Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbikra akartam szavazni...

A Jobbikra akartam szavazni holnap, de most elolvastam a programjukat és a valóságtól teljesen elrugaszkodottnak, felelőtlennek és kaotikusnak találtam. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezen az oldalon is sokan Jobbikosok. De vajon hányan olvasták el a programjukat?

Én az imént tettem meg és egészen elképedtem.


Ez a mindent visszavásárolni, államosítani történet már egyszer ismerős volt a magyar történelemben, ráadásul a vidék erőteljes támogatására a főváros rovására sem éppen szimpatikus budapesti lévén. Egy rakás ingyen juttatást ígérnek pl. ingyen mobilinternet, ez megintcsak erősen bolsevik húzás.

De ami engem igazán megijesztett, hogy a programban szó van a hadsereg fejlesztéséről és 85,000-es létszámára növeléséről, a "harmadik magyar honfoglalásra készülve". Na álljon meg a menet! Én 2014-ben nem fogok bevonulni katonának, csak azért mert néhány idióta erőfitogtatni akar és főleg nem fogom szétlövetni magam mert itt a Jobbik "harmadik honfoglalást akar majd rendezni". Hogy ez mit takar, nem fejti ki a program, de a mentalitásukat ismerve nem is kérdés. Kivonulni az EU-ból, vagy újratárgyalni a szerződéseket, és a hadsereggel erőfitogtatni, kiképezni minden magyar 18-40 évest a harmadik honfoglalásra az oké, de én nem veszek részt benne! Ez elmebetegség.


Ez a párt nekem hatalmas csalódást okozott, amikor jobban megismertem őket a programjukat olvasva. Nem az a baj, hogy szélsőséges, de egyenesen kaotikus és ésszerűtlen, teljesen elrugaszkodtak a valóságtól így kifejezetten ijesztő ez a program.


2014. ápr. 5. 10:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy, pontosabban nem is voltál te Jobbikos, és/vagy erős szövegértelmezési problémáid vannak.

Az a vidék kontra főváros dolog pedig tipikus bunkó pesti hozzáállás, bár legalább elfogadható valamilyen szinten.

2014. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%

ettől nem kell félni...attól függetlenül, hogy szélsőséges politikát folytatnak, nem fogják lerohanni európát...egyenlőre nem tartunk ott, mint az oroszok...

a kampányprogram amúgy is egy túlhevített ígérgetés. sok olyan korlátok miatt úgysem tudnak megtenni, amiket ígérnek.

2014. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Olvasd el a többiek programját is és mindezek alapján dönts.


Jaaa hogy nekik programjuk sincs, bocs :D

2014. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Imádom ezt a bunkó vidék kontra főváros hozzáállást (nem csak Budapestből áll az ország). A másik pedig az, hogyha vetted volna a fáradtságot és utánanézel pár dolognak, akkor nem firkálsz le ilyen hülyeségeket (pl.: kivonulás az EU-ból...ha ennek is utánanézel akkor tudnád, hogy valójában rajtunk múlna és nem a párton). A programot nem olvastad el.
2014. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
A 3. honfoglalást hol mondják? Azt ha jól tudom mondták, hogy visszavezetnék a kötelező katonaságot, a 2 évet és én ebben nem látok semmi rosszat. Elég rosszul értelmezted és valószínűnek tartom, hogy nem is voltál jobbikos.
2014. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Először is. Ez nem focimeccs. Normál ember nem "jobbikos" ahogy nem "fideszes" és nem "mszp-s". Ez nem vallás és nem is valami sportmeccse. Ez politika. Úgy beszéltek a Jobbikról mintha magatok személyesen kapnátok fizetést vagy jutalmat a pártszimpátiátokért, esetleg a saját édesanyátok ülne a képviselők sorai között.

Én legalább annyira viszolygok az elvakult agymosott fajtátoktól mint ahogy Ti leszóltok azért mert nem vagyok Jobbikos.


A programot elolvastam úgyhogy ne hazudtoljatok meg. Ki vagy Te hoyg meghazudtolsz?

Amit állítottam konkrétan benne van, keress rá a harmadik honfoglalás szóra. Ott van a hadsereggel kapcsolatos rész végén. Hogy nem honfeladás, hanem honfoglalás kell.


Nem állítottam, hogy más pártnak van programja, Te hol olvasták ilyet kis okos? A Jobbik programjáról beszéltem.

2014. ápr. 5. 11:21
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon jó lenen a kötelező sorkatonaság, de tényleg. Az én adómból aláznának 2 évig 18 éves szinte ma már még gyerekeket hülye szadista tisztek. Tényleg ez kell egy demokráciába? Nem tartom a társadalmat fogyatékosnak h ne tudna dönteni, aki katona akar lenni menjen, de ne kötelezzünk már mindenkit rá. Ez a 85 ezerre növelni a hadsereg létszámát, oszt miből? Ja adóból aha. Mostanit se tudják normálisan felszerelni, de ha a jobbik tudná a modern háborúban nem a nagyság, hanem a technológia számít. Újra tárgyalni az államadósságot? Kivel? IMF nincs már. Legtöbb állampapírból van és úgy gondolom ha ezt egy kicsit megpiszkálnák hamar borulna a bili. Egyébként ha felvettük fizessük is vissza, ne pedig csak újra tárgyaljunk mindent hanem viseljük a következményét. Jobbik= demagógia.
2014. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Én meg vidékiként bírnám ha a rovásotokra fejlesztenék a vidéket végre, mert az ország nem csak a büdöspöstből áll.

Ehhez mit szólsz? :)


És dehogy akartál te rájuk szavazni, ez csak az újabb nehezen kiizzadt provokatív kérdésed.

2014. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

A programból, amiket idézgetsz, egy része benne sincs, pl. a "harmadik honfoglalás" sem. Én rákerestem, nincs. Harmadik honalapítás van, de azt a vidéki gazdaság talpraállítása kapcsán említik (ld. IV. Béla a tatárjárás után, 2. honalapító). De nem nekem kell hinni, bárki megnézheti: [link]

A honvédség létszámát valóban emelni akarják, de önkéntesekkel. Le is van írva, el is mondták. Az EU-ból sem kilépni akarnak, csak újratárgyalni pár dolgot, illetve végső esetben népszavazást tartanának. De a programjukban szerepel több tétel is, amit EU-támogatásból valósítanának meg, tehát nem érdemes ettől félni.

Szerintem te inkább a Jobbik ellen próbálsz itt kampáynolni, hátha valakit sikerül még elbizonytalanítani, ha már a facebookon nem lehet.

2014. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Először is: nem, a választók nagy része egyáltalán nem olvassa el a programokat. Még annak a pártnak a programját sem, amelyikre szavazni készül. Viszont a harmadik honfoglalást a programjukban nem a szó szoros értelmében veszik, pusztán jelképesen, hogy a "magyarok visszafoglalják Magyarországot" a külföldi nagytőkétől, cigánybűnözőktől, stb.


# 3


"Olvasd el a többiek programját is és mindezek alapján dönts.


Jaaa hogy nekik programjuk sincs, bocs :D"


Csak tudnám, honnan jön ez a baromság. A Fideszt leszámítva minden párt adott ki programot. Ha ennyire tájékozott vagy, remélem nem tervezel szavazni.


# 5 & # 9


"A 3. honfoglalást hol mondják?"

"A programból, amiket idézgetsz, egy része benne sincs, pl. a "harmadik honfoglalás" sem."


"Az elmúlt 24 év mérlegeként megállapítható, hogy miközben harmadik magyar honfoglalásra lenne szükség, a honvédelem terén megágyaztak a honfeladásnak."

76. oldal. Nem rákeresni kell, hanem elolvasni.

2014. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!