Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tanácsolsz, kire szavazzak?

The Lizah Reloading kérdése:

Mit tanácsolsz, kire szavazzak?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, meg nem is értek a politikához kb semmit, de felelősségteljesen akarok dönteni mindannyiunk j9vőjéről. Kire ikszeljek?
2014. ápr. 1. 16:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha másokat kérdezel, akkor a fideszre fogsz szavazni, mert átlagosan a lakosság 48%-a ezt a tanácsot fogja adni.


De ennek amúgy nem sok értelme van.

2014. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Ahh, sajnos az MKKP nem lesz rajta a "papíron".


Szavazz az LMP-re. Kevés esélyt kaptak arra, hogy bizonyítsanak, márpedig biztos vagyok benne hogy a demagóg handabandák helyett tényleg tennének is valamit a magyar népért.


Engem meggyőztek. A nyolc éves kisfiú odament egy zöld almáért valamelyik bódéjukhoz. Nem az volt az első mondatuk, hogy "majd mondd meg anyádnak, hogy szavazzon ránk" - sőt, még szórólapot sem kapott. Szimpla jóindulat áradt belőlük. Jótékonyság, segíteni akarás.

2014. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az LMP-vel az az egyik legnagyobb problémám, hogy teljes mértékben ellenzik az atomenergiát, nem csak orosz, bármilyen részről. Emellett a programjuk még hiteltelenebb, mint a Jobbiké. Úgy akarják zölddé tenni az országot, hogy közben folyamatosan növelik az emberek életszínvonalát. Ez egyszerűen nem lehetséges. A Jobbik legalább nem hazudik a képünkbe, és nem mondja azt, ha megválasztjuk akkor 4 év múlva minden tökéletes lesz.


Persze van sok minden más, amiben meg abszolút szimpatikusak. Például az, hogy kiállnak az elveik mellett, s nem csinálnak pálfordulásokat, mint pl. az Összefogás.


Nagyon leegyszerűsítve:

Szerintem vagy a Jobbikra, vagy a Fideszre, vagy az LMP-re szavazz.


Fideszre akkor, ha viszonylag jómódú családban élsz, s nem érezted úgy ez alatt a 4 év alatt, hogy károd származott volna a kormánytól. Meg kell jegyeznem, hogy milliószor jobban kormányoztak, mint az MSZP. Folyamatosan fejlesztették mind az infrastruktúrát, mind a mezőgazdaságot, s csak néhány százalékkal nőtt az államadósság, ami azért nagy szó. Főleg úgy, hogy dupla akkora mértékről indultak, mint az MSZP 12 éve (ők 45-ről 80-ra emelték, ugye ennek a kamatait is a Fidesz fizette)


Jobbikra akkor tedd a voksod, ha nem vagy elégedett a mai közbiztonsággal, ha pl. Kelet-Magyarország egyik régiójában élsz, s eleged van a bűnözésből. Akkor is rájuk tedd a voksod, ha eleged van a politikusok balhéiból, s szeretnéd hogy elvegyék a mentelmi joguk, így ellenük is indulhassanak eljárások. Akkor is őket támogasd, ha a magyar mezőgazdaságban dolgozol, esetleg szereted a magyar termékeket.


LMP-re akkor érdemes, ha sem az elmúlt négy, sem az azt megelőző 8 év nem nyerte el tetszésed, azonban tartasz a Jobbiktól, túl radikálisnak tartod őket.


Én a Jobbikra fogok. Tetszik mind a programjuk, mind a kiállásuk, mind pedig az, hogy abszolút összetartóak. Egységben az erő. No és persze azért is, mert Borsod megyében nőttem fel, s a saját bőrömön tapasztaltam meg azt, amiről nap mint nap beszélnek, s amit a budapestiek hazug, rasszista megnyilvánulásoknak tartanak. Holott ők egyszerűen csak nem tapasztalták meg hogy mivel jár az, amikor egy településen 10 év alatt teljesen megfordul a cigányok és a magyarok aránya. 20-80%-ról 80-20%-ra. Őszintén remélem, hogy soha nem is kell megtapasztalniuk!

2014. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Felsőosztálybeli vagy nyugdíjas vagy?

MSZP


Középosztálybeli vagy vállalkozó vagy?

Fidesz


Alsó osztálybeli vagy és úgy gondolod, hogy a tisztességes emberek jelenleg hátrányt szenvednek?

Jobbik

2014. ápr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!