Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkanélküli embereknek...

A munkanélküli embereknek miért nincs semmi társadalmi megbecsültsége?

Figyelt kérdés

Jelenleg a foglalkoztatottságban a munkaerő-hiány már nem létező probléma. Igaz, természetesen jól képzett munkaerőre hatalmas igény van. Például informatikust korlátlan mennyiségben lehet elhelyezni.


Viszont így, hogy nem csak, hogy nincs elég munkahely, hanem szükség sincs rá, a munkanélküliség állandó jelenség lesz. Részleges megoldást hozhatna esetleg a képzettséget nem igénylő munkakörökben a teljes munkaidejű munka betiltása. (Megfelelő adópolitikával természetesen)


Teljesen mindegy, hogy ki mit csinál, az embereknek egyre nagyobb része lesz munkanélküli. Már nem lehet arra fogni, hogy vannak lusta emberek, akik csak élősködni akarnak.


Egyszerűen nincs munka. Egyedül a szolgáltató szektor növelésével lehetne több munkát teremteni, de jelenleg ennek nincs felvevőpiaca. (A szolgáltató szektort csak piaci úton lehet növelni)


A probléma az, hogy a munkanélküli embereknek semmi társadalmi megbecsültsége nincs. Ami elég súlyos kihatással van az életminőségükre, és például arra, hogy a gyerekeik milyen példával találkoznak. Ez hosszú távon komoly károkat okoz a társadalomnak (Motiválatlan emberek egyre nagyobb tömege)


A kérdés az, hogy mi okunk van arra, hogy a munkanélküliek számára ne adjuk meg azt a megbecsültséget, ami a dolgozókat velük szemben megilleti?


2014. márc. 31. 16:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk, nekem abszolut nem hiányzik azok megbecsülése, akik, munkában, pénzben, végzettségben mérik az embereket!Isten őrízzen az ilyenektől.Akik ismernek, megbecsülnek, akár van munkám, akár nincs.Ez a lényeg, a többit meg lexarom.
2014. ápr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

"gyakorlatilag beterelték a munkanélkülieket a gyárakba, hogy ott lustálkodjanak, ne az utcán meg otthon. Úgyhogy arra ne is várjon senki, hogy majd egyszer annyi munkahely lesz, hogy szájába repül a sült galamb."


Jaa, szóval, ha munkanélküli akkor is naplopó, ha a gyárban van, akkor is?!

Akkor mégis mi kéne?!


"arra ne is várjon senki, hogy majd egyszer annyi munkahely lesz, hogy szájába repül a sült galamb."


Ha nem akarod, hogy annyi munkahely legyen, akkor minek hőbörögsz, hogy van munkanélküli?!Gondolod, hogy csak a te munkád fontos, a többi meg dögöljön meg?!

Na, te pont az a tulok kategória vagy amit fentebb említettem.

A munka hőse, a többi meg mind naplopó.Na az ilyeneket én nem tudom megbecsülni, hiába van (már ha van neki) munkája.Bocs...

2014. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 homo ludensz ***** válasza:
51%
A százéves kategóriába tartozom aki jó negyven évet lehúzott üzemen,gyáron meg tsz.melléküzemágon belül "lustálkodva" igaz hogy nem dús fizetésért.Magamról nincs mit írnom de láttam hogy esztergályos szakik ott görnyedtek a gép felett évtizedekig mígnem visszeres lábbal s nem kiemelt nyugdíjjal elkocogtak nyomtalanul. A betereltek meg kapirgálták a gép alól a forgácsot meg söpörték a műhelyt. Az öntöde füstjében,fémgőzében sem láttam "beterelteket" malmozni inkább kormos igyekvő mogorva embereket mert feszes normába tették amit mondtak szótlanul. Megbecsültség? Az nem tudott ott szárba szökni a gépjavítóban sem mert a szerelőaknában télen belefagyott a talajvíz.Motiváltak voltunk? Biztosan mert ígérték hogy jön majd egy jobb szebb jövő.Ti most abban éltek.
2014. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Motiváltak voltunk? Biztosan mert ígérték hogy jön majd egy jobb szebb jövő.Ti most abban éltek."


Köszönjük szépen nektek :)

2014. ápr. 3. 10:34
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"A munkanélküli embereknek miért nincs semmi társadalmi megbecsültsége?"

Miért, a dolgozóknak van? A közalkalmazott büdös ingyenélő, az én adómból ugyan ne menjen nyaralni, kapjon napi kétszer száraz kenyeret, mer' nem dógozik semmit, én tartom el! Az irodai munkás meg csak a Facebookot nyomogatja, nem dolgozik semmit, azt is a melós tartja el! A melós meg büdös proli, nem akar tanulni, csak nagyjából dolgozgat, utána vedeli a sört és nézi a maónikasót. A gazdálkodó se dolgozik, csak ül a klímás traktorban, felveszi az állami támogatást, utána akármilyen idő volt, sír, hogy rossz volt az időjárás, adjanak neki plusztámogatást. Az orvos csak pöffeszkedik az "esztékába", keféli az asszisztensnőt, zsebrevágja a borítékot, de nem gyógyít. Vagy kimegy Svédországba vagy Angliába, miután itthon ingyen tanult, ösztöndíjból meg végigitta az egyetemet. A kereskedő is csak ingyenélő, nem csinál semmit, csak felvásárolja az árut sz*rért-húgyért és jó drágán továbbadja. A szolgáltatók (fodrász, kozmetikus, férfi-női szabó, stb.) sem csinálnak semmit, nem teremtenek értéket, csak a pénzt kérik el, az iparosok mind isznak, de a munkájukhoz nem értenek, csak csepeg a csap...

Folytassam? Nem folytatom. Szerintem mindegyik véleményt láttad, hallottad már. Senkinek, semminek nincs társadalmi megbecsültsége, ha a szomszédnak nagyobb háza van, mint nekem, akkor büdös adócsaló, ha kisebb, akkor lusta dög, mert nem dolgozik eleget. Mindenki mindenkit gyűlöl, irigykedik rá, mindenkit nyomaszt a pénztelenség és a jogbizonytalanság. Ma még éppen meg tudok élni a fizetésemből, de mi van, ha holnap kirúgnak? Vagy mi van, ha nem rúgnak ki, de kitalálják, hogy túl magas a fizetésem és a dicsőséges kétharmad rámhúzza a luxusadót? A devizahitelesek folyamatosan figyelik a devizaárfolyamokat (már ha észreveszik a harsogó kormánypropaganda mellett), a vállalkozók az új adószabályokat lesik, próbálják kideríteni, kinek kell benyalni, hogy legyen uniós pénz és állami megrendelés. A kereskedők várják az online pénztárgépeket, a trafikosok a betörőket, a falusi Mariska nénik a kerítésen átugró Kolompár-rajkókat sasolják. Vajon ma is csak a tyúkot viszik el vagy ma meg is késelik a mamát?

Ilyen körülmények között senkinek sincs becsülete. A munkanélkülieknek sem.

2014. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Olvastam egyszer egy nagyon érdekes eszmefuttatást a munkahelyek és dolgozók témakörében. A lényege olyasmi volt, hogy attól,hogy az emberiség növekszik,attól még nem kell 600 pék egy sütödébe, ezért,hogy a többlet embernek is legyen pénzkereseti lehetősége,ezért kitaláltak egy csomó ukmukfuk munkát,ami nélkül is vígan megvolt eddig az emberiség és ezután is meglenne. Ilyen a HR meg a menegerek és hasonló termelő munkát nem végző munkák.

Erre a kitalált munkákra ráépítettek képző központokat,iskolákat. Az ilyen "szakmát" választóknak rendszerint nagyobb a fizetése,mint egy termelő munkásnak, hogy miért? Mert valamivel kárpótolni kell azért,hogy olyan munkát csinál,ami a szó szoros értelmében nem hasznos a társadalomnak. Az elején működött is,de most hogy Dunát lehet rekeszteni a "képzett szakemberekkel" és nincs kapacitás a foglalkoztatásukra,így az eredeti terv,miszerint ezzel csökkentsék a munkanélküliséget dugába dől. Mivel ennyi helyet,ennyi fizetésért már nem képes a társadalom kitermelni csak azért, hogy "Ők is dolgozhassanak." Valami ilyesmiről szólt az értekezés.



A kérdésre válaszolva:


"A kérdés az, hogy mi okunk van arra, hogy a munkanélküliek számára ne adjuk meg azt a megbecsültséget, ami a dolgozókat velük szemben megilleti?"


Mivel se Én, se Gipsz Jakab nem tehet róla,hogy Raffael Nintendónének nincs munkája, viszont tőlünk az állam elvárja és le is vonja járulékok címszóval Nintendóné segélyére valót, így szerintem érthető,hogy tehernek érezzük Nintendónét.

Manapság az is baj,ha 3 diplomája van az embernek meg az is ha 3 általánosa.

A "munkanélküli" szó hallatán szerintem 90%ban az emberek előtt a putri alján segélyért tengődő egyén jelenik meg...és nem téved sokat. mivel a többsége olyan is. Az,hogy Te, vagy más értelmes, tanult, művelt léte ellenére nem tud elhelyezkedni az elsősorban a kormány hibája,aki nem hagy elég pénzt a dolgozó embereknél. Ugyanis,ha nekem és még rajtam kívül százezreknek több pénzünk maradna mire kifizetjük a rezsit és egyéb kötelező marhaságokat így többet tudnánk vásárolni, Ha többet tudunk vásásrolni a termelőnek, feldolgozónak több munkája lenne, hogy teljesítse a kívánt mennyiséget. Ahhoz,hogy növelje a termelést embert kellene felvennie,akivel elvégeztetheti a munkát...Nálam több pénz marad,te kapsz munkát. De nem, most mindenkitől megvonnak mindent. 77ezres fizetésemből 70 ezret feladtam csekk gyanánt. Sajnos Én nem tudok annyit vásárolni,hogy szükség legyen a Te munkaerődre.

2014. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

# 15/16 Időpont 04-03 10:56


Na, akkor mond meg nekem,hogy a közalkalmazott mentőgépkocsivezető mit vár,les netto 90-100 ezerért? Ő hova megy nyaralni a pénzedből?

2014. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Na, akkor mond meg nekem,hogy a közalkalmazott mentőgépkocsivezető mit vár,les netto 90-100 ezerért? Ő hova megy nyaralni a pénzedből?"

Sikerült túljutni a 3. mondaton vagy itt elakadtál? Csak mert megvan a válasz is kicsit lejjebb.

2014. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Például informatikust korlátlan mennyiségben lehet elhelyezni."


Aha, haverom 2 év után talált munkát, pedig profi.

2014. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 rémuralom ***** válasza:

"attól,hogy az emberiség növekszik,attól még nem kell 600 pék egy sütödébe, ezért,hogy a többlet embernek is legyen pénzkereseti lehetősége,ezért kitaláltak egy csomó ukmukfuk munkát,ami nélkül is vígan megvolt eddig az emberiség és ezután is meglenne. Ilyen a HR meg a menegerek és hasonló termelő munkát nem végző munkák."


Te jóságos ég. Soha senki nem állította, hogy a "meneger" termelő munkát végez, de ez még nem jelenti azt, hogy haszontalan. Egy menedzser az erőforrások optimális eloszlását próbálja megtalálni, hogy a termelő munkát végzők ugyanannyi befektetett munkaerővel (idővel, erőfeszítéssel stb.) többet tudjanak termelni, mert ha többet termel a cég, az jó a tulajdonosoknak is és a cég fizikai munkásainak is (feltéve, hogy el tudják adni, de erre lettek kitalálva a marketingmenedzserek), és bizony magának a menedzsernek is (másképp miért vállalná el?), mert siker esetén nem rúgják ki. Hasonlóan, a HR-esek feladata sem az, hogy kenyeret süssenek, hanem az, hogy kiválasszák a lehető legjobb pékeket a pékség számára.


Ja, és nem azért fizetnek nekik sokat, hogy kompenzálják őket a felesleges munkáért, ilyenért ugyanis épeszű ember nem fizet. Azért fizetnek nekik sokat, mert egyáltalán nem felesleges a munkájuk. Lehet, hogy megvolt az emberiség menedzserek nélkül korábban is, csak éppen néha éhínségek, tűzvészek és járványok tizedelték a népességet a még a fejlettségben Róma óta mindig is világelső Európában is. Nem azért, mert kevesebb erőforrás állt az emberiség rendelkezésére, mint most, sőt! - hanem azért, mert egyes erőforrásokat egyáltalán nem, más erőforrásokat pedig borzasztó hatékonytalanul használtunk. Többek között a menedzserek munkájának köszönhetően borzasztó sokat javultunk ezen a téren, és tessék megnézni az eredményt.

2014. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!