Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi áll annak a hátterébe,...

Mi áll annak a hátterébe, hogy sok magát liberálisnak tartó személy azt vallja, hogy bármelyik pártra lehet szavazni, kivéve a Jobbikra ne szavazzunk?

Figyelt kérdés
Egy kissé elgondolkodtató ez, miért félnek ennyire a Jobbiktól, mi a háttere ennek?

2014. márc. 10. 16:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A liberalizmus egyik ellenfele, ellensége talán jelenleg a Jobbik.
2014. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Na szerinted mi áll a hátterében?
2014. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

a háttérben az ál, hogy a mostani válastásokon csak azt tudod eldönteni, hogy orbán maradjon vagy menjen


ha a baloldalra szavazol, akkor orbán leváltására szavazol, ha nem rájuk, vagy egyáltalán nem szavazol, azzal orbánt tartod hatalmon


ha jobbikra szavazol, azzal hosszútávon a jobbik ellen szavazol, bár szerintem egy kdnp típusú csendes koalícióban lesz a fidesz csatlósa, pont azt teszi, ami ellen megalakult még anno a jobbik


most nem könnyű jobbikos szavazónak lenni

2014. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
ll, bocs, billentyűzet
2014. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
Mert antipatikus számukra a Jobbik, sőt kifejezetten károsnak tartják, nem kell ezt túldimenzionálni. Arra szavazol akire kedved tartja.
2014. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%

Én liberális vagyok és azért vallom ezt, mert a Jobbik az egyetlen párt, ami elveti a demokráciát, diktatúrát akar bevezetni, kilépne az EU-ból, iszlám sária törvényeket akar és vissza akarja hozni a Rákosi-rendszert.


A Fideszre fogok szavazni, de ha az nem lenne, akkor a legnagyobb jobbik-elleni pártra pl. az MSZP-re.

2014. márc. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
A Jobbik nem demokratikus párt! Vannak ugyan jó ötletei, de megvalósításuk nem fér bele a demokrácia kereteibe. Ezért nem érdemelnek esélyt a választásokon. Pedig jó lenne a vérfrissítés a politikában, de ilyen stílussal, amit a Jobbik és szimpatizánsai képviselnek, nem érhetnek el nagy sikert egy európai, demokratikus országban.
2014. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

A Jobbikban pont az a jó, hogy nem demokrata.


A demokrata ma egyenlő a liberálissal.Hisz nem véletlenül hívják a mai demokráciákat liberális demokráciának.


Egy liberális demokrácia képtelen megoldani a demográfiai problémákat.Egy ilyen rendszerben a népesség csak hanyatlik.


Emellett a demokraták közt sok az internacionalista,mely szerint mindenki olyan nemzetiségű, mint amilyen az állampolgársága.

Ahogy némelyik mondja "egy modern demokráciában nem számít a származás, bárki lehet bármi"Már miért ne számítana?Nem kellene az állampolgárságot bárkinek megadni.

2014. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

A jobbik csak a bakancsos "tiszta" magyarnak kedvez, aki nem áll be a sorba lehet fehér vagy fekete ember, azt biztos megvetik.

Nekem magyarként nem hiányzik hogy a csapból is Ők folyjanak, a Fidesz után

Szerintem felemelnék a drogra vonatkozó büntetést is, ez sem tetszik

21F

2014. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
De sok itt a zugnyilas...
2014. márc. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!