Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP. -kormányra kerülése...

Terményes kérdése:

Az MSZP. -kormányra kerülése esetén- 5 %-ra csökkentené az élelmiszerk áfáját. Nagyszerű! De miért emelték meg 2006-ban 5%-ról 25%-ra?

Figyelt kérdés
Sanyi tibor:A híradóban: Rögtön !Azonnal ! Minden élelmiszer olcsobb lenne ! Biztos ?

#élelmiszer #ÁFA #Sanyi Tibor
2014. márc. 12. 21:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ja, igen én 3 ezer milliárdot akartam írni, de az ezer lemaradt. :D
2014. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 tetro ***** válasza:

A válság 2006-ban indult, attól még hogy 2008-ban pukkant ki igazán. Részlet kérdés...

[link]

2014. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
... Mindenkinek köszönöm megtisztelő válaszát. Tőbb észrevételem van.Időm kevesebb.Ha lesz, hosszabb kommentet írok. ( "komment" helyet nem tudna valaki magyar szót ajánlani )
2014. márc. 15. 08:18
 24/24 A kérdező kommentje:

… A választások előtti ÁFA –csökkentés csak mézes madzag volt. Szerintem is. Hogy az ÁFA komoly adóbevétel és szükség van rá a gazdaság működtetésére . Azt az MSZP is tudta, és hogy választás előtt síppal, dobbal, nádi hegedűvel hírdették a – 5 % áfát ( még ÁFA kommandó is volt ). Az maga a” kész átverés „MSZP módra!A jelenlegi kormány kénytelen volt 2 ( kettő ) százalékot emelni az MSZP által 15. – ről 25 % ra emelt áfán, például azért, hogy vissza fizesse az előző kormány által felvett IMF. hitelt, kifizesse a 83 %- ra emelt államadóság törlesztő részleteit s.t.b…

…. Megtehetik ,ha eltörlik az egy kulcsos adót ? Úgy gondolom, hogy nem. Áldozatokat kívánt, hogy 3 % alá essen a költségvetési hiány. Brüsszel újra kötelezett szegési eljárást indítana, aminek sok hátránya lenne ránk nézve.

A saját maguk által levitt ÁFÁT növelték meg ? Igen! Viszont. Sok olyan termék ÁFA kulcsa emelkedett 25 %. –ra ,ami azelőtt 20 volt ( nem az élelmiszerekre gondolok ).

A Magán nyugdíjat lenyúlták ? Erre nem tudom a pontos választ. ( Aki tudja ,kérem írja meg )

Amit tudok : A magán nyugdíj pénztárak 10 % működési költséget számolnak, az állami 3 %-ot.

Az állami nyugdíj garantált. Elemben mi van akkor, ha egy vállalkozás csődbe megy ? Széttárják a karjukat, és azt mondják: bocsánat „ el kú.tuk „ ?

Astoria következik: Igazad van. Gondolom ,a megírtakra rímel , például a rendkívül alacsony kamattal nyújtott forint hitel is.

Ui.: Tényleg nem volt 5% ÁFA. Bocs.

2014. márc. 16. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!