Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A JOBBIK meg tudná oldani a...

A JOBBIK meg tudná oldani a kisebbség problémát?

Figyelt kérdés
Szerintetek tudna javítani a közbiztonságon ? Le tudná állítani a kisebbségek etnikai terjeszkedését ?

2014. ápr. 1. 20:18
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudná megoldani, sőt, rosszabbá tenné a helyzetet és polgárháborút szítana. A kisebbség problémájára a megoldás az, hogy felhagyunk a rasszizmussal, és a kirekesztéssel, elfogadjuk a romákat, nem diszkrimináljuk őket pl. munkahelyeken, mert sokuk dolgozna, csak már az állásinterjún visszautasítják őket, akkor is, ha megvan a képzettségük hozzá. Most főleg közmunkára tudnak csak elmenni, de ott meg kevés a fizetés. Ha a Jobbik lenne hatalmon, azt se engedné, hogy a romák közmunkában dolgozzanak, nemhogy a verseny/állami szférában. A félkatonai szervezeteket pedig, amik a romák megfélemlítésére alakultak, mind fel kell oszlatni! Feszültségkeltéssel csak rosszabbodik minden.
2014. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
68%
Hol adnál munkát a csupán általános iskolai végzettséggel rendelkező romáknak? Megkérdeznéd-e tőlük, hogy miért nem tanulnak ki egy szakmát? Megkérdeznéd-e tőlük, hogy erőszakos bűncselekményekkel a hátuk mögött, szerintük melyik munkahely várja őket tárt karokkal, képzetlenül? Ha már vonulásról van szó, akkor megkérdeznéd-e tőlük, hogy miért 4-5-6 fős csoportokban kötnek bele magyarokba, csak úgy? Megkérdeznéd-e, hogy az ilyen hozzáállás miatt, mégis mit remélnek a többségi társadalomtól?
2014. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:

Úgy imádom ezt a liberális gondolkodást!

Gyakorlatilag átadnák önként az országot a romáknak 2060 körül , ha ennyire haza gyűlölők akkor miért kell hogy Magyarországon éljenek?

2014. szept. 21. 17:41
 54/58 A kérdező kommentje:
Valahonnan sejtettem hogy nem sok liber. válaszol erre.
2014. szept. 21. 19:03
 55/58 anonim ***** válasza:
82%

"Úgy imádom ezt a liberális gondolkodást! "

Csak ennyi jött át neked a válaszomból? Amit írtam, azon egy percig se voltál képes elgondolkodni? A többi ökörről, aki csak lepontozni tudta a válaszom, de megindokolni, hogy az általam leírtak közül mit miért nem vél valósnak, már ne is beszéljünk. Tisztelet a kivételnek, 52-es válaszoló személyében.


#52

"Hol adnál munkát a csupán általános iskolai végzettséggel rendelkező romáknak?"

Fel kell őket zárkóztatni, ez nem kérdés. Ha ezekre a programokra nem sajnálnák a politikusok a pénzt, és azt a keveset nem lopnák el a romáktól, akkor érnének is valamit a felzárkóztató programok. Mert jelenlegi formájukban semmire se jók. A versenyszférának meg érthető módon nincs szükségük képzetlen emberekre. De amellett már nem mehetünk el szó nélkül, hogy ha egy jó képesítéssel rendelkező, roma ember állásinterjúra megy, akkor már a bőrszíne miatt jelentősen kevesebb eséllyel indul. Te tanulnál rengeteget úgy, hogy tudnád, lehet bármennyire sok tehetséged, tudásod, a bőrszíned miatt úgyse alkalmaznának? Persze, hogy nem. Mert nincs motiváció.


"Megkérdeznéd-e tőlük, hogy miért nem tanulnak ki egy szakmát? Megkérdeznéd-e tőlük, hogy erőszakos bűncselekményekkel a hátuk mögött, szerintük melyik munkahely várja őket tárt karokkal, képzetlenül?"

Nem őket kellene kérdezni, hanem azokat a politikusokat, akik megakadályozták a rendszerváltás óta azt, hogy a romák munkát találhassanak. Nekik kellene válasszal szolgálni a megélhetési bűnözés kialakulása miatt is, nem a romáknak. Attól még, hogy hibáztatjuk a romákat, nem lesz jobb a helyzet.


"Ha már vonulásról van szó, akkor megkérdeznéd-e tőlük, hogy miért 4-5-6 fős csoportokban kötnek bele magyarokba, csak úgy?"

Vannak olyan bűnözők, akik nem romák, bőven. A kérdésed egy színtiszta előítéletet tartalmaz, valós, bizonyítható tények nélkül. Amikor a szurkolók szétverik a várost, és/vagy megvernek valakit a metrón, mert nem a csapatuk színébe öltözött, attól te eltekintesz, ha fehérek csinálták? Egyenlő módon kell kezelni a bűnözőket, a faji alapon történő megkülönböztetésnek nincs helye Európában.


"Megkérdeznéd-e, hogy az ilyen hozzáállás miatt, mégis mit remélnek a többségi társadalomtól?"

Ettől a társadalomtól mit várjanak? A sok műveletlen ember képtelen átlátni a romák helyzetét, és megmaradnak a szellemi szintjüknek megfelelő cigányozás (elnézést a kifejezésért, de ezt csinálják) mellett. Birka üzemmódban éltetik azt, aki szidja a romákat, és egy emberként szólják le azt, aki ki meri mondani az igazságot.


Várom a válaszodat.

2014. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:

De azt gondolod hogy az előítélet feleslegesen van? Felénk volt olyan hogy a purdéknak munkát adta, szétlopták a gyárat, te ha lenne egy vállalkozásod szívesen adnál ilyeneknek munkát?


Ha erre is link et kérsz akkor te nem jártál cigány telepeken, ha úgy gondolod hogy ez csak a fejemben létezik, és ilyet nem tennének akkor megkérlek ne írj véleményt erről mert nem ismered ezt a kultúrát. És szerintem ezt neked sokan alá támasztanák.


A felzárkóztatásra nekem is lenne javaslatom mint normál civilnek, de még mindig azon az állásponton vagyok amire nem reagáltál, ezek a romák úgy szaporodnak hogy ha így megy tovább akkor 2060 (egy saccolt szám, de a közel jövőt rejti) ra elveszik az országunkat, miért kellene ezt hagyni? Neked annyit ér a ,,liberalizmusod,, hogy eladnád érte az országodat a romáknak? Ezt csinálták az őseink is, minden jött mentet beengedtek, hagyták hogy szaporodjanak, aztán most azért van csak törpe államunk, miért kellene ezt még egyszer eljátszani? Ér nekünk annyit a demokrácia hogy átadjuk egy más fajnak a földünket? Mert engem hívjanak rasszistának, de kipakolnám őket egytől-egyig, én cigányiában (ha lenne olyan, de ez is mutatja hogy mennyire összetartó és milyen faj) végtelenül tisztelném őket, de ne az én országom legyen cigányia!!!!



Visszatérve, a felzárkóztatásnál a gyerekekre fektetnék nagyobb hangsúlyt, mivel ha tisztességes jól nevelt gyerekek nőnek fel megáll az ördögi kőr és véget ér a cigány probléma, minden erősebb osztályba kellene legyenek úgynevezett cigány helyek, és ha 30 gyerekre jut 2 cigány szerintem a közösségnek is kihívás de meg tudnák őket változtatni, természetesen a cigány képességeit felmérném és az szerint kerülnének osztályokba, ahol a közösség feladata lenne a megváltoztatás, én biztos vagyok benne hogy sikerülne szinte minden közösségnek. Kellene intézményeket létrehozni, ahol a nem megfelelő szülővel rendelkező gyerekeket elvitetném, mert egy bűnözőnek NINCS joga gyerekhez és az intézményekben megint jó körülményeket és kicsit az átlagosnál több nevelővel jó neveltetést biztosítanék, sok pszichológussal is meg minden.


De miért támogatnám egy idegen nemzet terjedését az országomban? Miért adnám el az országomat??

2014. szept. 21. 20:00
 57/58 anonim ***** válasza:
95%

55-ös válaszolónak:


"Fel kell őket zárkóztatni, ez nem kérdés. Ha ezekre a programokra nem sajnálnák a politikusok a pénzt, és azt a keveset nem lopnák el a romáktól, akkor érnének is valamit a felzárkóztató programok. Mert jelenlegi formájukban semmire se jók. A versenyszférának meg érthető módon nincs szükségük képzetlen emberekre. De amellett már nem mehetünk el szó nélkül, hogy ha egy jó képesítéssel rendelkező, roma ember állásinterjúra megy, akkor már a bőrszíne miatt jelentősen kevesebb eséllyel indul. Te tanulnál rengeteget úgy, hogy tudnád, lehet bármennyire sok tehetséged, tudásod, a bőrszíned miatt úgyse alkalmaznának? Persze, hogy nem. Mert nincs motiváció."


Ezek nagyon szép szólamok, de mivel magyarázod meg, hogy már az általános iskola elvégzése is csak éppen-éppen sikerül a többségnek? Akkor még nem szóltam az órát ellehetetlenítő viselkedésről, és az iskolába berontó népes családról, akik a tanárt kívánják fegyelmezni. Nem indulnak tanulás terén hátrányosabb helyzetből, mint bármelyik magyar polgár. A munkavállalásnál ez a bőrszín dolog egyáltalán nem igaz. Olyan embert nyilván nem vesznek fel, aki tanulatlan és büntetett előéletű, és a higiéniára sem úgy ad ahogyan kellene. A jelenlegi munkahelyemen is dolgozott már nem is egy cigány, de azokat mindenki szerette, mert semmi probléma nem volt velük (szakmával is rendelkeztek). Itt látszik, hogy maga a viselkedés mennyire fontos tényező. Származástól függetlenül én sem dolgozom együtt szívesen olyannal, aki problémás.


"Nem őket kellene kérdezni, hanem azokat a politikusokat, akik megakadályozták a rendszerváltás óta azt, hogy a romák munkát találhassanak. Nekik kellene válasszal szolgálni a megélhetési bűnözés kialakulása miatt is, nem a romáknak. Attól még, hogy hibáztatjuk a romákat, nem lesz jobb a helyzet."


Az oké, hogy valaki megélhetési bűnözővé válik, de az már elfogadhatatlan, hogy mások összekuporgatott értékeit brutális erőszak útján veszi el, szinte már állati szintre süllyedve. Ha ilyen esetek után rögtön lerasszistázzuk a felháborodókat, azzal még nincs megszelidítve a helyzet, továbbá az áldozatok sem támadnak fel.


"Vannak olyan bűnözők, akik nem romák, bőven. A kérdésed egy színtiszta előítéletet tartalmaz, valós, bizonyítható tények nélkül. Amikor a szurkolók szétverik a várost, és/vagy megvernek valakit a metrón, mert nem a csapatuk színébe öltözött, attól te eltekintesz, ha fehérek csinálták? Egyenlő módon kell kezelni a bűnözőket, a faji alapon történő megkülönböztetésnek nincs helye Európában."


Általában amit én tapasztalok meg (pl.: az előző válaszomban írt 4-5-6 fős csoportok kötekedő hajlamáról) azt érdekes módon sohasem tekinti senki sem tényeknek, sőt, már-már odáig minősítenek, hogy csak a képzeletem játszik velem. Nem beszélve azokról, akik szerint már biztos kötöttek belém magyarok is akik többen voltak...hát nem. Igen, vannak bűnöző magyarok: Látok politikusbűnözést a tévében, de ez nem fenyegeti a testi épségemet, vagy az sem, amikor kirántanak a falból egy bankjegyautomatát, vagy kirámolnak egy bankot. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogyha van is bűnöző magyar, az az éjszaka közepén kevesebb eséllyel fenyegeti a testi épségemet, mint az akkor velem szemben felbukkanó cigányok. Továbbá beszédes tény, hogyha szóba kerül ez a téma egy beszélgetés kapcsán, akkor ömlenek a rossz tapasztalatok az ismerőseimtől, és egyik sem arról beszél még elvétve sem, hogy egy magyar megverte, megkínozta. Ne érts félre, természetesen vannak magyar gyilkosok, rablók stb., de az össz(magyar)lakosság arányához képest az ő számarányuk kisebb.


"Ettől a társadalomtól mit várjanak? A sok műveletlen ember képtelen átlátni a romák helyzetét, és megmaradnak a szellemi szintjüknek megfelelő cigányozás (elnézést a kifejezésért, de ezt csinálják) mellett. Birka üzemmódban éltetik azt, aki szidja a romákat, és egy emberként szólják le azt, aki ki meri mondani az igazságot."


Szerinted egy magyar mit kap, ha rávilágít a tényekre és tapasztalatokra velük kapcsolatban? Náci, rasszista, kirekesztő, általánosító. Ezt hívják úgy, hogy ne vegyünk tudomást mások tapasztalatairól, sem pedig a problémáról. Tudom, hogy nem minden cigány végtelenül erőszakos, de nekem nem mond semmit, hogy vannak köztük rendesek, mert velük az átlag ember nagyon nagyon ritkán találkozik. Az éjszaka közepén annak a legkisebb a valószínűsége, hogyha cigányok jönnek valakivel szemben azok zenészek, vagy egyetemisták, vagy bármi egyebek. A cigányt cigánynak hívni nem értem, hogy miért probléma, amikor egymás közt is így hívják egymást. Továbbá sokan elfelejtik, hogy itt lassan zsigeri magyar gyűlöletről is lehet beszélni részükről.


Szintén várom a válaszodat

2014. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 A kérdező kommentje:
Annyival még kiegészítenélek utolsó hogy ha egy cigánynak egyetemi diplomája van attól kezdve nem hiszem hogy bárki is hátránnyal kezelné, sőt, ez már az érettségiről is elmondható, ha ez sikerül nekik szerintem az előítéleteket teljesen lemosták magukról. Nekem is vannak barnás bőrű ismerőseim, igaz nem cigányok, sőt egy cigány sincs a felmenőik között, de szerintem nem mondanád meg hogy azok-é, mivel mosakodnak, mivel szép ruhába öltöznek, mivel tanultak, mivel szépen beszélnek, mivel nem járnak éjjelente bandázni, és rettegésben tartani a várost, és mivel nincsenek kapcsolatban az alja néppel.
2014. szept. 27. 07:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!