Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki (főleg fiatal), aki...

Van aki (főleg fiatal), aki rajtam kívül még úgy gondoja, ha nem lesznek jelentős pozitív változások ebben az országban, akkor más országban kezdi az életét?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, 1 év múlva gépészmérnök, 2 nyelvvizsgával. Komolyan úgy gondolják, hogy nekem kell takarítanom a szart azok után akik mindent elbasztak az elmúlt több mint 20 évben? Én szavaztam az MSZP-re majd a Fidesz-re? NEM! Akkor miért én termeljem ki a nyugdíjat azoknak akik felelősek azért, hogy már minket is a balkáni országok közé sorolnak?
2014. ápr. 6. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én még tanulok OKJ-n és lehet hogy főiskolán is fogok, de az biztos, hogy ha addig nem változik gyökeresen a helyzet külföldre megyek én is.


Ez a kormány nem kedvez a fiataloknak :/ Se az azelötti.

2014. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell vállalnod a felelősséget az ország rendbetételéért. Én is szeretnék majd kiköltözni. Ha ki szeretnél költözni, hát tegyed. Ha biztos jövőt szeretnél költözz ki. Ha nincs olyan jelentős dolog, ami ideköt, akkor menj ki.
2014. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, például én.

Nincsen nyelvvizsgám, de ha van időm keresni a szavakat, akkor egész jól elbeszélek angolul.

Úgy számolom, hogy körülbelül 1-2 hónap angol nyelvterületen és rendes menne is.

Te mikor lépsz?

2014. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, én is más országba készülök...úgy 2-3 év múlva.és szerintem ez független attól, hogy ma ki nyer, mert sajnos rövid időn belül a Jobbik sem tud csodát tenni.:(
2014. ápr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Azt vallom akinek van rátermettsége, affinitása kint, az menjen, az olyan átlagos polgárok közepes végzettséggel mint én is, annak még mindig jobb itthon..

21F

2014. ápr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Tyler913 ***** válasza:
25%

Annyira bírom ezt...


Srácok,Magyarországon nem azért alacsonyabb az életszínvonal,mint a Lajtán túl,mert az elmúlt 20 évben elcseszték a dolgokat. Történelmi és geopolitikai okok,50 év komenyizmus,stb.

Ti tényleg elhiszitek,hogy a politika elmossa több száz év lemaradását?


Aki dolgozik és tanul,az itt is meg tud élni,függetlenül a politikától. Aki meg balf.sz,az nyugaton is balf.sz.De ha akartok,menjetek csak.

2014. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: a büdös lófaxt tud megélni! Az én szakmámmal 7x bért fizetnek Ausztriában!! A munkakörülményekről nem is beszélve! Kérdező: egyetértek, ez az ország élhetetlen a fiatalok számára, én is dobbantani fogok.
2014. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tyler913 ***** válasza:
25%

Megélni és többet keresni két különböző dolog. Csak az a baj,hogy mindenki a többre néz,nem becsüli meg azt,amije van,és köpködi a saját hazáját.

Én lehúztam egy évet külföldön,és bár jó volt,egyet megtapasztaltam: külföldön sosem leszel otthon,mindig bevándorló,idegen maradsz. Ez nekem nem ér meg plusz pár százezer forintot.

Meg olyankor eszembe jut: az őseim hosszú évszázadokat húztak le itt,jött a tatár,török,osztrák,orosz. Leégették a házukat,elrabolták a javaikat. Mégis maradtak és újjáépítettek mindent. Ha ők kibírták,mert annyi háború és éhínség közt is láttak jövőt ebben az országban,akkor én menjek el azért,mert máshol többet fizetnek?

2014. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Srácok,Magyarországon nem azért alacsonyabb az életszínvonal,mint a Lajtán túl,mert az elmúlt 20 évben elcseszték a dolgokat. Történelmi és geopolitikai okok,50 év komenyizmus,stb.

Ti tényleg elhiszitek,hogy a politika elmossa több száz év lemaradását?"


Igen, a csehek is azért nyomorognak annyira, mert náluk is gonoszkomenyizmus volt és még negyed századdal utána sem tudnak belőle kilábalni.

Ja, várj csak? Nem úgy volt, hogy mi jobban éltünk náluk, csak ők lehagytak minket 25 év alatt?

Arról meg ne is beszéljünk, hogy kedves jótét lélek politikusaink kezei között kámforrá válik több ezer milliárd forint (pl. MANYUP), ők meg a vállukat vonogatják, hogy "ja, hát ez van" és "meg lehet élni 47 ezerből is, csak kecskét kell tartani meg gombázni kell az erdőben és akkor már éhen se hal az ember" és "megszüntetjük a jóléti államot és bevezetjük helyette a munkaalapú társadalmat", miközben szerintem Magyarország eddig hírből sem ismerte a jólétet, eddig is munkaalapú társadalomban éltünk, de nem baj, majd Orbán úr kivezet minket a maradék jólétből is, persze ezt közben nem a saját és haverjai jólétére érti...

2014. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy volt tanítványom idén diplomázik gépészmérnökként.


Kétszer volt nyáron szakmai gyakorlaton a kecskeméti Mercedes gyárban, és kapott tőlük egy állásajánlatot.


Még nem döntött, fontolgatja a svájci munkavállalást is, mert nagyon jól beszél németül.


Ha szívesebben mész majd külföldre, előtted is ott a lehetőség.


Nem "kell" senki után takarítanod, és nem kell a szüleid, nagyszüleid generációjának a nyugdíját kitermelned.


Tedd azt, amit te jónak látsz.

2014. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!