Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szerint a fidesz mindent...

Aki szerint a fidesz mindent csak tönkretett, azokat nem zavarja, hogy mikor elkezdtek kormányozni mindenki arra számított, hogy mindennek vége, tuti csődbe megy Mo. Olyan szar helyzetben van, aztán nagyon nem ez lett vége?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 2. 19:26
1 2
 1/18 belapus ***** válasza:
77%
Kétségtelen, volt aki jól járt.Például az, aki 7 milliárdos vagyonra tett szert 3 év alatt.Ehhez persze valakiknek rosszul is kellett járniuk.
2014. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem számított senki csődhelyzetre. Ezt a helyzetet a FIDESZ sugallta, bemosta az emberek agyába, az ő propagandájuk volt, épp úgy, mint most ez a jobban teljesít szólam.
2014. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira szar volt a helyzet, hogy még így is futotta metróra, stadionokra, trafikosításra, rezsicsökkentésre stb. akkor soha ne legyen rosszabb :)
2014. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Érdekes, balos hírportálok is nyomattak interjúkat európai gazdasági szakrétőkkel, akik közölték, hogy vagy csődbe fogunk menni, vagy úgy is az IMF-nél kuncsorgunk majd megint. Az hol fidesz agymosás? Vagy a fidesz agymosta fél európát, meg a balos hírportálokat is?
2014. ápr. 2. 19:41
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem igaz. Nézd meg a CDS felárat a 2010-es kormányváltáskor és rá egy évre, vagy akár most. Ettől biztosabb mutató nincs, hogy a piac szerint mikor várható csőd egy országban. Remélem oszlik a narancsos köd már végre a fejekben!


[link]

2014. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Ép ésszel alig tudom felfogni, hogy hogyan volt képes a Fidesz erre a 4 évre a 8 éves MSZP-s ámokfutás után. Az előző kormánypártnak köszönhetően kétszer akkora államadósságról indultak, mint az. (Az MSZP 8 éve alatt 35%-kal növekedett.)

Folyamatosan fejlesztették az infrastruktúrát, megpróbálták helyrerázni az oktatást (van amiben összejött és van amiben nem), s a mezőgazdaságot is.

Hogy csak saját mindennapi tapasztalataimból merítsek: négy évvel ezelőtt egy TESCO-ban keresve is alig lehetett magyar terméket találni, s még ha sikerült is, a konkurencia kétszereséért lehetett csak megvenni.

Kb. kétszer olyan gyakran közlekednek buszok Budapesten, mint 4 éve. Megépült a négyes metró, amely abszolút modern minden szempontból. Új Széchenyi terv.


Még az EU is arra számított, hogy államcsőd szélére jutunk. Persze tény, hogy nem minden tökéletes. A magánnyugdíjpénztárak államosítása például egy szélsőséges és egyértelműen durva lépés volt részükről. Azonban visszarántották az országot a szakadék széléről, s képesek voltak elindítani egy gazdasági növekedést is.


Még mielőtt lehurrognátok hogy vérFideszes vagyok, hatodikán a Jobbikra fogok szavazni. Néha le kéne venni a szemellenzőt, s tájékozódni. Attól, hogy nem a kedvenc pártod valamelyik, nem feltétlenül kell elmondani minden rossznak.

2014. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
És téged nem zavar, kedves kérdező, hogy 2006-2010 között is folyamatosan mindenki államcsődöt vizionált?
2014. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
A FIDESZ csak és kizárólag hazudik és a hatalom érdekében manipulál. Ki számított arra a kormányzásuk kezdetén, hogy csődbe megy az ország? Mert én nem. Ezt a legendát Kósa Lajos, Rogán Antal és a fideszes papagájkommandó többi tagja terjesztette, hogy ezzel fel tudják mutatni, hogy ők mekkora hősök, meg hogy előre meg tudják magyarázni a gazdaságpolitikájuk totál eredménytelenségét. Mert milyen eredmény az, hogy 4 év alatt 2 %-ot növekedett az ország és még mindig nem értük el a GDP 2005-ös szintjét? És ez bizony nem az állítólagos válság miatt van, hanem a katasztrofális gazdaságpolitika, az intézményesített állami kifosztás eredménye. Ehhez képest a közeli és a távolabbi régió összes országa jobban teljesített!
2014. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

@71%-os

"Folyamatosan fejlesztették az infrastruktúrát"

Nálunk speciel az MSZP 8 éve alatt leaszfaltozták a fél kerületet, míg a Fidesz alatt semmit sem csináltak. Pedig ott van még a kerület másik fele, aszfaltozásra várva.

"megpróbálták helyrerázni az oktatást"

Aki kicsit is benne van, az tudja, hogy ez egyszerűen nem igaz. Erre egyszerűen nem tudok mit mondani. Végigéltem gimnáziumi éveket, a felvételi mizériát és az egyetem elejét a Fidesz-kormány alatt, és kb ezerszer tettem fel magamnak a kérdést, hogy "Miért kellett ezt meg ezt a döntést meghozni??? Teljesen meghülyültetek???" A Fidesz annyit járult hozzá az oktatáshoz, mint Hitler a zsidóság lélekszámának növekedéséhez. Katasztrófa.

"a mezőgazdaságot is"

Földmutyi? Igen, meg a dohánygazdaságot is "megpróbálták helyrehozni". Meg a kaszinókat is. Senkinek nem kívánom, hogy a Fidesz bármit megpróbáljon helyrehozni, amihez köze van.

"Új Széchenyi terv."

Amit 99%-ban az EU finanszírozott. És az EU az MSZP alatt is ugyanennyi mindent finanszírozott kb. Szóval ez mitől is akkora teljesítmény? Hogy külön nevet adtak neki?

"Megépült a négyes metró, amely abszolút modern minden szempontból"

Nekem marha jól jön a négyes metró, de nehogy már ezt a Fidesz-kormány sikerei közt könyveljük el. Még javában dübörgött a kommunizmus, mikor elkezdték tervezni. De még ha ezt a Fidesz sikerei közt könyveljük is el, mekkora teljesítmény is ez? Az MSZP meg autópályákat, M0-st stb. építtetett, akkor ők is nagyon jók? De ezt mondjuk hajlandó vagyok elfogadni előnyként.

"Még az EU is arra számított, hogy államcsőd szélére jutunk."

Nem

"Persze tény, hogy nem minden tökéletes."

Hát igen, ez tény.

"Azonban visszarántották az országot a szakadék széléről"

Már a Bajnai-kormányról beszélsz? Mert ők állították meg a gazdasági visszaesést.

"s képesek voltak elindítani egy gazdasági növekedést is."

Amit onnan lehet látni, hogy nőtt a munkanélküliség meg az államadósság, miközben az euró már lassan célba veszi a 350-et. És emellett világgazdasági növekedés van. Kb minden fejlett ország többet fejlődött az elmúlt 4 évben, mint mi. De örüljünk, mert nem mentünk csődbe? HE?

"Még mielőtt lehurrognátok hogy vérFideszes vagyok, hatodikán a Jobbikra fogok szavazni."

Felőlem szavazhatsz az új dimenzió pártra is, attól még baromságokat írtál.


@Kérdező,

szerinted a világgazdaság felívelő szakaszában ki viszi csődbe az országot? Ilyen időszakokban az is elég, ha nem csinál az ember semmit. Mikor meg világválság van, akkor meg valószínűbb a visszaesés. Tudom, nem szóltam, a világgazdaság mozgásait szerintetek csak Gyurcsány és Orbán befolyásolja...

2014. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

"balos hírportálok is nyomattak interjúkat európai gazdasági szakrétőkkel,"


Balos hírportál már gyakorlatilag akkor sem volt Magyarországon számottevő olvasottsággal.


Az Index már akkor is a Fidesznek táncolt.

2014. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!