Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a Jobbik jövője?

Mi a Jobbik jövője?

Figyelt kérdés
A menetelős, homofób, idegengyűlölő réteg mellett megjelent egy kultúráltabb, tanultabb szimpatizáns réteg is. Az előbbi miatt a társadalom nagy része elutasítja a Jobbikot, az utóbbi viszont önmagában kevés. Mi a Jobbik jövője? Meg tud /akar-e vajon szabadulni hosszútávon az első csoporttól, vagy túl nagy szavazatveszteség lenne, így "viszi" őket magával a jövőben is? Hogy látjátok?
2014. ápr. 5. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

A jobbiknak idén sincs semmi esélye. Viszont 4 év múlva mindenképp megnyerik.


Azért azzal szerintem semmi baj sincs ha valaki homofób, idegengyűlölő. A meneteléssel mondjuk nekem is bajom van, csak hát mondjuk annak a nagy részétől a jobbik elhatárolódik.


Igen is legyen egy kis homo gyűlölet, mert nem kell itt fesztiválozni az utcákon.

Igen is legyen idegengyűlölő, hogy ne minden jött ment pénzes ember felvásárolja a telkeket, céget építsen ki aztán költse el a nagy részét külföldön. Illetve azért már túlzás amig a digók csinálnak.

Egy két felnőtt embernek fogalma sincs hogy mi ez a cigány ellenes hadjárat..De higgyétek el, nagyon durván túlléptek jó sok határt.


A Fidesszel különösebben nincs gondom, mert Orbán azért elért pár dolgot amit elismerek, és tisztelem érte, de még mindig kapzsi, nagyon is, és ez nem tetszik, illetve lassan haladunk, sokszor ferdít.


Én mindenképp esélyt adnék a Jobbikra. Megérdemelnék szerintem. Mivel ők a jobbik rossz.:)

2014. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, hogy mi alapján gondolják azt egyesek, hogy a Jobbikra többségében csak a menetelős, ... típusú emberek szavaznak, ugyan olyan kis részét alkotják a szavazóbázisának, mint a többi párt hasonló kaliberű szimpatizánsai. Jómagam igen sok Jobbikos embert ismerek, különböző végzettségű, életkorú embereket is és egyikük sem tartozik a fentebb említett menetelős, ... kategóriába.

A Jobbik jövője pedig szerintem a gyarapodás; napról-napra erősödik a Jobbik, ha nem is rohamtempóban, de lassan, apránként biztosan. Anno a Fidesznek is kellett hozzá idő, hogy kinője magát a párt és akkoriban még nem is volt ilyen erős ellenszele a médiában, mint most a Jobbiknak, így minden bizonnyal több idő kell a Jobbiknak, de a következő négy évben szerintem jelentősebben meg fog emelkedni a támogatottsága.

2014. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel így a kérdést, mert az én környezetemben ezt tapasztalom
2014. ápr. 5. 09:46
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A konszolidációval elveszti a nácikat. A normális nemzeti érzelmű embereket pedig nehezebb megfogni és tábort növelni. Marad a kettős beszéd, de ezzel is óvatosan kell bánni, még a nácik is átlátnak rajta. Az lenne jó, ha megmaradna a jelenlegi szinten egy kis nemzeti színfoltnak. Cigányozna és zsidózna helyettünk, ha az ellen oldal nagyon elkapatja magát. Így megmarad az egyensúly az Erőben.
2014. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
4 év múlva eltűnik as süllyesztőben. A mostani támogatóik szereznek egy kis gazdasági tapasztalatot, és rájönnek, hogy a programjuk csak ártana az országnak, de nem is lehetne megvalósítani.
2014. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Nagyjából egy MIÉP szintű politikai ívre lehet számítani. Megvan az a réteg aki cigány-/zsidó-/idegen-gyűlölettel meg lehet fogni, aztán finomítani a retorikán, de mindenki érti miről van szó. (nagyjából egyébként most van ez. Vona már ki se mondja hogy cigány, de mindenki tudja kikről beszél, hiába takarózik.) Most már pedig vékony a léc a demokratizálódás, és a radikalizmus között. Egyik oldalról potyognak le a szélsőségesek, a demokratákat pedig még nem vonzza eléggé. A párt belső feszültségei is ennek köszönhetőek,a sok radikálisabb távozott is. A kérdés hogy a középre tolódással nő-e a szavazótábor vagy csökken. Illetve hogy a szavazótábor növelése az elsődleges cél-e?


Ha tippelnem kéne, -látva az eddigieket- a szavazótábor növelése az elsődleges, a Jobbikosok már így is homlokegyenest más-más nemlétező célokért szavaznak a Jobbikra, de előbb utóbb ki fog kristályosodni, hogy nincs párhuzam a tetek és mondottak között, de már két beszéd közt sem.

2014. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha továbbra is ellenzéki pozícióban maradnak, de sikerül több települést is megszerezniük, akkor nagyban bizonyíthatják azt, amit most kicsiben; hogy a papíron gyönyörűen mutató gazdasági elképzeléseik a gyakorlatban kivitelezhetetlenek. Ekkor vagy magukba szálnak, és alkalmazkodva a valósághoz egy egész értelmes párttá alakulnak, vagy erőltetik tovább a szélsőbalos szabadságharcukat, és az emberek ugyanúgy csalódnak majd bennük, ahogy a többiekben is.
2014. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ekkor vagy magukba szálnak, és alkalmazkodva a valósághoz egy egész értelmes párttá alakulnak"


Belépsz egy étterembe. Az asztalok között egy hangosat és büdöset fingasz. Utána realizálod a helyzetet. Mit teszel hogy gyorsan elismert jófejjé válj? Mert nekem nincs ötletem.

2014. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Erősödni fognak, ők az egyetlen értelmes társaság Fideszék és Összefosásék helyett.
2014. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!