Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaz valaki meg az LMP-re?...

Szavaz valaki meg az LMP-re? Igen/nem? Miert?

Figyelt kérdés

Szerintem azon nincs mit vitatkozni hogy egesz egyszeruen gyomorforgato ahogy a Fidesz a dolgait (nem amit, hanem ahogy!!) intezte az elmult kormanyzati ciklusban.


A bukott baloldal megint csak egy vicc, szegyen hogy ez ma Magyarorszagon az ellenzek, ezt birjak csinalni, foleg azutan hogy a kormanypart mennyi tamadasi feluletet adott (trafik, stadion, munkaltatoi jarulekok, adok es illetekek bevezetese, novelese, kedvezmenyek megvonasa, valasztokeruletek ujrafelosztasa, oktatas es Hoffmann Rozsa, gazdasagpolitika es Matolcsy Gyorgy, Felcsut es a Puskas Akademia, stb stb).


Jobbikot ne emlitsuk inkabb, Budapestrol a "joletbol" konnyu oket kritizalni.


Mi marad? Nekem az LMP.


2014. ápr. 4. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Hát akkor ezt jól megbeszélted magaddal.
2014. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nagyjából hasonlóan gondolkodok mint te , meg szerencsére a ismerősök közül jónéhányan. Egyébként igen. Azok akik az átlagnál jobban keresnek eszükbe sem jut a Jobbikra szavazni milyen érdekes... Szóval hajrá LMP , ha így folytatják még a 10% körüli eredmény se elérhetetlen.
2014. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

kizárásos alapon én is az lmp-hez jutottam

de olyan kis nyomik


bajnai miatt van az egész, ha az a szerencsétlen nem áll be ebbe az összefogásba hanem egyedül indul egy szakértő kormányt igérve rá szavaztam volna

2014. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

nekem nagyon tetszik az lmp, de haragszom rájuk


igen, mert legszívesebben rájuk szavaznék, de nem voltak képesek felnőni kormányváltó erővé, helyette kettészakadtak és ugyanott tartanak, mint 4 éve, pedig az országnak nagyon nagy szüksége lenne rájuk


Róna Péter maga mondta egy lakossági fórumon, amin részt vettem, hogyha marad a fidesz, akkor nem lesz semmiféle gazdasági növekedés, fokozódnak a társadalmi feszültségek, Magyarország elszigetelődése véglegessé válik, megcsinálják Paksot, amivel pedig az alternatív energiának 70 évre lőttek.


Ezt akarom én? Egy kb. háborús pusztítást? Nyilván nem.


Ha az lmp-re szavazok, azzal gyöngítem a fidesz leváltásának esélyét? Mivel csak az a realitás, hogy az lmp maximum bejut a parlamentbe, így a válasz: igen.


Múlott valami az lmp-n az elmúlt 4 év kormányzásában? Semmi.


Múlni fog valami, ha a fidesz önkény megmarad? Semmi.


Sajnos most orrbefogva a baloldalra kell nem csak egyéniben, de listán is szavaznom, pontosan azért, hogy 2018-ban az lmp-re szavazhassak. Remélem addig felnőnek a feladathoz.


Ha valaki ezt máshogy látja, kérem győzzön meg, mert amúgy nagyon szurkolok nekik.

2014. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ozmium42 ***** válasza:
31%
Szavaznék az LMP-re, ha Izraelben indulnának, és ott lenne szavazójogom, de így egyszerűen nem tudom belátni a létjogosultságukat.
2014. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
#2 Nem nagyképűségből, de jobban keresek, mint az átlag, mégis eszembe jut és nagyon sok hasonlóan jól kereső barátomnak, ismerősömnek is, milyen érdekes. Egyébként abban egyetértünk, hogy (majdnem) mindenki jobb lenne, mint a fidesz.
2014. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Én is rájuk szavazok, de főleg nem a "mi marad?" elv miatt.


Az LMP-t elhagyták a kétes, ex SZDSZ-es elemek. Mentek balodali összefogni és kormányváltani. Tehát a tagjain keresztül sokkal megbízhatóbbnak tűnik. Mivel a gyenge láncszemek kiestek a rendszerből, sokkal egységesebbé, hitelesebbé és megbízhatóbbá vált.


A programjuk jó. Nem mondom, hogy mindennel egyet értek, ez természetesen csak akkor lenne lehetséges, ha magam indítanék pártot. De a szerintem fontos pontokban többnyire egyet értek velük, az általam kevésbé fontos pontok részleges feláldozása pedig jó kompromisszumot jelent.

2014. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"ma 11:14

A programjuk jó."


Kifejtened?

2014. ápr. 4. 13:54
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Lehet más a róka? NEM.


A szadeszesek elhagyhatták a pártot, de az ideológiájuk ottmaradt és vígan tenyészik.

2014. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 rémuralom ***** válasza:
Én egyikre sem szavazok szívesen, de minél kevesebb hatalom van egy párt kezében, annál jobb. Az LMP az egyetlen párt, amely esetében kérdéses, hogy bejut-e a parlamentbe, vagy sem - a Fidesz, aa.... mi is a nevük most éppen? és a Jobbik nem az 5%-ért mennek, a törpepártok pedig szintén nem, hanem a már félszázalékos eredmény után is járó párttámogatásért. Szóval jelenleg a legkevésbé rossz opció számomra az LMP.
2014. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!