a közvélemény kutatásokban, mert megkérdeznek 100 embert és lehet csak 10 jobbikos lesz közte utána megkérdeznek megint 100-at és lesz benne 30 jobbikos.
2014. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
mert a jobbik jobban kampányol a baloldalnál
2014. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Bizonytalan szavazó ~ csalódott az MSZP-ben és a Fideszben is. Vajon ezeket az embereket miért nem az MSZP tudta megszólítani? Vajon...
2014. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
más források szerint meg pont fordítva van. semmi értelme ezeknek a kutatásoknak.
2014. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

16:32 mutatja az állandóan tagadott összefüggést az ember százaléka és tudásszintje között. Tényleg utána kéne járni, hogy egy reprezentatív felmérés hogyan készül, egyáltalán mit jelent. Az, hogy enélkül mit hiszel, lényegtelen, az a templomba való.


Kérdés a válaszra: A baloldal olyan szinten lejáratta már magát, hogy kb. mindenki, aki nem megszállott és/vagy nincs benne valamelyik mocskos ügyükben, már csak röhögni tud rajtuk. És le lehet pontozni, de azt mondom, hogy tökre igaza van a Jobbiknak, ezeknek a Gyurcsány, Bajnai, Fodor, Kuncze stb. alakoknak már régen a börtönben kellene rohadniuk, nem kampányolni. (Ráadásul évtizedek óta nem képesek megmagyarázni, hogy Kunczének miért nincs nyaka!!!?)


Az is röhejes, hogy az MSZP nem volt képes 12 év alatt új arcokat felvonultatni, és még mindig ilyen Mesterházy-féle guminőkkel meg a fakezű vénasszonnyal vannak tele. Legalább annyi eszük lenne, hogy lecserélik a rossz hírű embereket. A többiek meg, akik nem MSZP-sek pedig 5 percenként váltanak pártot és politikai álláspontot, szintén röhejesek úgy, ahogy vannak.

2014. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2014. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ami a közvéleménykutatásokat illeti, nekem is az a véleményem, hogy azok egy kialakult, tudományos módszertan alapján, a reprezentativitás elvén működnek, és jó 20 éven át Magyarországon is megbízhatóknak bizonyultak. Ugyanakkor, ahogy szűnik meg nálunk a demokrácia, az a tétel is igaz, hogy a közvéleménykutatások még jó módszertan esetén is egyre inkább torzítanak. De itt most az összes kutatás egy irányba mutat, meg nekem a személyes tapasztalatom is az, hogy tényleg erősödik és népszerű a fiatalok körében a Jobbik. Nekem ezzel kapcsolatban kevés kétségem merült fel.
2014. márc. 8. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!